Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pomagamy innym? (Wydzielona dyskusja z OT o świętach)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 10 Gru 2012, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Ja w tym roku też postanowiłam pomóc....wybrałam sąsiadów Cool miłe małżeństwo z dwójką dzieci. Mateusz w wieku Dotki Dawid rok starszy. Nie są biedni bo na życie im starcza, ale pomyślałam, że zrobię Mikołajkow paczki dla chłopaków...kupiłam każdemu po zabawce dorzuciłam słodyczy i owoców...zapakowałam w wielkie pudła i o 6 rano poszłam podrzucić pod drzwi lol

mam nadzieję, że się ucieszyli.


Nimfa- Jesteś prawdziwym świętym mikołajem uśmiech ale się musieli zdziwić wesoły))

U Was pewnie też są czasem takie ogłoszenia na osiedlach, że np. w dniu 10.12.12 zbierają rzeczy dla ubogich - i trzeba je wystawiać w workach np. na ławki i o którejś tam godzinie ktoś to jeździ i zbiera.
To akcje caritasu są ? Faktycznie to do potrzebujących trafia ? Nie wiecie ?

U mnie te kosze pck'owe wciąż i nadal stoją , ale nie wiem czy ktokolwiek je opórżnia, bo całe są wypełnione, rozwalone, pękające w szfach i często ubrania leżą wokół...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 10 Gru 2012, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jutro jest taka akcja- to chyba UNICEFu akcje, nie caritasu, w każdym razie coś tam mam zamiar oddać- tyle tylko, że ja chodzę w ubraniach bardzo długo - i nie miewam raczej ubrań modnych czy dobrej jakości, więc nie wiem czy są ludzie tak ubodzy, że ucieszyliby się z moich szmateksów Twisted Evil , ale coś tam rzucę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pon 10 Gru 2012, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele razy myślałam nad pomocą komuś obcemu, ale zawsze ogarniają mnie ogromne wątpliwości – bo znajduję takie właśnie prośby o pomoc jak ta wklejona na poczatku przez serduszkox i zaczynam się zastanawiać czy warto...

Wydaje mi się, że wiekszość ludzi, którzy na prawdę potrzebują pomocy wstydzi się o nia prosić i wyciągać ręce po pieniądzie, gdybym znała kogoś takiego nie wahała bym się pomóc smutny
Póki co moja pomoc ogranicza się do wrzucania monet ulicznym grajkom i podsyłaniu ubrań do jednej z osób z rodziny o której wiem, że ciężko dość wiąże koniec z końcem i za każdy taki dobry, choć używany ciuch jest bardzo wdzięczna.

Odnośnie Polaków w UK i ich wykorzystywania tutejszego systemu zasiłków to osobiście nie znam żadnego Polaka, który by tak robił i chwalił się wszem i wobec. Znam Anglików, którzy w ten sposób żyją... Ponoć zasiłki mają być przyciete i ograniczone, zobaczymy czy coś pomoże oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Pon 10 Gru 2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zbędne "szmaty" kiedyś woziłam do ops-u tam taka skrzynka stała i biedni brali,
teraz wystawiam przed dom jak są właśnie takie akcje jak karolina pisze - i wszystko jedno gdzie to idzie to nie wiem.
do skrzynek na ulicach nie wrzucam bo faktycznie potem ludzie to kupują w lumpach.
ja tam nie mówie, że jakieś extra mam ciuchy do oddania, ale na pewno nie zniszczone - kurtki czy spodnie napewno komuś się przydadzą
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 11 Gru 2012, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zbierając ubrania przekonałam się, że P nie wyrzucił do PCK ciuchów, które mu wręczyłam w worku w LIPCU Shocked
Ale, może Unicef naprawdę potrzebującym przekaże, więc wyszło chyba dobrze. język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Wto 11 Gru 2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby któraś z Was chciała pomóc na Święta trójce zwierzaków... była ich czwórka, ale jeden nie doczekał. Parę groszy, udostępnianie na FB, cokolwiek -
to link do Lisków:
https://www.facebook.com/events/274621195982470/
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Nie 8 Gru 2013, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pomagam na pewnym forum dla niedoszłych samobójców, jestem tam moderatorem; tam poznałam mojego dziczka... miłość w naszym przypadku pokonała najgorsze Very Happy Very Happy Very Happy jestem tam cząstką zespołu jak i zwykłą użytkowniczką której też zdarzają się słabsze dni... czasami mieliśmy sytuacje że ktoś po drugiej stronie kompa miał dość i trzeba było zawiadamiać policję... to uczucie, gdy ma się na dłoni cudze życie i trzeba je osłonić drugą ręką... zawsze choruję po takiej akcji, tak to wykańcza, satysfakcja dotarła dopiero niedawno... na szczęście na razie mamy względny spokój, i tfu-tfu - dawno nic takiego się nie działo...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 8 Gru 2013, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku szlachetna paczka uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 8 Gru 2013, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz zakład pracy opiekuje się domem dziecka - więc u mnie pomoc w tym temacie, aczkolwiek osobiście byłam tam raz - i tak ryczałam, że od tamtego czasu koordynuję tematy ,ale osobiście się nie pojawiam, bo za dużo mnie to kosztuje emocjonalnie i psychicznie (a i dla dzieci nie jest fajne, jak ktoś przyjeżdża i dudli)
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 23 Gru 2013, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś oglądał dziś Pytanie na śniadanie ok 8.00 to widział synka mojej wirtualnej znajomej, cudnego Antosia starszego od mojego Adasia o 5 dni. Rodzice zbierają na operację rączki chłopca.
Wiem, że do rozliczenia podatku jeszcze daleko, ale już wklejam info o Antosiu. W razie jakby ktoś miał ochotę przekazać 1% podatku lub wspomóc Antosia w inny sposób - zachęcam uśmiech

https://www.facebook.com/pages/Anto%C5%9B-Salwa-operacja-r%C4%85czki-w-Hamburgu/486505801464991?fref=ts
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group