Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pomagamy innym? (Wydzielona dyskusja z OT o świętach)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z serduszkox. Nie wiem na jakiej podstawie w tej bazie znalazły sie niektóre rodziny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Wiecie co to na prawdę szlachetne co robicie uśmiech Ale moim zdaniem warto bardzo dobrze przyjrzeć się rodzinom, które chcecie wspomóc.
Przykładowo rodzina z małopolski :

Cytat:
Pani Maria (50 l.) i pan Tomasz (52 l.) mieszkają wspólnie z dziećmi: Jakubem (29 l.) , Markiem (26 l.) , Piotrem, (24 l.) , Andrzejem (22 l.) , Moniką (22 l.) , Arturem (21 l.) , Adamem (18 l.) , Kingą (17 l.) , Agnieszką (15 l.) , Anią (14 l.) , Kubą (12 l.) i Adamem (8 l.).
Rodzina jest wielodzietna, rodzice nie pracują- mama opiekuje się dziećmi, ojciec jest po wypadku i ma uszkodzony kręgosłup. Nie każdej pracy może się z tego powodu podjąć. Bezrobocie, a tym samym brak zapewnienia środków do życia dla tak dużej gromadki dzieci, sprawiają, że sytuacja rodziny jest ciężka. Synowie pracowali przez jakiś czas przy budowie autostrady, ale po ukończeniu budowy, stracili pracę.
Aktualnie rodzina mieszka w 7-o pokojowym domu, z łazienką i kuchnią. Pomimo tak licznej rodziny dom jest zadbany i przytulny, choć wymagający remontu: okna są do wymiany, brakuje mebli, dodatkowo ściany pokryte są pleśnią, przez panującą w domu wilgoć. Na przychody rodziny składają się: zasiłek chorobowy pana Ryszarda w wysokości 700 zł i zasiłek rodzinny w kwocie 455 zł na wszystkie dzieci. Razem daje to dochód w kwocie 1155, pomniejszone o wydatki miesięczne, daje to kwotę - 351zł, co oznacza, iż rodzinie brakuje pieniędzy na miesięczne utrzymanie. Rodzina zdecydowanie nie radzi sobie z wydatkami w porównaniu do zarobków. Dodatkowo na leki brakuje około 400 złotych co miesiąc.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, uszczelek do okien, aby mogło być cieplej oraz środków czystości. Wdzięczni będą za każdy okazany dar serca.


Po pierwsze jeżeli ktos nie jest w stanie zapewnić dostatku 12 dzieciakom to po co je robił? Od czegoś istnieje jednak antykoncepcja.No ale nie o tym mowa,bo większość z tych "dzieci" to stare konie.
Zwróćcie same uwagę - z tych 12 dzieci siódemka z nich to dorosłe osoby, zdatne do pracy jakoś nie chcę mi się wierzyć że w Małopolsce jedyną pracą jaką mogli znaleźć jest budowa autostrady Wink
Według mnie wiele tu przypadków, gdzie po prostu ludziom nie chce się pracować, wolą imać się wszelakiej pomocy społecznej niż skalać sobie ręce ciężką pracą.
Rozumiem pomoc chorym, starym ludziom, ale pomagać rodzinie gdzie większość "dzieci" mogłaby mieć już swoje rodziny to chyba ponad moje możliwości uśmiech



Ja podzielam Twoje zdanie. Sześciu dorosłych synów i córka, a jak widać żadne nie pracuje.. To już nie przypadek, nieoczekiwana utrata pracy itd. Zresztą.. Rodziców dwójka i też do pracy się nie garną, a przecież są prace, gdzie nie trzeba mieć super zdrowia, zatrudniają nawet w marketach osoby z grupą inwalidzką na uprzywilejowanych zasadach.. Taka pomoc ma sens, ale jak się pomaga osobom, które bez swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji. Niedawna utrata pracy etc. Zrobienie 12 dzieci nie jest 'przypadkowe'. A jak prawie zawsze wiąże się z bezrobociem i życiem z pomocy społecznej..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lemonka my początkowo myśleliśmy o takim talonie na węgiel, ale tona węgla kosztuje gdzieś 800 zł, a aż na takie dary Nas nie stać, ale zrobiliśmy na prawdę duże zakupy dla nich i obliczyliśmy, że tego co kupiliśmy powinno im starczyć gdzieś na 3 miesiące minimum więc za te pieniądze, które musieliby kupić te produkty niech kupią węgiel. Chyba dobrze myślę?

