Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kupujemy mieszkanie- czyli co, jak, gdzie i za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:

Panele o klasie ścieralności ac4, dobre jakościowo kupisz za ok.25zł/m2. Listwy podłogowe kosztują 14 zł/2m. Podkłady pod podłogę to łączny koszt 5-6zł/m2
No nie wiem. Wymienialiśmy panele miesiąc temu. Różnica między tymi za 20 zł a tymi za 60 zł widoczna gołym okiem, kolorystyka też. Moja mama ma w jednym pokoju panele za 20 zł podobno super jakościowo, a w drugim takie za 70 zł i mówi, że w życiu więcej się w taki szajs nie da wrobić.

Cytat:
Kuchnia bardzo dobrej jakości z Ikei (tak, wiem Ikea. Jednakże jakość mebli kuchennych jest lepsza niż u niejednego stolarza) z okuciami i pełnym wyposażeniem to 12 tyś. W zależności od powierzchni kuchni, standart w nowym budownictwie to 8-10m2.
Jeżeli masz standardową kuchnię to może i tak. Nie wyobrażam sobie jednak kuchni z IKEI u siebie. Kuchnia niby duża ale jak nie rura to okno, jak nie kaloryfer to coś jeszcze i babka w studiu mebli musiała się nieźle nagłowić, żeby zaprojektować nam meble tak, żeby były funkcjonalne i nie zagracały strasznie kuchni. Także meble z IKEI są dobre dla kogoś kto chce mieć meble na 1 ścianie. No ale do ikei warto wybrać się po elementy typu spowalniacze do szafek, wnętrza szafek i szuflad itp - na pewno wyjdzie taniej niż u fachowca.

Co do płytek łazienkowych to nie jestem na bieżąco, ale wymienialiśmy podłogi w przedpokoju i kuchni kładąc duże płytki 1mx1m. Cena takich płytek w żadnym sklepie czy składzie budowlanym nie schodziła poniżej 80zl/m (chodzi mi o płytki, na widok których nie robiło mi się niedobrze). Oczywiście, małe płytki są tańsze, ale nam się nie podobają i tyle.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:

Panele o klasie ścieralności ac4, dobre jakościowo kupisz za ok.25zł/m2.

Ok, masz rację. Panele przeglądałam pobieżnie, bardziej interesuje mnie drewno. Ale panele mogą wyglądać jak plastik, a mogą wyglądać jak drewno.

Ewa-Gdy napisał:
Kuchnia bardzo dobrej jakości z Ikei (tak, wiem Ikea. Jednakże jakość mebli kuchennych jest lepsza niż u niejednego stolarza) z okuciami i pełnym wyposażeniem to 12 tyś. W zależności od powierzchni kuchni, standart w nowym budownictwie to 8-10m2.

Piszesz o meblach, a gdzie sprzęt, zlew, bateria, płytki (ściany, podłoga)? Ja pisałam o kompleksowym wyposażeniu kuchni.
Moja mama kupiła meble za nieco ponad 3 tys. a cały remont kuchni kosztował ją 10. Ze sprzętów kupiła tylko nową kuchenkę, zlew, baterię, a reszta to równanie ścian, przełączanie instalacji, płytki, materiały, farby, kleje. Podłoga została stara. Koszt mebli to tylko wierzchołek góry lodowej.
Poza tym moim zdaniem, kuchnia to najczęściej używane pomieszczenie - dla mnie musi być dobra jakościowo i funkconalna.

Ewa-Gdy napisał:
Płytki łazienkowe za 60złpytajnikwykrzyknik Można, ale loda nie robią. Ostatnio kafelkowałam łazienkę, bo rury Nam wysadziły i za duże kafle 40x40 płaciłam 12zł/m2.Kupowałam na wyprzedaży w Polskich Składach Budowlanych.

No gratuluję upolowania, bo w stolicy takich cen nie widziałam. A jeśli już zawężamy krąg do płytek rektyfikowanych... przejrzyj ceny.

O pozostałych kosztach nie pisałam, ale one też się wszystkie sumują do niemałej kwoty.


Ostatnio zmieniony przez Betka dnia Sro 28 Lis 2012, 14:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do płytek.. To ciężko za 12 zł znaleźć dekor, sztukę jedną.. Tu ceny tańszych zaczynają się od 15 zł zazwyczaj, więc nie jestem sobie w stanie wyobrazić tych płytek 12 zł za metr:d
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorrrki za offtop, ale

agattt - te płytki 1x1m to gres? Jeśli tak, to powiedz jak się sprawuje Very Happy Bo mi też się podobają takie duże, ale już się naczytałam o gresie i mi trochę miłość do nich osłabła lol

Aaa, nie wiem czy ktoś już pisał, ale przyjmuje się, że urządzenie mieszkania kosztuje +/- 1000 zł/m2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka, a czemu?

My do kuchni gres bierzemy, albo mniejsze. Klej do gresu jest 3 razy droższe, za położenie płytkarz bierze średnio 20 zł więcej od metra.. I jeszcze ma być gorsze?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka, czytałam że się lubi odbarwiać, że na szkliwionym każdy paproch widać, że na jasnym widać plamy a na ciemnym co innego.... Na forum muratora bodajże czytałam różne opinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:


agattt - te płytki 1x1m to gres? Jeśli tak, to powiedz jak się sprawuje Very Happy Bo mi też się podobają takie duże, ale już się naczytałam o gresie i mi trochę miłość do nich osłabła lol
To jest płytka hiszpańska, na gresie (coś jak gres szkliwiony). Jak na razie sprawuje się super uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ewa-Gdy napisał:
Płytki łazienkowe za 60złpytajnikwykrzyknik Można, ale loda nie robią. Ostatnio kafelkowałam łazienkę, bo rury Nam wysadziły i za duże kafle 40x40 płaciłam 12zł/m2.Kupowałam na wyprzedaży w Polskich Składach Budowlanych.


Co do płytek Ewa- jak się bierze te co akurat są w promocji, końcówka serii / wyprzedaż to można faktycznie do 20 zł kupić, ale jak się ma jakąś wizję kolorystyczną albo ot nie podobają nam się to niestety ale tak jak Ewelika89 pisze ok 40-70 zł trzeba zapłacić. W końcu jest to inwestycja na długie lata.

Moje płytki robią loda ! język

Co do mebli ... chyba najfajniesze są takie na wymiar na zamówienie, te które swego czasu oglądałam gotowe to jak z tektury, jakbym się oparła to by się złamały ...

Betka- każdy paproch najbardziej widać na czerwonych płytkach- "polecam "w sam raz do kuchni , w sumie czy szkliwione czy nie to dla mnie większą różnicę w widoczności paprochów robi kolor
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że któryś gres trzeba zaimpregnować po położeniu. Nasz z wierzchu jest gładki jak płytka, nic nie trzeba było z nim robić. Kolor mamy jasno szary i jakoś specjalnie na nim brudu nie widać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 28 Lis 2012, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się impregnuje polerowane, a te gładkie to są szkliwone. Mi się marzą ciemnoszare. Nawet widziałam idealne 70x120 cm, ale cena była mniej idealna, a jak sobie potem poczytałam, to już całkiem mi się odechciało gresu. Ale jak mówicie, że fajny...

Zaśmiecam wątek, już się zamykam Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 42, 43, 44  Następny
Strona 2 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group