Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co rozczarowało Was w wybranym fotografie/kamerzyście- dyskusja ogólna
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 10:48    Temat postu: Co rozczarowało Was w wybranym fotografie/kamerzyście- dyskusja ogólna Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy trafiłam w temat, ale nie mam zamiaru tworzyć nowego.
Chciałabym uzyskać poradę odnośnie zbliżającego się terminu oddanie zdjęć. Ale od początku. Ślub miałam 15 września tego roku, sesja plenerowa odbyła się 18 września tr. W umowie mamy zapisane 60 dni roboczych na uzyskanie zdjęć od sesji plenerowej, czyli 11 grudnia. Nie zapowiada się, aby udało Nam się uzyskać Nasze zdjęcia zgodnie z terminem. Fotograf umieszcza na facebooku zdjęcia innych par, Nas ani widu ani słychu. Koleżanka miała ślub miesiąc przed Nami, termin upływał jej 12 listopada. Dopiero wczoraj otrzymała miniaturki emailem,a gdzie wydruk zdjęć, album itd... W umowie mamy zapisane, że jakiekolwiek niejasności mamy wyjaśniać polubownie, potem dopiero na drodze prawnej. Za zdjęcia płacimy prawie 3tyś zł, z czego fotograf był obecny na przygotowaniach, ślubie, weselu do pierwszego tańca i sesji, więc wydaje się, że dużo pracy nie było. Rozumiem, że taki pakiet wybraliśmy, ale wkurza mnie gdy widzę, że on podejmuje nowe zobowiązania nie wywiązawszy się z poprzednich. Stąd moje pytanie, co mogę od niego wymagać? Boję się, że jeśli zacznę go popędzać to obróbka zdjęć może nie spełnić moich oczekiwań, niestety zdjęcia koleżanki szału nie robią, ona również nie jest do końca zadowolona. Bardzo Nas to dziwi, bo z fotografem znamy się jeszcze ze szkoły, jest Naszym kolegą, a traktuje Nas bardzo po macoszemu. Obawiamy się, że 300 zdjęć które Nam przekaże nie oddadzą uroku tego dnia. Dodatkowo w umowie ma zapisane, że zdjęcia przekaże Nam na oryginalnym nośniku. Jeśli się spóźni z oddaniem zdjęć plus nie będą Nam odpowiadały możemy domagać się od niego na drodze polubownej oddania wszystkich zdjęć, które zrobił tego dnia?! Dopiero na zdjęciach u koleżanki spostrzegłam, że on nie robił zdjęć seryjnych jednego ujęcia tylko pojedyńcze pstryknięcia. Boję się, że dużo z fajnych sytuacji na imprezie nie zostało odpowiednio uchwyconych przez taki zabieg. Co możecie mi doradzić? Nie chcę walczyć i robić dymu, ale myślę, że skoro nie wywiąże się z umowy mamy prawo oczekiwać zadośćuczynienia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
W umowie mamy zapisane 60 dni roboczych na uzyskanie zdjęć od sesji plenerowej, czyli 11 grudnia.
Nie ma sensu martwić się na zapas. Jeśli termin się przeciągnie to znaczy, że facet ma dużo pracy, naciskany będzie pod presją, a to nie poprawi jakości..

Ewa-Gdy napisał:
Dopiero na zdjęciach u koleżanki spostrzegłam, że on nie robił zdjęć seryjnych jednego ujęcia tylko pojedyńcze pstryknięcia. Boję się, że dużo z fajnych sytuacji na imprezie nie zostało odpowiednio uchwyconych przez taki zabieg
Raczej żaden zawodowy fotograf nie robi zdjęć seryjnych. W ten sposób fotografuje się tylko w wyjątkowych sytuacjach, wprawne oko decyduje o spuście migawki. Zdjęcia seryjne to zdjęcia przypadkowe..

