Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pomagamy innym? (Wydzielona dyskusja z OT o świętach)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydzieliłam bo fajna dyskusja z tego może być uśmiech'(jak ktoś ma ciekawszy pomysł na nazwę to podajcie bo ja bez weny dzisiaj uśmiech )


Ewelinko mnie trochę irytuje bo samo założenie pomocy społecznej nie jest złe, ale jest niewłaściwie wykorzystywane, przez niewłaściwych ludzi.
A takich przypadków jest mnóstwo. Niestety ci, którzy potrzebują tej pomocy najbardziej to jej nie otrzymują, ponieważ dochód przekracza np. o 50gr! Żenada, nasze prawo pod tym względem jest bardzo dziurawe a naciągaczy nie brakuje :/


Jeśli już temat jest wydzielony to pozwolę sobie na poruszenie jeszcze jednej kwestii, a mianowicie Caritas? PCK?. Słyszałam, że te skrzynki, które stoją na osiedlach są przebierane i sprzedawane do szmateksów oczko Z pomocą potrzebującym niestety niewiele ma to wspólnego. Nie jest to informacja potwierdzona, więc jeśli ktoś słyszał coś podobnego to niech poratuje jakimiś informacjami uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox słyszałam to samo o PCK. Nawet kiedyś był program który pokazywał, że część rzeczy jest przekazane do szmateksu, a część niszczona w specialnych niszczarkach do ubrań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że ten temat jest wydzielony.

Co do tych skrzynek, nie dawno jak może tydzień temu widziałam taką rozwaloną skrzynkę, ciuchy porozwalane itd.
Ja kiedyś interesowałam się akcjami charytatywnymi związanymi z Afryką, ale z tego co się dowiedziałam, wszelkie pieniądze, jedzenie, woda, ubrania, generalnie wszystko co wysyłane jest tam dla potrzebujących najpierw trafia w ręce miejscowych bandziorów i tak naprawdę może 1/5 z tego trafi stricte do biednych, dlatego stwierdziłam, że jednak w to nie będę się bawić.

Co do ludzi, którzy czerpią z Państwa, a nie powinni. Miałam na studiach kolegę, gówniarz zrobił dziewczynie dzieciaka, na szczęście ożenił się z nią, zaopiekował itd. Jako, że byli z dosyć zamożnych rodzin, rodzice kupili im mieszkanko i łożyli na nich, opłacali wszystko, mieszkanie, samochód, plus "kieszonkowe", co pół roku wyjeżdżali a to do Włoch, a to do Hiszpanii. Mimo to kolega z żoną stwierdzili, że przecież przysługuje im zasiłek, nie wiem ile go dostali, ale on chodził i chwalił się tym wszem i wobec, że nie musi pracować i teraz może się spełniać muzycznie (bo studia rzucił). Ja się tylko pytam jak ten cały MOPS czy kto to tam przyznaje weryfikuje tych ludzi ?! Przecież im nie było nic potrzebne, na papierosy, alkohol pieniądze mieli - swoją drogą ona też nie lepsza była, na I roku mieliśmy spotkanie integracyjne, ten kolega zabrał żonkę, była wtedy w ciąży, mimo to nie przeszkadzało jej to w piciu piwa i paleniu papierosów. Confused

To rzeczywiście jest deprymujące, że ludzie którzy nie potrzebują pomocy od Państwa kombinują i ciągną ile się da, a Ci którym naprawdę brakuje nie dostaną ani grosza. Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego w przypadku stypendiów socjalnych dla studentów jest brana samodzielność. Jeżeli taka osoba nie ma dochodów, to wiadomo że jest na garnuszku rodziców, a co za tym idzie rozlicza się z rodzicami.. To powinno być brane pod uwagę, bo wiadomo, że nawet nie studentom rodzice mogą pomagać.. A często przez to osoba starająca się o pomoc nie ma nic oficjalnie, a jak jest wiadomo.


Serduszko, z tymi koszami jest tak, że te rzeczy idą do lumpeksów. Prywatne firmy zajmują się opróżnianiem tego - więc zarabiają na tym, a 'do biednych' trafiają pieniądze, które po opłaceniu tych firm są zyskiem ze sprzedaży ubrań. Wiadomo, że takie szmatki idą na kilogramy, więc pieniądze z tego niewielkie.. Często bardziej atrakcyjne byłoby przekazanie tego potrzebującym, niż 'sprzedaż'.. Poznałam kiedyś dziewczynę, która pracowała w sortowni takich ubrań i właśnie przychodziły do nich worki np. z PCK..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą pomocą jest naprawdę olbrzymi problem- chciałam zwrócić się do jakiejś organizacji typu PCK- bo dla mnie to jednak jakiś gwarant uczciwości. Okazuje się, że duuża część kasy idzie, jak w niechrześcijańskich oranizacjach, na "cele statutowe" - niewspółmiernie duża.

