Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A może rowerem? albo z gośćmi autokarem?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewat
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 24

PostWysłany: Sro 21 Lis 2012, 23:17    Temat postu: A może rowerem? albo z gośćmi autokarem? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to nie głupi pomysł, ale nie mamy znajomych od których moglibyśmy pożyczyć jakiś w miarę sensowny samochód. Sami nie mamy prawa jazdy, więc wydaje mi się problematyczne oddawanie pożyczonego samochodu - ktoś musiałby być pić mniej, żeby nazajutrz pojechać do wypożyczalni...? To chyba nieuprzejme wobec gości?

Dlatego myślałam, żeby podjechać gdzieś w pobliże sali starym oplem świadka i przesiąść się tam na rower. Tzn. mąż prowadzi a żona siedzi na ramie.

Czy podjedziemy pod Kościół chyba i tak nikt nie zobaczy, bo przecież my musimy być wcześniej podpisać papiery?

A może ktoś wie jak rozwiązać problem oddania wypożyczonego samochodu jeśli wszyscy wokół deklarują że będą na weselu się bawić i sami nie biorą samochodówpytajnik

Wynajem samochodu z szoferem to chyba nie jest dobry pomysł - będę musiała się wtedy w trzy osoby gnieść na tylnym siedzeniu, czyż nie?

Czyli moje pytanie:
Rower?
Kto mógłby oddać samochód?
A może w ogóle z gośćmi autokarem?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sro 21 Lis 2012, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy, jako PM nie podpisujecie w dniu ślubu żadnych dokumentów, jedynie świadkowie podpisują papiery.
Uważam że jazda rowerem jeszcze we dwójkę nie jest dobrym pomysłem ponieważ możecie się np przewrócić, do tego będziesz miała zapewne długą suknię która może zaplatać się w koło lub zębatkę.
A nie macie jakiegoś sąsiada, dalszego znajomego który nie jest zaproszony na wesele a mógłby Was zawieść samochodem do ślubu, zapłacilibyście mu za paliwo i fatygę, (znacznie mniejsze koszty niż wypożyczenie samochodu) i sprawa byłaby załatwiona, i nie musicie go pożyczać i oddawać go na drugi dzień.
Jak daleko jest sala weselna od Waszego domu?
Czym planujecie wrócić po weselu do domu?..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewat
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 24

PostWysłany: Sro 21 Lis 2012, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kościoła do sali jedzie się około 25 minut samochodem.

Ponieważ w cenie wesela jest pokój dla nas to będziemy wracać następnego dnia i zapewne będziemy brać taksówkę bo to kolejne 25-30 minut, więc nie wykosztujemy się za bardzo.

Z tymi znajomymi to jest tak, że wszyscy czymś jeżdżą, ale jak się zaczęliśmy zastanawiać nad pożyczeniem samochodu to się okazało, ze wszyscy jeżdżą jakimiś starymi pordzewiałymi już gdzieniegdzie oplami:P Albo dwuosobowymi cudakami.

A na ślubie mojej siostry papiery do konkordatowego podpisywali i młodzi i świadkowie... Ale może coś pomyliłam - dopytam jeszcze dla pewności w kościele.

Bardzo dziękuję za wskazówkę, myślałam, ze wezmę suknię w garść, ale to rzeczywiście może nic nie dać...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś z Waszych rodziców lub znajomych ma znajomego który by się podjął zawiezienia Was do ślubu, nie musi być to od razu jakieś super nowoczesne auto, tylko coś co ładnie w miarę się prezentuje, udekorujecie auto i będzie ładnie, a uwierz mi nikt nawet nie zapamięta czym jechaliście do ślubu uśmiech to nawet nie jest ważne, ja samochodu którym do ślubu jechaliśmy nawet na ulicy bym nie rozpoznała, podobno był granatowy czy ciemno niebieski, nie pamiętam. lol w każdym bądź razie był to samochód znajomego któremu płaciliśmy za paliwo, co prawda był on zaproszony ale odmówił, więc wracał autem tego samego dnia i nie było problemu. uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wesele macie daleko od kościoła, to z pewnością ktoś będzie jechał samochodem.. A druga sprawa, to ktoś znajomy kto podwiózłby Was? My mieliśmy sytuację, że jedna z babć nie mogła zostać na weselu, więc myśleliśmy o jakimś dalszym znajomym, np. z pracy, który zawiózłby babcię.. Oczywiście opłacając koszt benzyny i stawiając jakąś flaszkę.. Nie macie nikogo takiego? Ale nie widzę nic złego w jeździe autokarem z gośćmi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewat
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 24