Ewa-Gdy napisał:
Obawiamy się, że 300 zdjęć które Nam przekaże nie oddadzą uroku tego dnia............ Jeśli się spóźni z oddaniem zdjęć plus nie będą Nam odpowiadały możemy domagać się od niego na drodze polubownej oddania wszystkich zdjęć, które zrobił tego dnia?
Te wybrane fotografie najpewniej oddadzą nastrój dnia, ale na pozostałych mogą być ciekawe kadry jeszcze innych osób, lub Wasze ujęcia które mogą być równie fajne.
Z tego powodu powinniście poprosić o wszystkie, które zrobił. Fotograf selekcjonuje zdjęcia pod względem technicznym bez czynnika emocjonalnego, który jest równie ważny.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez moją koleżankę nie był naciskany, a mimo wszystko mam zastrzeżenie co do kadrowania zdjęć czy ujęcia.
Nie mów, że seryjne są przypadkowe. Myślę, że ślub jest specyficznym wydarzeń, gdzie emocje przewijają się niemal bez przerwy na twarzach i to najróżniejsze emocje. Jak uchwycić te prawdziwe, gdy fotograf wyczekuje odpowiedni moment, a gdzieś za jego plecami umykają inne ciekawe sytuacje?!
Myślisz, że możemy nalegać, aby dał Nam wszystkie zrobione zdjęcia, a nie tylko te 300 wyselekcjonowanych i po obróbce?! Jeśli się spóźni z termin to będziemy próbować uzyskać wszystkie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie jestem jakoś obeznana w sprawach fotografa, ale z drugiej strony my mamy w umowie 400 zdjęć, to proste że przez cały dzień i wieczór fotograf zrobi +/- 1000 zdjęć (nie wiem dokładnie, piszę tak orientacyjnie, więc mnie poprawcie). Dlaczego więc np. nie może nam tych 400 czy jak u Ewy 300 obrobić, a resztę zostawić takie jakie są, ale też dać ? Przecież i tak później mają iść do skasowania.
popr.pisownię/mod/
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
Dlaczego wiec np nie moze nam tych 400 czy jak u Ewy 300 obrobic, a reszte zostawic takie jakie sa, ale tez dac ? Pzeciez i tak pozniej maja isc do skasowania
Między innymi dlatego, że on pod wszystkimi zdjęciami podpisuje się imieniem i nazwiskiem. Nie każdy fotograf chce dać wszystkie zrobione przez siebie zdjęcia, bo produktem za który płacimy jest tych 200 czy 300 w pełni obrobionych i skadrowanych zdjęć. To co zostaje jest bardziej produktem roboczym.
Nasz fotograf dał nam 200 zdjęć z głównego reportażu plus ok 300 pozostałych. Prosił nas jedynie o to, żeby te "pozostałe" zdjęcia były raczej dla nas i mając do wyboru podobne ujęcia z "wybranych" i "pozostałych" wywoływać, wstawiać w necie czy pokazywać innym te z "wybranych".

Nie dziwię mu się wcale.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nalegałbym o wszystkie fotki, nie masz pewności, że dla Ciebie te najlepsze to będą te same co dla niego.
Może niech udostępni wszystkie prewki, a Ty sama wybierzesz 300 najlepszych
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówię że musi dać, bo nawet nie było takiej gadki z fotografem czy da czy nie. Sami mamy w umowie 400 i wiem że tylko za te 400 placimy. Jak fotograf daje pozostały materiał to chyba tylko już jego dobra wola. Tylko mówię, że pozostałe zdjęcia to właśnie produkt roboczy i niektóre mogą być lepsze niż te obrobione i uchwycą sytuacje które by się chętnie też obejrzało, a tak pójdą do kosza...
popr.pisownię/mod/
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma sensu martwić się na zapas. Jeśli termin się przeciągnie to znaczy, że facet ma dużo pracy, naciskany będzie pod presją, a to nie poprawi jakości..


W takim wypadku można byłoby czekać w nieskończoność i nic nie oczekiwać w zamian? Fotograf sam ustalił treść umowy, powinien się z niej wywiązać. Ja bym jakoś bardzo nie naciskała, ale w razie przekroczenia terminu oczekiwała rekompensaty w postaci zniżki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zniżka jest wg kodeksu cywilno-prawnego, w Naszym przypadku wypada ok.40gr za dzień Confused Przy takiej kwocie za usługę nawet miesiąc opóźnienia nie będzie satysfakcją Confused Ja jednak nie oczekuję rekompensaty pieniężnej, bo rozumiem, że za swoją pracę fotograf chce otrzymać godziwe pieniądze, nie mam z tym absolutnie problemu. Oczekuję tylko, że wywiąże się z umowy.
Agatt, myślę, że Wasze rozwiązanie jest bardzo rozsądne. Nie chcę upubliczniać zdjęć nie obrobionych, w żaden sposób też nie mam zamiaru ośmieszać czy umniejszać jego pracy, obawiam się jednak po weryfikacji materiału z wesela koleżanki, że Nasza fotorelacja nie będzie spełniać oczekiwań. Plus to oczekiwanie!wykrzyknik 3 miesiące! Byliśmy przekonani, że po miesiącu, góra dwóch dostaniemy zdjęcia. A tu jeszcze przewidujemy opóźnienia Sad
Trochę mnie martwi też to, że po plenerach lub weselach z innymi parami zdjęcia dodawał na drugi dzień, tymczasem po Naszych ani jednego Shocked Wiem, że to nie świadczy o czymś złym, ale różne myśli przelatują przed głowę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Ja nalegałbym o wszystkie fotki, nie masz pewności, że dla Ciebie te najlepsze to będą te same co dla niego.
Może niech udostępni wszystkie prewki, a Ty sama wybierzesz 300 najlepszych


A czy Ty udostępniasz cały materiał wideo ze wszystkich kamer? Nie sądzę.
Tak w przypadku wideo jak i foto, usługą którą zamawia MP jest gotowy film oraz określona ilość zdjęć. Domaganie się całości wyprodukowanego w tym dniu materiału zarówno przez fotografa jak i kamerzystę jest niedorzecznością.
Zaś co do różnicy między technicznym podejściem wykonawcy a emocjonalnym MP, to nie widzę problemu. Jeśli ktoś ma z tym problem i podczas montażu i obróbki nie potrafi ogarnąć co może być istotne dla MP to zawsze jest telefon i możliwość konsultacji czy np. taniec młodej z nieco już podpitym chrzestnym ma być na filmie czy też należy go wyciąć, itp.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group