Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Koszty posiadania dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 244
Skąd: Ostrów Wielkopolski, Gliwice

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku chciałabym karmić piersią. Słoiczki później od czasu do czasu. Mogę pozwolić sobie na gotowanie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Dodatkowych badań, lekarzy, byc może ttrzeba będzie korzystać prywatnie. Szczepienia.

Patka, a jesteś w ciąży?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 244
Skąd: Ostrów Wielkopolski, Gliwice

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie planujemy z P. Przeszłam wszystkie badania, jestem pod stałą kontrolą lekarza. Myślimy bardzo poważnie o powiększeniu rodziny, tylko zastanawiamy się czy nas stać.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to powodzenia! Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powodzenia w staraniach!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj, siostra z mężem i małym dzieckiem żyli tylko z jego jednej pensji, bynajmniej nie średniej krajowej, dużo poniżej. Dawali sobie spokojnie radę, dziecko jechało tylko na oryginalnych pampersach , bo inne były "be", niczego nie brakowało małej.

Tylko nei można się dać zwariować. I dać sobie wmówić, że różne idiotyczne urządzenia są dziecku niezbędne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola, tu więcej czynników odgrywa rolę. Czy ktoś mieszka sam, czy siedzi na kredycie, czy czynsz to trzy, czy sześć stów, itepe itede. Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak! Można mieszkać u rodziców nie płacąc za to, albo żyć w komunalnym za grosze, a można dorzucać się rodzicom jak za najem, można samemu wynajmować, albo spłacać kredyt. Już masz 5 sytuacji, a w przeciętnym mieście kwota waha się od 0 zł do 2500 zł za samo mieszkanie.. Reszta jest mniejszą różnicą, bo na pampersach różnica niewielka, ale tu.. nie ma co porównywać. Przy jednej średniej krajowej w dużym mieście ledwo starczy na spłatę kredytu i egzystowanie od pierwszego do pierwszego, a w domu rodziców na wsi za te same pieniądze można sobie żyć na wysokim poziomie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, kredytu to oni nie mają, bo i zdolność mają jeszcze bardziej zerową niż my, więc jak Cool . Ale w blokowisku płacą 600zł miesięcznie czynszu, więc też nei takie "zerowe" koszty.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja u każdego wygląda inaczej.
Moja bardzo dobra koleżanka na początku października urodziła drugie dziecko - dziewczynkę. Starszy syn ma 2,5 roku. Drugiego dziecka nie planowali, bo już z jednym im się żyło trochę ciężko. Ta koleżanka nie pracuje, mąż zarabia 1300 zł. Ile płacą za mieszkanie nie wiem, ale nie trudno się domyślić, że im ciężko. Najfajniejsze jest jednak to, że ta dziewczyna nigdy się nie skarży uśmiech Na mikołajki daje rodzinie robione przez siebie prezenty i każdy wie, że to z powodów finansowych, ona jednak ani się nie wstydzi, ani nie roztrząsa. Taka postawa mi się podoba uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group