Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bardziej niż nietypowo, czyli muzyka sprzed 700 lat.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tutaj jej nie próbuje nawrócić, pomysł motywu średniowiecznego, tych strojów, zamku itd. z tego co widzę wszystkim bardzo się podoba, ale z tą muzyką to już bez przesady. Osobiście chętnie poszłabym na takie wesele, brak wódki czy też innego alkoholu absolutnie by mi nie przeszkadzał (swego czasu sama myślałam, żeby zrobić wesele bez wódki) ale przy takiej muzyce chyba średnio bym się bawiła. Sam temat, który założyła neutrino dotyczy muzyki, a nie alkoholu. Jeśli chodzi o wódkę napisała już, że definitywnie wódki nie będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale przy takiej muzyce chyba średnio bym się bawiła.


Takiej czyli jakiej? antyneutrino pokazywała jakieś linki? jakieś próbki TAKIEJ muzyki?
szczerze powiedziawszy ja nie wiem jaka to muzyka średniowieczna, dlatego trudno byłoby mi powiedzieć czy bawiłabym się przy niej dobrze czy źle, ale rozumiem, że wy tą muzykę znacie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antyneutrino wspominała o muzyce celtyckiej Wink
Jak dla mnie średnio nadaje się do zabawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko trudno mi ja ocenić czy bym się bawiła czy nie.
neutino podaj tutaj jakieś przykłady aranżacji
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=1oR3pXcnsTs
http://www.youtube.com/watch?v=bD72YjU7jvU

Zajawka z wesela w rycerskim stylu
http://www.youtube.com/watch?v=zzMElNJ_Nbk

Zgadzam się z lauraire, nikt nie neguje pomysłu Neutrino. Próbujemy jej, może i czasem w mało subtelny sposób, dać do zrozumienia, że gościom będzie ciężko wczuć się w ten, średniowieczny klimat. Udziwnienia i atrakcje tematyczne są ok, jeżeli są podane w sposób apetyczny i w możliwie łatwej do przełknięcia porcji. Ślub i wesele to nie festyn średniowieczny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przepraszam, że odejdę od tematu, ale właśnie sobie wyobraziłam, jak tańczę do tej muzyki lol Mogłoby być ciekawie język
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 23 Paź 2012, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delikatna0 napisał:
Ja przepraszam, że odejdę od tematu, ale właśnie sobie wyobraziłam, jak tańczę do tej muzyki lol Mogłoby być ciekawie język
ha ha
Podoba muzyka była w moim ukochanym serialu za łebka: "Xena - wojownicza księżniczka" (do końca nie wiem czemu, gdyż serialowa Xena żyła w trochę wcześniejszych czasach) i pamiętam odcinek jak właśnie tańcowali przy takich rytmach. Very Happy Da się na pewno! ale trzeba czuć ten klimat. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julag1
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 1

PostWysłany: Nie 18 Lis 2012, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy pomysł. Ale ludzie jednak wolą się bawić więc nie polecam na weselę. Chyba że wszyscy znajomi i rodzina tak żyje i to lubi:)
_________________
zdjęcia ślubne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam doskonale muzykę barokową ale nie bawiła bym się przy niej dobrze na weselu. Lubie jej posłuchać w domowym zaciszu jak mam na to ochotę.

Wydaję mi się, że dla większości taka muzyka była by nudna. Może pójdziesz na kompromis? Muzyka przy jedzeniu barokowa a muzyka na parkiet żywa - przeboje z lat nowszych lub dla mnie bardziej "ciekawszych" - romantyzm oczko

W pomocy dla tych, którzy nie widzą o co chodzi - najbardziej znane utwory/kompozytorzy z epok:

Średniowecze: bogurodzica, gaude mater polonia, chorały, madrygały, hymny, msze
Renesans: jest bardzo mało znanych wykonawców - muzyka była jeszcze w czarnej d.... mruga dalej tworzono podobnie jak w średniowieczu.
Barok: vivaldi, bach, handel - dopiero wtedy zaczęły powstawać bardziej złożone formy muzyczne takie jak np. opery.
romantyzm: a tutaj to juz bajka się zaczyna jeżeli ktoś lubi muzykę klasycznąuśmiech chopim, moniuszko, grieg, dvorak, beethoven, brahms, paganini, wagner itd wesoły


Mądre zdanie kiedyś ktoś powiedział, że o gustach się nie dyskutuje - bardzo ciężko jest dogodzić wszystkim tak, żeby się podobało. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że zupa była za słona, że przyniesono za mało kotletów a Pannie młodej nie pasował ten długi welon bo lepiej wyglądałaby jakby miała kwiaty we włosach.

My np nie będziemy mięli disco polo na weselu bo nie lubimy. Jest tyle muzyki, która łączy pokolenia, że na prawdę jest w czym wybierać.

Ważne jest abyście się dobrze bawili.

A co na to wszystko Twój narzeczony??uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group