Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wynajmujemy autokar- na co zwracać uwagę
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TransportWeselny
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią 31 Sie 2012, 11:35    Temat postu: Wynajmujemy autokar- na co zwracać uwagę Odpowiedz z cytatem

Ja też zajmuję się m.in. transportem ślubnym, żeby nie robić reklamy napiszę że na całym Dolnym Śląsku.

I napiszę tak w swojej całej karierze zawodowej ( a trwa już długo- zaczynałem od 1 busa, teraz obsługuję kilkanaście tysięcy osób miesięcznie) spotkałem się z tyloma sytuacjami w kwestii transportu ślubnego, że mógłbym napisać książkę.

Żeby nie przynudzać zwrócę uwagę na kilka problemów:

1) dobór pojazdu do liczby gości- niby oczywiste a jednak nie do końca- warto zastanowić się ilu gości będzie trzeba przetransportować autobusem/busem i to zarówno w kwestii dojazdu do miejsca ślubu/wesela jak i powrotu- są to 2 różne kwestie.

- niejednokrotnie chcemy przywieźć gości szybko i sprawnie autobusem "na raz' i wynajmujemy autobus również na powrót- zapominając że powroty nie odbywają się już w jednakowym czasie ( część ludzi wychodzi o 12, część nad ranem, itd.). W takiej sytuacji dużo bardziej logiczne wydaję się wynajęcie autobusu który dowiezie gości, a później busa który będzie ich rozwoził.

Często może to znacznie obniżyć koszty i zapewnić gościom komfort.

2) Drodzy Państwo sprawdzajcie firmę- nie zamawiajcie transportu "na oko" - żądajcie wręcz aby pokazano wam, przesłano jakim busem, autobusem będą Was wieźli do ślubu.

Ileż razy odbierałem telefon, że potrzebny jest pilnie bus/autobus z ojej firmy bo okazało się że, albo ten który przyjechał nie spełnia żadnych wymogów, albo też Panu-Kierowcy bus się popsuł,a nie ma żadnego innego zapasowego.

3) Zbyt pobieżne traktowanie kwestii transportu- bardzo często odbywa się to na ostatnią chwilę- rozumiem że jest setki innych ważnych spraw, ale stwierdzenie że transport można załatwić później, na koniec, jest bardzo często w niemiły sposób zweryfikowane.

Proszę więc was nie myślcie "jakoś to będzie". Aby zapewnić sobie spokój w tej dziedzinie wystarczy nieraz parę godzin- znalezienia 2-3 firm które mogą zapewnić Państwu transport- szybki kontakt telefoniczny- wstępne ustalenia- analiza firmy i jej pojazdów- podpisanie umowy.

Każdemu z Was życzę abyście do ślubu jechali sprawnie i bezpiecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 3 Lis 2012, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo cenny temat. Myślę,że jeszcze trzeba do tego dodać aby przy dłuższych trasach przewozu gości dobrze zaplanować trasę przejazdu, przystanki pośrednie i przystanki obowiązkowe zgodnie z wytycznymi czasu pracy kierowców. /Zobacz temat przyklejony na tym forum/
Podczas spisywania umowy na przewóz gości przewoźnik powinien okazać do wglądu aktualną koncesję.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gobus1
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 18 Mar 2013, 20:30    Temat postu: Wynajem autobusów i bus na wesele z XXX Odpowiedz z cytatem

Czy wynajem autobusów na wesele można załatwić prościej? A może by tak: podajesz ilość gości do przewiezienia, kilometry i oddalenie od siebie domu państwa młodych od sali weselnej - a firmy przewozowe same oszacują i zaproponują najlepsze rozwiązanie? Może będzie potrzebny tylko bus na wesele, który zrobi kilka kursów albo wystarczy jeden kurs autokarem? Odpowiedzią jest

Ostatnio zmieniony przez gobus1 dnia Nie 26 Mar 2017, 20:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Mar 2013, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam o przestrzeganiu regulaminu. W temacie mogą się pojawić cenne rady, ale w kwestii reklam mam na Was oko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adasm
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kolega TransportWeselny ma rację. Często odbieram telefon i doradzam Państwu Młodym różne rzeczy bo czasami o transporcie mają błędne pojęcie lub logistycznie to źle planują..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jutrzenka
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 25

PostWysłany: Pią 19 Lip 2013, 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka miała mega problem z autokarem, bo w dniu ślubu okazało się, że jedyny wolny autokar w firmie popsuł się Very Happy Szybko obdzwonili innych przewoźników i jakoś udało się uratować sytuację, ale ile strachu się najedli, to cięzko opisać uśmiech Mądrzejsza o jej doświadczenia przejrzałam multum firm przewozowych i wybrałam tę, która była wg mnie najlepsza. Zamówiliśmy sobie autokar z Emka Trans i wszystko było ok, Także kochane, zwracajcie uwagę na to gdzie zamawiacie autokary zeby potem wtopy nie było oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szachrajka
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 29

PostWysłany: Sro 14 Sie 2013, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dopiero jesteśmy na etapie przygotowań, ale wasze uwagi kochane, są bardzo cenne. Będę o nich pamiętać załatwiając autokar (jeśli będzie taka potrzeba) na nasz ślub
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djola
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 22
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Czw 15 Sie 2013, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero mam ślub za 10 miesięcy, ale czytając te wszystkie uwagi jestem co raz bardziej przerażona ... Z tym autokarem wydawało mi się, że będzie prościej Sad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szachrajka
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 29

PostWysłany: Pon 19 Sie 2013, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

djola, też trochę zaczynam sie stresować tymi wszystkimi przygotowaniami, że nie ograniemy tego. Tyle tego jest że głowa mała ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beny
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba być dobrej myśli i nie można sie łamaćwesoły Dacie rade !
_________________
Fotowoltaika Zapraszam! Kliknij!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group