Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wege-wesele
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Wege-wesele?
Tak
12%
 12%  [ 5 ]
Nie
87%
 87%  [ 35 ]
Wszystkich Głosów : 40

Autor Wiadomość
bluszcz
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 47

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 10:13    Temat postu: Wege-wesele Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że wypada mi zorganizować wegetariańskie wesele? Ja nie jem mięsa i nie chciałabym, żeby na zabawie było mięso, ale część gości jest "mięsna" - co zrobić?
_________________
Lubię PartyKiosk!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama mięsa nie jadam, ale uważam to za beznadziejny pomysł. Ja bym był w raju, mąż pewnie by zajadał co jest myśląc o schabowym.. Ale nie jedna osoba pewnie byłaby niezadowolona..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zły pomysł. Wesele to njiestety nie miejsce, żeby narzucić nasze osobiste preferencje- muzyczne, żywieniowe czy alkoholowe .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czemu nie chcesz gościom mięsa podaćpytajnik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oluss89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 530
Skąd: z Wenus :)

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że nie wypada narzucać gościom takiego "rygoru"
zaawsze możecie menu podzielić na wege i na normlane. przy was mogą być dania, które jecie, na innych stołach mięsne.
Strasi ludzie, rodzice, ciotki, wukowie napeawno mięsem nie pogardzą. Poza tym na weselu zawsze znajdzie się paru życzliwych, którym nie będzie wasze ege menu odpowiadało;]
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest dobry pomysł. Wesele jest do młodych ale jest też i dla gości. Można sobie pozwolić na dania typowo wegetariańskie ale powinny być też dania mięsne. Każdy chce, aby jego wesele było dobrze zapamiętane a nie, by mówiono, że nic nie pojedli bo sama zielenina i warzywka. Dla kogoś kto je mięso, to jest tak samo nie fajne jak do Ciebie jako osoby, która tego mięsiwa nie je.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 31 Paź 2012, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt Ciebie nie zmusza do jedzenia mięsa to i Ty nie zmuszaj gości do jedzenia wyłącznie jarzyn. Ot co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 1 Lis 2012, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi pomysł się podoba, mimo że wegetarianką nie jestem uśmiech Przecież brak mięsa nie oznacza, że goście nie będą mieli co jeść. Kluczem do powodzenia takiej imprezy jest ciekawe menu, na pewno nie powinno się iść w soczewicę, ciecierzycę i kotlety sojowe Wink Dania muszą być "kompletne", tak żeby brak mięsa nie rzucał się w oczy. Ale powinno się gościom powiedzieć, że wesele będzie wegetariańskie, żeby na miejscu się nie zdziwili. Jeżeli dla kogoś brak mięsiwa jest takim problemem, żeby wesele zbojkotować, to niech się - za przeproszeniem - wypcha.

Justyna*** napisał:
Nikt Ciebie nie zmusza do jedzenia mięsa to i Ty nie zmuszaj gości do jedzenia wyłącznie jarzyn. Ot co.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że jeżeli ktoś jest wegetarianinem "ideowym" (tzn. nie je mięsa, bo sprzeciwia się zabijaniu zwierząt dla celów spożywczych), to płacenie z własnej kieszeni za dania mięsne na pewno nie jest miłe. Jakby nie patrzeć jest to sprzeczne z własnym światopoglądem, a nie każdy chce swoje zasady naginać i to przede wszystkim do tego nie powinno się nikogo zmuszać. A tym bardziej bliskie osoby powinno to uszanować.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 1 Lis 2012, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może idąc w stronę kompromisu- zaserwować jakieś danie rybne ? Dla ściśle ideowych wegetarian pewnie niedopuszczalne, ale byłoby dobrym połowicznym rozwiązaniem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 1 Lis 2012, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy to taki dobry pomysł zmuszać gości do praktykowania swojej ideologii. Ja uważam, że wesele należy robić zgodnie ze swoim gustem i pomysłem ale gościom należy wyjść naprzeciw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group