Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pomagamy innym? (Wydzielona dyskusja z OT o świętach)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku postanowiliśm,y, że w ramach prezentu dla siebie nawzajem przygotujemy paczki dla ubogich i zawieziemy do fundacji brata Alberta. W ten sposób kasę, którą byśmy wydali na jakieś zbędne pierdoły - wydamy na coś naprawdę potrzebnego. język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, szczytny cel - wielki szacun.
My z T nie kupowaliśmy sobie prezentów na poprzednie święta ani na urodziny w tym roku, bo było krucho finansowo. Postanowiliśmy zrobić sobie w tym roku niespodziankę i zdecydowaliśmy wydać po 50zł na prezent dla każdego z Nas. Jakiś drobiazg, ale zawsze.
Asiulka, przejrzyj szafę, bo brzuszek jest nieustępliwy i też chce ładnie wyglądać język Mi udało się na allegro wyszukać białą koszulę z wszytym
sweterkiem za 20zł Shocked Co prawda napisane było, że używana, ale na zdjęciach wyglądała jak nowa. Nie przeliczyłam się, jak przyszła paczka to faktycznie wygląda jak nowa.
W Lidlu kupiłam wczoraj gotową masę do pieczenia pierniczków. Bardzo ciekawa jestem jak będą smakowały w porównaniu z domowymi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
W tym roku postanowiliśm,y, że w ramach prezentu dla siebie nawzajem przygotujemy paczki dla ubogich i zawieziemy do fundacji brata Alberta. W ten sposób kasę, którą byśmy wydali na jakieś zbędne pierdoły - wydamy na coś naprawdę potrzebnego. język


przeczytałam pączki i zastanawiałam się na co ubogim pączki uśmiech Zawsze to jakaś osłoda życia, ale PACZKI to zdecydowanie lepszy pomysł uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 7 Gru 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina poszliśmy za Twoim przykładem i w tym roku Naszym prezentem jest paczka dla rodziny, która bardziej tego potrzebuje niż my uśmiech Przyłączyliśmy się do tej akcji "Szlachetna Paczka", właśnie wróciliśmy z zakupów, mamy 7 kartonów: żywności, środków czystości i higieny, ubrania, przybory szkolne, kupiliśmy im też buty, znajomy przyniósł pościele, koce, ręczniki. Powiem Wam, że na prawdę jakoś tak lepiej się czujemy teraz. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 7 Gru 2012, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Karolina poszliśmy za Twoim przykładem i w tym roku Naszym prezentem jest paczka dla rodziny, która bardziej tego potrzebuje niż my uśmiech Przyłączyliśmy się do tej akcji "Szlachetna Paczka", właśnie wróciliśmy z zakupów, mamy 7 kartonów: żywności, środków czystości i higieny, ubrania, przybory szkolne, kupiliśmy im też buty, znajomy przyniósł pościele, koce, ręczniki. Powiem Wam, że na prawdę jakoś tak lepiej się czujemy teraz. uśmiech


My też robimy paczke uśmiech Fajna sprawa.
lauraire osobiście zawozicie do rodziny paczke?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 7 Gru 2012, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lemonka88 napisał:
My też robimy paczke uśmiech Fajna sprawa.
lauraire osobiście zawozicie do rodziny paczke?

Nie, teoretycznie mamy taką możliwość być przy przekazaniu, ale I. stwierdził, że nie chce bo nie chciałby później np. spotykając tych ludzi na ulicy wywierać na nich jakiejkolwiek presji, że mieliby być wdzięczni i kłaniać się w pas z daleka. Stwierdził, że gdyby była opcja, że zawiózłby to niby jako kierowca to na to chętnie by poszedł bo zobaczyłby reakcję tej rodziny, ale anonimowo. uśmiech
A Wy zawozicie osobiście pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dziś zawozimy. Jak jest taka możliwość to czemu nie:)
Przynajmniej mam pewność, że cała paczka trafi do danej rodziny:)
A rodzine wybraliśmy z Mysłowic, więc małe szanse, że sie spotkamy:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też chciałam osobiście zawieźć właśnie, żeby zobaczyć też czy wszystko dojdzie. My Wybraliśmy rodzinę z Dąbrowy czyli od Nas, więc jakieś tam szanse są, ale umówiliśmy się z tą Panią opiekun, że jeśli będzie taka możliwość to już po samej akcji też będziemy mieć jakieś rzeczy, ubrania do oddania, już znajoma się zdeklarowała, moja mama na ślub robi remont u siebie więc może dać sofę. Żałujemy tylko, że nie mogliśmy kupić im węgla na opał teraz. smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Ja też chciałam osobiście zawieźć właśnie, żeby zobaczyć też czy wszystko dojdzie. My Wybraliśmy rodzinę z Dąbrowy czyli od Nas, więc jakieś tam szanse są, ale umówiliśmy się z tą Panią opiekun, że jeśli będzie taka możliwość to już po samej akcji też będziemy mieć jakieś rzeczy, ubrania do oddania, już znajoma się zdeklarowała, moja mama na ślub robi remont u siebie więc może dać sofę. Żałujemy tylko, że nie mogliśmy kupić im węgla na opał teraz. smutny