Zdecydowanie niektóre rodziny jak ta, którą opisała serduszko nie powinny w ogóle się tam znaleźć!
My wybraliśmy rodzinę gdzie Ojciec po ciężkim wypadku jest inwalidą i nie może pracować, wydaje mi się, że muszą być na prawdę potrzebujący skoro dziewczyna (uczy się w technikum fryzjerskim) poprosiła o grzebień fryzjerki, że się nie znamy toi poszliśmy do fryzjera, bo myśleliśmy, że to może duży koszt, a okazuję się, że taki grzebień kosztuje 5 zł smutny To Nas bardzo poruszyło. Kupiliśmy cały komplet różnych grzebieni.

W ogóle I. otworzył mi oczy jak bardzo jesteśmy rozpuszczeni, jak byliśmy na zakupach przechodziliśmy przez dział dla zwierząt. Kazałam I. zadzwonić do tej Pani opiekun i zapytać czy ta rodzina ma psa to może kupimy worek karmy jakiejś taniej. Zadzwonił i pyta czy mają psa, okazuje się, że mają, nagle słucham co on mówi, a on się pyta czy ten pies ma jakąś specjalną dietę, jakieś preferencje czy to ma być dla seniora czy dla juniora. Surprised
On nie zna się generalnie na psach, moja suka ma specjalną karmę na stawy i w tym roku zmieniali jej na seniora, stąd ten jego pomysł. Kopnęłam go w kostkę, pomyślałam sobie chłopie, Ci ludzie żyją z miesiąca na miesiąc, a za worek takiej Eukanuby np. mogliby mieć chleb na cały miesiąc. Trochę jest to przerażające i smutne. smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob 8 Gru 2012, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej 6 osób z rodziny, którą opisuje serduszko powinno pracować. zrozumiałe jest, że jedna/dwie mogą nieoczekiwanie stracić pracę, ale co z resztą?!
Przez przykre doświadczenia przestałam pomagać. Za często spotykało się naciągaczy. To przykre, bo wiem, że przez to cierpią Ci którzy naprawdę nie ze swojej winy mają ciężko. Staram się jednak regularnie robić porządki w szafie i niepotrzebne ubrania, zabawki czy inne nieprzydatne już dla mnie rzeczy zawożę na wieś, gdzie mieszkają moi teściowie. Przekazuje to wszystko teściowej i proszę, aby mądrze tym rozdysponowała. Ona najlepiej wie kto jest prawdziwie potrzebujący.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to w ogóle jestem jakoś mniej czuła na ludzką krzywdę. Człowiek jak to człowiek, tu popracuje, tu dostanie jakąś pomoc od państwa, tam wyżebrze. Ja wolę pomagać zwierzętom, ich oczy czasem są niemą prośbą o kawałek luksusu, który my mamy na co dzień.. (choćby ciepły kącik i pełna miska)

Jeszcze tak w temacie tej pomocy społecznej - kiedyś na demotywatorach chyba widziałam taki list czy coś w tym rodzaju pewnego pana. Pisał, że żyje na koszt opieki dopłacają mu do mieszkania, płacą rachunki za coś tam, dostaje różne możliwe zasiłki, ale żyją jak pączki w maśle, wniosek z tego taki, że dobrze "dyma" nasze państwo.
Chciałam wkleić, ale nie mogę znaleźć.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy ja też wolę zwierzęta, o co mój I. zawsze ma do mnie pretensje... ale im pomagamy, że tak powiem bez okazji, I. płaci składkę co miesiąc do WWF'u na rysie, co jakiś czas razem z przyjacielem i jego narzeczoną zrzucamy się na puszki i suchą karmę dla schroniska, teraz też chciałam zrobić coś dla zwierząt, ale I. powiedział żebym już nie przesadzała i w święta trzeba też ludziom pomóc, no i tak wyszło, że zaangażowaliśmy się w to.