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale naprawdę nie mamy od kogo pożyczyć samochodu.
Uważam, że nie wypada o takie rzeczy pytać dalszej rodziny, która nawet nie jest zaproszona na wesele, na które miała by nas dowieźć. A jeśli rodzice czy też inni goście zadeklarowali się, że sami nie biorą samochodów, bo chcą się dobrze bawić, to też nie wypada ich prosić, żeby na siłę brali auto - wydaje mi się, że w takich sytuacjach naprawdę nie chodzi im o paliwo, tylko o to, ze ktoś potem tym samochodem musi jechać.

Z resztą mnie nie chodzi za bardzo o pieniądze, bo nie sądzę, żeby był problem z wypożyczeniem normalnego samochodu, a nie jakiegoś Mercedesa klasy jakiejś-tam-bardzo-drogiej. Chodzi mi przede wszystkim o organizację- z oddaniem samochodu...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam gdzie wesele macie miejsce na nocleg? A dwa, nie mówmy o rodzinie, bo rzeczywiście ktoś niezaproszony mógłby się źle poczuć, ale np. dalsi znajomi, zapraszani tylko na ślub? No i może nie tyle samochód, ale podwiezienie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to tylko problem logistyczny, a samochód nie musi być prestiżowy, to może zawiezie was fotograf albo kamerzysta..
Pomysł z rowerem jest chybiony, łatwo się ubrudzić, a prawdziwe kłopoty mogą pojawić się w czasie deszczu..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. a nie możecie wypożyczyć auta z kierowcą po prostu Surprised ?
Rower to nie za dobry pomysł raczej, pomijając już kurz i brud, ale sama wygoda Panny Młodej siedzącej na ramie w sukni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietrrek
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 3

PostWysłany: Czw 22 Lis 2012, 19:29    Temat postu: Re: A może rowerem? albo z gośćmi autokarem? Odpowiedz z cytatem

ewat napisał:
Nie wiem czy to nie głupi pomysł, ale nie mamy znajomych od których moglibyśmy pożyczyć jakiś w miarę sensowny samochód. Sami nie mamy prawa jazdy, więc wydaje mi się problematyczne oddawanie pożyczonego samochodu - ktoś musiałby być pić mniej, żeby nazajutrz pojechać do wypożyczalni...? To chyba nieuprzejme wobec gości?

Dlatego myślałam, żeby podjechać gdzieś w pobliże sali starym oplem świadka i przesiąść się tam na rower. Tzn. mąż prowadzi a żona siedzi na ramie.

Czy podjedziemy pod Kościół chyba i tak nikt nie zobaczy, bo przecież my musimy być wcześniej podpisać papiery?

A może ktoś wie jak rozwiązać problem oddania wypożyczonego samochodu jeśli wszyscy wokół deklarują że będą na weselu się bawić i sami nie biorą samochodówpytajnik

Wynajem samochodu z szoferem to chyba nie jest dobry pomysł - będę musiała się wtedy w trzy osoby gnieść na tylnym siedzeniu, czyż nie?

Czyli moje pytanie:
Rower?
Kto mógłby oddać samochód?
A może w ogóle z gośćmi autokarem?


Pewnie, że autokarem.
Znajdz sobie przewoznika przez reklama usunięta przez moderatora i wyjdzie ci najtaniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group