ja jeszcze rano leciałam do sklepu i kupowałam węgiel
W castoramie 25kg kosztowało 17zł. Najważniejsze, że zrobiliście paczke i dla kogoś te święta będą wyjątkowe:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co to na prawdę szlachetne co robicie uśmiech Ale moim zdaniem warto bardzo dobrze przyjrzeć się rodzinom, które chcecie wspomóc.
Przykładowo rodzina z małopolski :

Cytat:
Pani Maria (50 l.) i pan Tomasz (52 l.) mieszkają wspólnie z dziećmi: Jakubem (29 l.) , Markiem (26 l.) , Piotrem, (24 l.) , Andrzejem (22 l.) , Moniką (22 l.) , Arturem (21 l.) , Adamem (18 l.) , Kingą (17 l.) , Agnieszką (15 l.) , Anią (14 l.) , Kubą (12 l.) i Adamem (8 l.).
Rodzina jest wielodzietna, rodzice nie pracują- mama opiekuje się dziećmi, ojciec jest po wypadku i ma uszkodzony kręgosłup. Nie każdej pracy może się z tego powodu podjąć. Bezrobocie, a tym samym brak zapewnienia środków do życia dla tak dużej gromadki dzieci, sprawiają, że sytuacja rodziny jest ciężka. Synowie pracowali przez jakiś czas przy budowie autostrady, ale po ukończeniu budowy, stracili pracę.
Aktualnie rodzina mieszka w 7-o pokojowym domu, z łazienką i kuchnią. Pomimo tak licznej rodziny dom jest zadbany i przytulny, choć wymagający remontu: okna są do wymiany, brakuje mebli, dodatkowo ściany pokryte są pleśnią, przez panującą w domu wilgoć. Na przychody rodziny składają się: zasiłek chorobowy pana Ryszarda w wysokości 700 zł i zasiłek rodzinny w kwocie 455 zł na wszystkie dzieci. Razem daje to dochód w kwocie 1155, pomniejszone o wydatki miesięczne, daje to kwotę - 351zł, co oznacza, iż rodzinie brakuje pieniędzy na miesięczne utrzymanie. Rodzina zdecydowanie nie radzi sobie z wydatkami w porównaniu do zarobków. Dodatkowo na leki brakuje około 400 złotych co miesiąc.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, uszczelek do okien, aby mogło być cieplej oraz środków czystości. Wdzięczni będą za każdy okazany dar serca.


Po pierwsze jeżeli ktos nie jest w stanie zapewnić dostatku 12 dzieciakom to po co je robił? Od czegoś istnieje jednak antykoncepcja.No ale nie o tym mowa,bo większość z tych "dzieci" to stare konie.
Zwróćcie same uwagę - z tych 12 dzieci siódemka z nich to dorosłe osoby, zdatne do pracy jakoś nie chcę mi się wierzyć że w Małopolsce jedyną pracą jaką mogli znaleźć jest budowa autostrady Wink
Według mnie wiele tu przypadków, gdzie po prostu ludziom nie chce się pracować, wolą imać się wszelakiej pomocy społecznej niż skalać sobie ręce ciężką pracą.
Rozumiem pomoc chorym, starym ludziom, ale pomagać rodzinie gdzie większość "dzieci" mogłaby mieć już swoje rodziny to chyba ponad moje możliwości uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group