Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bardziej niż nietypowo, czyli muzyka sprzed 700 lat.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wesela bezalkoholowego, mnie osobiście by nie przeszkadzało i nawet pasowało, ale ja alkoholu nie piję w ogóle, natomiast z tego co wiem, to należę do bardzo nielicznych wyjątków, którzy uznaliby takie wesele bez % za udane. Więc, jednak nie polecałabym Ci wesela bez trunków. Poza tym rozmawiałam kiedyś o tym z managerem Naszej restauracji i powiedział mi, że z autopsji wie, że takie wesela po 1: kończą się bardzo szybko - przed 11 nawet, a po 2 powiedział mi, że nawet jeśli nie byłoby wódki na weselu to goście pewnie sami by sobie ją zorganizowali i opili się jeszcze bardziej aniżeli normalnie.

Co do muzyki, parę kawałków może być takich jak chcecie, może pierwszy taniec, ale jednak ludzie bawią się dobrze przy tym co jako-tako znają i gdzieś kiedyś słyszeli.
A myślałaś może o remixach utworów powszechnie znanych i lubianych pytajnik
My np. jako miłośnicy salsy i bachaty wrzuciliśmy na listę kilka salsowych przeróbek starych, dobrze znanych wszystkim gościom utworów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli coś jest tradycyjne to jest, nie ma różnych spojrzeń.
Tradycyjna suknia ślubna jest biała ale jeśli Ty chcesz mieć w kolorach tęczy to wcale to nie oznacza, że przez to cały ślub tradycyjny nie będzie. Nie chcesz być witana a chlebem i solą - proszę bardzo, nie musisz. Nie musisz mieć tradycyjnego tortu, oczepin. Ale całość nadal może być tradycyjnym weselem, po prostu bez kilku elementów.
Poza tym każdy region ma swoje tradycje. To Ty decydujesz jak ten dzień będzie wyglądał.

Co do muzyki, bo odbiegamy od tematu - jeśli nie chcesz aby wesele było klapą to niestety ale musisz się dostosować do gustów gości, bo mówimy tu o faktycznie specyficznej muzyce. Myślę, że spokojnie "waszą" muzykę możecie puścić na pierwszy taniec czy tort, możecie też kilka razy ją przemycić podczas imprezy. Natomiast większość utworów powinna być dostosowana do gości i nie, nie musi to być d-p czy biesiada, u mnie królowała muzyka z lat 60-70 i wszyscy się świetnie bawili.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Ta ?
U nas nikt się nie wytaczał z sali
Nie było nieprzytomnych
Nie było bijatyk - zapraszaliśmy kulturalnych gości
Muzyka nie była biesiadna - lata 70-90 - bo jeśli nie wiesz muzykę wybieracie sami
Zabawy weselne są albo ich nie ma, młodzi mają wpływ na to jakie są , jeśli są w ogóle uśmiech

Wesele tradycyjne da się zorganizować ze smakiem uśmiech

Twój opis brzmi bardziej jak festyn albo jak znany nam film "wesele " Wink


Popieram oczko

Generalnie bijatyki to chyba już przeszłość. A biorą się chyba bardziej z tego, że niektórzy są awanturni po pijaku. U nas było takie ryzyko. Rozwiązanie było proste - gość dostał zaproszenie ale rodzice załatwili, żeby go nie było oczko Poza tym czasy wesel z macaniem kolanek, wódką Żytnią, stodołą i schabowym to już raczej przeszłość... Wink

Co do muzyki- może urządźcie jakiś mały kurs tańca średniowiecznego dla gości? Może będzie śmiesznie. Ja bym ten stary styl przemyciła w dekoracjach, menu, strojach. Może alkohol niech będzie jakimś miodem pitnym czy czymś, co się piło kiedyś. Ale wyjdźcie też gościom naprzeciw bo wesele zakończy się dość szybko i zostaniecie sami na placu boju a to nie o to chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety uraziłaś bardzo dużo ludzi neutrino twierdząc, że tradycyjne wesele to pochlejostwo i plebs w czystej postaci. Może co region to inne zasady zabawy na weselach, ale mimo wszystko odchodzi się od tego "tradycyjnego" wizerunku. Ludzie mają w sobie coraz więcej klasy i wyczucia co wypada, a co nie.
Jeżeli chcesz na swoim weselu puszczać muzykę ze średniowiecza to lepiej zaproś znajomych z tej samej grupy zainteresowań. Sama mówiłaś, że część rodziny lubi jazz, inni coś nowoczesnego. Wszystkim nie dogodzisz, a wybranie zespołu, który puszcza stare, sprawdzone kawałki byłoby najlepszym rozwiązaniem.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Ewa-Gdy dnia Pon 22 Paź 2012, 19:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Antyneutrino
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
Co do muzyki- może urządźcie jakiś mały kurs tańca średniowiecznego dla gości? Może będzie śmiesznie. Ja bym ten stary styl przemyciła w dekoracjach, menu, strojach. Może alkohol niech będzie jakimś miodem pitnym czy czymś, co się piło kiedyś. Ale wyjdźcie też gościom naprzeciw bo wesele zakończy się dość szybko i zostaniecie sami na placu boju a to nie o to chodzi.