[/quote]
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku też postanowiłam pomóc....wybrałam sąsiadów Cool miłe małżeństwo z dwójką dzieci. Mateusz w wieku Dotki Dawid rok starszy. Nie są biedni bo na życie im starcza, ale pomyślałam, że zrobię Mikołajkow paczki dla chłopaków...kupiłam każdemu po zabawce dorzuciłam słodyczy i owoców...zapakowałam w wielkie pudła i o 6 rano poszłam podrzucić pod drzwi lol

mam nadzieję, że się ucieszyli.


Co od żerowania to cóż....wszędzie tak jest i tyle. Nie wierzę, żę da sie to jakoś wyplenić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do skrzynek na ciuchy, to już od dłuższego czasu nie mają napisów, że są to rzeczy na PCK. Zauważyłam to niedawno, że takiej informacji nie już nie ma. Kiedyś faktycznie była naklejka "PCK". Teraz podjeżdża po te kubły jakaś prywatna firma i wywozi ciuchy do lumpeksów.
Ja teraz przed przeprowadzką robiłam generalne porządki i uzbierały mi się 4 ogromne worki, po ok 15kg każdy i zamiast wrzucić je do tego pojemnika, to postawiłam obok. Stwierdziłam, ze skoro ma to jakaś firma opchnąć to może ktoś z okolicy sobie weźmie. I rzeczywiści rano już nie było.

W tym roku totalnie spłukaliśmy się ta przeprowadzką, ale za rok tez pomyślimy o szlachetnej paczce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja znów pozwolę sobie choć na chwilkę zmienić temat :

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.394492110628178.91542.334165173327539&type=1

Pomóżcie, proszę. Liczy się każda złotówka smutny
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do skrzynek to już od dawna nie ma na nich napisanego, że są z PCK. U mnie w mieście jest dosłownie całe osiedle, na którym chodzą kobiety w futrach z 6 dziecki, każde z innym nazwiskiem, nie pracują, a są w kolejnej ciąży z jeleniem, który się wkopał i tak na prawdę będzie on płacił na nią, a dziecko dostanie resztki po starszym rodzeństwie. Nasza pomoc społeczna dla Polaków to jeszcze nic. Pomoc dla uchodźców z krajów ogarniętych wojną, które już nie są ogarnięte wojną, np. Czeczenów. Rozumiem trudną sytuację, ale oto jak żyją przez pierwszy rok.
Cytat:
Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 201 poz. 1669 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 29 września 2005 r. w sprawie udzielania pomocy uchodźcom:

§ 4. 1. Łączna wysokość świadczeń pieniężnych na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego, zwanych dalej "świadczeniami pieniężnymi", przysługujących uchodźcy wynosi:

1) w okresie pierwszych 6 miesięcy:
a) do 1.149 zł miesięcznie - dla osoby samotnie gospodarującej,
b) do 804 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie 2-osobowej,
c) do 689 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie 3-osobowej,
d) do 574 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie liczącej 4 i więcej osób;

2) w okresie od 7 do 12 miesiąca:
a) do 1.033 zł miesięcznie - dla osoby samotnie gospodarującej,
b) do 723 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie 2-osobowej,
c) do 620 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie 3-osobowej,
d) do 517 zł miesięcznie na osobę - w rodzinie liczącej 4 i więcej osób.
2. Świadczenie pieniężne wypłaca się w terminie do dnia 15. każdego miesiąca.

§ 5. Uchodźcy przysługuje pomoc w formie:

1) świadczeń pieniężnych;
2) opłacania składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne;
3) pracy socjalnej;
4) specjalistycznego poradnictwa obejmującego w szczególności:
a) poradnictwo prawne, psychologiczne i rodzinne,
b) udzielanie informacji oraz wsparcia w kontaktach z innymi instytucjami, w szczególności z instytucjami rynku pracy, środowiskiem lokalnym oraz organizacjami pozarządowymi,
c) inne działania wspierające proces integracji uchodźcy, określone w indywidualnym programie integracji.

Potem dostają inne pieniądze od państwa. Również nie małe. Współczuję, że w ich kraju jest źle, ale skoro chcą być traktowani na równi z innymi obywatelami, to niech nie dostają ogromnych pieniędzy za siedzenie na czterech literach, tylko znajdą pracę.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez lamorela dnia Nie 9 Gru 2012, 22:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My przed przeprowadzką kilka worków ubrań 'uzbieraliśmy'. Nadmiar domowych ciepłych dresów, za duże/za małe spodnie, ciuchy, które mi się na allegro nie sprzedały - czyli nie takie, które nadawały się na szmaty... Wszystkie takie rzeczy zawsze wystawiam koło zwykłego śmietnika, w otwartym worku, żeby było widać, że to nie śmieci, tylko ubrania. Mam nadzieję, że komuś służą, bo jakiś czas temu zostawiłam tak kilka par skórzanych butów, ciepłą zimową kurtkę itd..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group