Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kupujemy mieszkanie- czyli co, jak, gdzie i za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martanow
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw 23 Lip 2015, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam serdecznie program MDM, my właśnie z mężem zaczęliśmy sie ubiegać o takie dofinansowanie, a nasi znajomi już dostali i są bardzo zadowoleni. My akurat skorzystaliśmy z oferty tej firmy deweloperskiej http://www.wechta.pl/mdm-mieszkania-dla-mlodych,1539.html i jak na razie wszytsko wygląda świetnie. My też szukaliśmy nowego mieszkania, bo marzymy żeby urządzić się po swojemu uśmiech uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bass
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 30

PostWysłany: Sob 25 Lip 2015, 4:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej a ktoś terazjest na etapie kupowania mieszkania w Warszawie?
Tu jest tyle ofert, że mam totalny mętlik w głowie.Możew grupie raźniej szukać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Lip 2015, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście mam to już za sobą ale mogę pomóc / podzielić się wiedzą oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzoza.ma
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 13

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre portale internetowe oferują prostą i intuicyjną wyszukiwarkę mieszkań. Można wybrać miasto, które nas interesuje i dobrać odpowiednie parametry wyszukiwania. Wielu deweloperów ogłasza swoje inwestycje i można znaleźć coś naprawdę ciekawego. Często są to również oferty realizowana w ramach programu MdM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mieszkanie zakupione w programie MDM, ale drugi raz bym już nie wzięła... wolałabym kredyt na normalnych warunkach.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzoza.ma
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 13

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@efkalinka, możesz rozwinąć, dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzoza.ma napisał:
@efkalinka, możesz rozwinąć, dlaczego?

Jedynym plusem jest to, że można uzyskać dofinansowanie. Na tym się dla mnie kończą plusy.
Nie podoba nam się brak możliwości negocjacji warunków umowy, nie możemy wcześniej spłacić kredytu, musimy go mieć na głowie przez 30 lat, nawet jak będziemy w stanie spłacić go wcześniej (Pan przed podpisaniem umowy powiedział, że można, a później powiedział "ups, pomyliłem się", a umowa kredytowa miała tyle stron, że zaufaliśmy mu w niektórych kwestiach), przez 5 lat jesteśmy zamrożeni w tym mieszkaniu, żeby nie stracić dofinansowania.
Jest dużo warunków do spełnienia i warunki kredytowe wcale nie są rewelacyjne.
Dodam, że brałam kredyt w pierwszych miesiącach wejścia MDM w 2014, być może teraz coś się w temacie zmieniło, nie wiem.
U mnie na NIE jest głównie brak możliwości wcześniejszej spłaty. smutny
Ale wtedy byliśmy tak nakręceni, i skusił nas brak wkładu własnego. Generalnie nie narzekam, jestem super szczęśliwa, że mamy w ogóle mieszkanie, ale kolejnego bym nie wzięła na tych warunkach.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
U mnie na NIE jest głównie brak możliwości wcześniejszej spłaty. :


Męża kuzynka ma mieszkanie z MdM i może spłacić kredyt wcześniej, z tego co wiem to chyba po 10 latach. Z tego co wiem to możliwość wcześniejszej spłaty zależy od banku, w którym ma się kredyt a nie od samego programu MdM. Ale faktycznie, też nie mogą mieszkania sprzedać czy też wynająć przez 5 lat bo inaczej stracą dofinansowanie.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
efkalinka napisał:
U mnie na NIE jest głównie brak możliwości wcześniejszej spłaty. :


Męża kuzynka ma mieszkanie z MdM i może spłacić kredyt wcześniej, z tego co wiem to chyba po 10 latach. Z tego co wiem to możliwość wcześniejszej spłaty zależy od banku, w którym ma się kredyt a nie od samego programu MdM. Ale faktycznie, też nie mogą mieszkania sprzedać czy też wynająć przez 5 lat bo inaczej stracą dofinansowanie.

W moim banku istnieje szansa na wcześniejsza spłatę, ale w mdm juz nie. Ja brałam na samym początku, kiedy to tylko dwa banki miały możliwość udzielania kredytu w ramach mdm, wiem ze z czasem to sie wszystko zmienia, ale tak czy siak. Ilośc warunków do spełnienia jest bardzo duża. Ale generalnie nie narzekam. Kocham to mieszkanie i to jest dla mnie najważniejsze. Ciesze sie z pieniędzy jakie nam przekazano i liczę ze dotrwamy do końca uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak podejrzewam, że jest to kwestia podejścia banku a nie samego programu MdM, bo sami chcieliśmy kupować mieszkanie z MdM i trochę się w temacie orientowaliśmy. I tak jak mówię, kuzynka męża - MdM w 2014 roku i ma możliwość spłaty kredytu wcześniej. W ustawie zresztą też nie ma słowa o jakichkolwiek sankcjach z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu. Wiem że właśnie czasami banki mają inne wymagania wobec osób, które biorą normalny kredyt a inne, gdy chodzi o MdM. Tak samo jak deweloperzy zresztą.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 31 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group