A co do tych zasiłków, to w Polce jeszcze nie jest tak źle, ale w Anglii tam co trzecia rodzina w taki sposób żeruje na Państwie, co gorsza wielu Polaków w UK obrało już taki system, no bo po co pracować skoro wystarczy mieć dzieci i dostawać na nie kupę kasy, a jak się już jest samotną matką to już w ogóle życie jak w Madrycie. Confused Widziałam i znałam takich ludzi i wstyd mi za nich było, nic dziwnego, że potem stereotypy typy Polak-złodziej i kombinator ucierają się jeszcze bardziej w głowach obcokrajowców. Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślałam o tej szlachetnej paczce- ale w Łodzi mi wyskakiwało tylko kilka rodzin, a wolałabym mieć jakieś większe pole manewru.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej ale chyba coś mało tych rodzin jest zgłoszonych do szlachetnej paczki.
Kto ich w ogóle zgłasza ? Rolling Eyes Domyślam się,że tych najbardziej potrzebujących tu nie ma smutny

I w moim regionie wyświetla się taki komunikat
"Wszystkie rodziny w tym rejonie znalazły już swoich darczyńców. Możesz wybrać inny rejon lub dokonać wpłaty.
Paczka jest finansowana przez Was. "
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn większość już po prostu została wybrana, dlatego nie ma ich już w wykazie, każda rodzina może mieć tylko jednego darczyńcę. Właśnie wróciliśmy ze szkoły, gdzie zostawiliśmy paczki, widziałam, że trochę tego już tam było także fajnie. uśmiech Dostaliśmy symboliczny opłatek od wolontariuszki, dyplomu nie chcieliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że tam sytuacja jest inna.. A u nas zazwyczaj wygląda to tak, że Ci, którzy ciężko pracują biorą kredyt na 30 lat i im na życie zostaje np. 1000 zł, a tamci dostają komunalne, zasiłki, dopłaty do ogrzewania.. Nie zarabiają nic, a w rzeczywistości żyją na takim samym poziomie..


Tak jeszcze na koniec OT (może serducho nam wydzieli, to sobie porozmawiamy dalej) to w tym tygodniu byłam podpisać umowę w Tauronie. Przede mną 30 osób, grzecznie czekam. Wpadła nagle jakaś wieśniara, że jej prąd odłączyli. W informacji kazali jej wziąć numerek i czekać, to tak z awanturą, że żąda rozmowy z dyrektorem (ja rozumiem, jak z ich winy byłoby coś źle, to chce się rozmawiać z przełożonym, ale takie teksty, bo nie chcą obsłużyć poza kolejką?!). Kobieta na początku próbowała jej spokojnie wytłumaczyć, ale ta się awanturowała, że jej dzieci zabiorą jak ze szkoły nie odbierze, żeby z pretensjami, że nie zapłaciła iść do mopsu, bo nie wypłacili na czas pieniędzy. Awantura skończyła się przyjęciem wniosku bez kolejki.. Myślę, że żadna z tych kobiet nie byłaby w stanie kłócić się bardziej, bo kobieta wyglądała na taką, co zaraz komuś przyłoży.. I takie osoby żyją sobie na koszt państwa, załatwiają wszystko bez kolejek i jeszcze żyją w przekonaniu, że taka roszczeniowa postawa jest zasadna.

My czekaliśmy półtorej godziny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group