Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Koszty posiadania dziecka
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 244
Skąd: Ostrów Wielkopolski, Gliwice

PostWysłany: Nie 25 Lis 2012, 0:18    Temat postu: Koszty posiadania dziecka Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam taką małą prośbę, a zarazem pytanie. Chodzi mi o koszty posiadania dziecka. Może głupio to brzmi, ale mniej więcej chodzi mi o to jakie są miesięczne wydatki na dziecka 1, 2 i 3-letnie. W pierwszym roku to przede wszystkim szczepienia ( jeśli macie informacje, to ile kosztują te lepsze szczepionki), pieluchy itp. Staramy się z P określić czy stać nas będzie na utrzymanie dziecka. Ja nie mam pracy stałej, pracuje tylko P. Jeżeli możecie wyszczególnić tak mniej więcej kategoriami typu jedzenie, kosmetyki, ubranka, pieluchy. Chodzi mi o koszty stałe, bez jednorazowych zakupów typu wózek.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie liczę tego ile mnie kosztuje dziecko, ale uwierz mi na słowo, że to studnia bez dna. Pampery, chusteczki, kosmetyki na bieżąco.. lekarstwa, szczepionki(można brać z nfz).
ahhh nie da się tak wymienić wszystkiego - chyba nie dałoby się tego podliczyć .. sama wyprawka to niezły wydatek.
nie wiem chciałam odpowiedzieć, ale przerosło mnie to
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, spytam siostrę, chyba robili nawet jakieś zestawienia....może nie o obecny stan, bo coś im odbija ostatnio i zaczęli małej kupować ciuchy- po 200zł za sztukę a ciągle jojczą, że nie mają pieniędzy pod koniec miesiąca- ale robili bardzo konkretne wyliczenia pierwsze 2 lata, jak tylko mąż siostry miał pracę. Wrzucę późnym wieczorem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie tak wiele nie kosztuje Filipo (no na pewno mniej niżbym się spodziewała)Najgorzej był przy kompletowaniu wyprawki (wózek, łóżeczko, wanienka, ubranka, kosmetyki- spora suma), ale część rzeczy można kupić używane, a może ma się to szczęście, że ktoś z rodziny podaruje po swoim dzieciaczku. teraz młody już mniej pampków zużywa, chusteczek mniej (po grubszej sprawie dupsko pod prysznic i jest zdrowiej), zjada już raczej to co my, wiele ubranek dostałam i nowych i po synu kuzynki, część w lumpkach kupiłam.... Nie jest tak tragicznie z tymi wydatkami. Gorzej może się okazać jak będziemy musieli wyprawkę do szkoły kupować i co sezon nowe buty bo ze starych wyrośnie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Kasiek, ale to już chyba kwestia tego czy ktoś jest w stanie podejść do tego w ten sposób, czy z góry zakłada, że zeświruje na punkcie dziecka i kupuje wszystko z najwyższej (osławionej) półki,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sisotra bez pracy była w stanie skompletować wyprawkę- kupiła cały worek ciuszków na allegro (chyba 30zł ! )., używany wózek (żeby było śmieszniej, odsprzedała go drożej po roku oczko ). Więc da się, my wysępiliśmy od brata P łóżeczko, do roku karmiła piersią, największym wydatkiem były pampersy Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga_w
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 106
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szczepień to zawsze można wybrać te z sanepidu- są całkowicie bezpłatne. Jeżeli natomiast chcesz szczepić płatnymi to masz do wyboru infanrix IPV+ Hib ( koszt- ok.150 zł za jedną dawkę, a dawki są 4 -w 7, 13, 19tyg. życia i ostatnia między 16-18 m-cem życia) lub infanrix HEXA (koszt ok 200 zł za dawkę i dawkowanie j/w).
Ceny szczepionek dodatkowych ( nieobowiązkowych tzw. zalecanych) są różne w zależności od ceny w hurtowni.

Dodam,że szczepionki z sanepidu są tak samo skuteczne jak te płatne.
_________________
Dobra Mama to Mądra Mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Elmu, trzeba nie dać się zwariować i żyć na swoim poziomie materialnym. Jeśli stać by mnie było na wózek za 5tysi, nie zastanawiałbym się i kupiła, a tak miałam nówkę za niecałego tysiaka. Mogłabym kupować zabawki gadżety, które tak na prawdę nie będą przydatne ani mi ani tym bardziej dziecku (widziałam kiedyś takie coś co rozróżniało płacz dziecka, kiedy płacze bo jest głodne, kiedy płacze, bo się zasikało itd. Shocked )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja chyba najbardziej oszczędna jestem lol
karmię piersią cały czas, pieluszek wielorazowych używam, z kosmetyków to raptem balsam do ciała i mydełko. Wózek używany mamy, ubranka też w większości używane. Teraz Dotka je razem z nami. Generalnie nie uważam, żeby urodzenie Dorotki jakoś dużo nas kosztowało. A i szczepionki też refundowane.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
No właśnie Elmu, trzeba nie dać się zwariować i żyć na swoim poziomie materialnym. Jeśli stać by mnie było na wózek za 5tysi, nie zastanawiałbym się i kupiła, a tak miałam nówkę za niecałego tysiaka. Mogłabym kupować zabawki gadżety, które tak na prawdę nie będą przydatne ani mi ani tym bardziej dziecku (widziałam kiedyś takie coś co rozróżniało płacz dziecka, kiedy płacze bo jest głodne, kiedy płacze, bo się zasikało itd. Shocked )
hehe, bardzo mi dobrze na duchu jak czytam, że można normalnie podchodzić do kwestii dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group