Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kupujemy mieszkanie- czyli co, jak, gdzie i za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina napomknęła o płytkach za 100zł/m2, za to Betka poszła w drugą stronę i proponuje malować kuchnię olejną lol Ze skrajności w skrajność język Dziewczyny, każda z Nas ma inne priorytety i tak jak Betko napisałaś, inne górne półki. Ja z doświadczenia wiem, że drogie nie zawsze równa się lepsze,wytrzymalsze i ładniejsze. Ktoś, jak na przykład rodzice Agatt zrazili się do tańszych paneli i będą inwestować w droższe materiały. Ale może faktycznie wróćmy już do dyskusji o samym kupnie mieszkania?! uśmiech

Rodzina na swoim kończy się w tym roku. Dużo rodzin na tym skorzystało i jeśli ktoś ma jeszcze możliwość skorzystanie w tym roku to zachęcam. Niestety dużo zależy od miejsca w którym mieszkacie. W 3mieście w dobrej lokalizacji, w nowym budownictwie ciężko znaleźć coś w limicie 4100zł/m2 w pierwszych latach działalności programu. Teraz zwróciłam uwagę, że ze względu na kryzys deweloperzy wysprzedają mieszkania i starają się zbliżyć do tej kwoty. Za ta z rynku wtórnego można się połasić na kąski w limicie 3500zł/m2. Warto szukać, bo często zdarzają sie perełki, które ktoś chce szybko sprzedać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
Karolina napomknęła o płytkach za 100zł/m2, za to Betka poszła w drugą stronę i proponuje malować kuchnię olejną lol Ze skrajności w skrajność język

Jaki argument, taki kontrargument.

Ewa-Gdy napisał:
Ja z doświadczenia wiem, że drogie nie zawsze równa się lepsze,wytrzymalsze i ładniejsze.

Ale nikt nie napisał, że kupuje droższe, bo na pewno są lepsze, ale za jakość też się niestety płaci. Każdy wykańczając mieszkanie robi jakieś rozeznanie na forach, pyta znajomych i na podstawie tego decyduje o wyborze. Chyba nikt nie wchodzi do sklepu i prosi o najdroższe deski, bo na pewno będą najlepsze.

Po nowym roku ma się zacząć nowy program podobny do RnS.
Co do cen, to deweloperzy często opuszczają teraz ceny do progu RnS, żeby się pozbyć lokali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:


Karolina - czasem nie ma innej opcji, jak kupić coś na kredyt. Jeśli byśmy chcieli kupić to co planujemy, za gotówkę, musielibyśmy oszczędzać dokładnie 28 lat. Ani mi, ani moim rodzicom nikt nic nie dał. I oni spłacali i ja będę spłacać kredyt, bo jakież mam inne wyjście? Zastanów się czasem, zanim rzucisz osąd.



Tego akurat jestem świadoma, ja też nie będę w stanie nic ruszyć bez kredytu, tyle, że znam ludzi, którzy kredytują później właśnie również urządzanie domu, dla mnie to straszne ryzyko finansowego samobójstwa...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba zmienić temat, bo rozmowa nam się trochę rozeszła na różne tory i nie psuje do obecnego tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tylko dodać coś do tytułupytajnik
Mam takie pytanie- nie chcę oczywiście nikogo wypytywać o jego finanse, ale jak Waszym zdaniem powinny się kształtować zarobki małżeństwa- żeby w ogóle myśleć o kredycie??
Jaka powinna być wysokość raty miesięcznej- żeby z tego co zostało mieć pewność, że się nie popłynie finansowo, a jak nie daj co, zdarzy się dziecko- że się je utrzyma ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To o co pytasz, to jest bardzo ogólny temat.
Bo nie u każdego rata kredytu będzie taka sama. Mój brat cioteczny bierze teraz kredyt, rata 1tys, do tego opłaty za mieszkanie ok 500-700zł.
Wiec powiedzmy że 2tys na samo mieszkanie i kredyt. A ile potrzeba na życie, to kwestia indywidualna. Każdy wydaje inną kwotę miesięcznie. Niektórym wystarczy tysiąc na przeżycie (na małżeństwo z dzieckiem), a innym braknie 3tys na jedną osobę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jaki kredyt chce się wziąć oczko W necie masz masę kalkulatorów, za pomocą których możesz sprawdzić zdolność kredytową. Przede wszystkim zarobki powinny być stałe, wg. oficjalnych porad wysokość raty nie powinna przekraczać 1/5 sumy zarobków. Moim zdaniem jest to bardzo rozsądne. No i warto przeanalizować sytuację utraty pracy przez 1 osobę, czy z pensji drugiej wystarczy na wszystko, choćby przez kilka miesięcy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banki zazwyczaj liczą, że na utrzymanie dwóch osób musi minimum 1500 zostać. Jeżeli są jakieś inne zobowiązania to jeszcze to doliczają, a reszta może być kredytem.. Ale też zależy pewnie od miasta, może gdzieś liczą mniej.. Nam przy realiach wrocławskich w kilku bankach powiedziano, że poniżej 4 tysięcy na rękę nawet symulacji nie mogą zrobić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
To zależy jaki kredyt chce się wziąć oczko

To jedno, a drugie jakie mamy wyjściowe zarobki.

Mając 2 tys. netto i spłacając kredyt 500 zł reszta starczy na utrzymanie w niewielkim mieście na styk. Rata to 25% dochodu.
Jeśli ma się 20 tys. netto można spłacać kredyt 15 tys., reszta też starczy. Rata w tym przypadku to 75%. Aczkolwiek nie wiem, czy ktoś by taki kredyt dostał Wink

I z tego co wiem, to banki jakoś podobnie obliczają maksymalną ratę. Mają jakieś ustalone widełki jaki % dochodu w określonych przedziałach musi zostać na osobę po opłaceniu raty. Zagmatwałam język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinka, ale 4 tys na rękę na osobę pytajnik Shocked
Chyba na dwie pytajnik język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 4 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group