Tańca niestety w ofercie nie ma, ale są na przykład występy rycerzy, albo zwiedzanie zamku jest uśmiech Miód pitny i piwo chyba będzie...

Ewa-Gdy napisał:
Niestety uraziłaś bardzo dużo ludzi neutrino twierdząc, że tradycyjne wesele to pochlejostwo i plebs w czystej postaci. Może co region to inne zasady zabawy na weselach, ale mimo wszystko odchodzi się od tego "tradycyjnego" wizerunku. Ludzie mają w sobie coraz więcej klasy i wyczucia co wypada, a co nie.
Jeżeli chcesz na swoim weselu puszczać muzykę ze średniowiecza to lepiej zaproś znajomych z tej samej sekty. Sama mówiłaś, że część rodziny lubi jazz, inni coś nowoczesnego. Wszystkim nie dogodzisz, a wybranie zespołu, który puszcza stare, sprawdzone kawałki byłoby najlepszym rozwiązaniem.


Nie chciałam tego zrobić, ponieważ nie wiedziałam nawet, że tradycyjne wesele można jakoś inaczej zrozumieć. Zrobiłam to nieumyślnie.
A określenie "sekty" mi się bardzo nie podoba.
_________________
Zaręczona od 17.XII.2011 roku. uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny już powiedziały generalnie wszystko- ja jeszcze zaapeluję o alkohol- piję (piwo na przykład) raz na... 6 tygodni.

Ale idąc na wesele chciałabym wypić "coś mocniejszego", lub choćby samodzielnie zrobić sobie drinka.

Wino jest śliskie- dużo osób go nie lubi ( ja nie znoszę). Poza tym- po winie choruje się Twisted Evil bardzo nieciekawie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Antyneutrino
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 ja uwielbiam wino, ale myślę jeszcze o miodzie pitnym i piwie w takich starych beczkach Very Happy
_________________
Zaręczona od 17.XII.2011 roku. uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antyneutrino napisał:
Nie ma dla mnie gorszej propozycji na wesele, niż tradycyjne... Nie chcę
Cię tym urazić, ale dla mnie taka impreza to:
Antyneutrino napisał:
- Popijawa do nieprzytomności;
Jeśli Twoi goście upijają się do nieprzytomności w jakiś okolicznościach, to ani forma spotkania, ani muzyka nie ma wpływu na to, że i tak się upiją.

Antyneutrino napisał:
- Wulgarne zabawy nawiązujące do łoża małżeńskiego;
Na przyjęciu masz takie zabawy jakie ustalisz z zespołem.

Antyneutrino napisał:
- Muzyka Disco - Polo, lub biesiada;
To zależy tylko od Twoich gości.
Jeśli zespół gra muzykę ambitną, a ludzie nie chcą się bawić, to z reguły na próbę grają "jesteś szalona" jeśli zabawa się rozkręca, jest to czytelna informacja dla zespołu, przy czym goście chcą się bawić

Antyneutrino napisał:
- Nigdy jeszcze nie widziałem bijatyki na przyjęciu.

Czy sądzisz, że ludzie, którzy tłukli się na weselu, inspirowani muzyką celtycka, analizowaliby zgodnie kolejne frazy pieśni, z naciskiem na frazeologię słowa Qashqai, (czy aby na pewno jego pochodzenie nie jest z okresu wcześniejszego, a do pieśni dostało się przypadkiem)?
Nie! tłukliby się identycznie, tylko przy innej muzyce.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antyneutrino napisał:
Karolina1984 ja uwielbiam wino, ale myślę jeszcze o miodzie pitnym i piwie w takich starych beczkach Very Happy


Daj wódkę, naprawdę wiele osób tego oczekuje- a wątpię, żeby ktokolwiek się spił.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 22 Paź 2012, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antyneutrino zapomniałam dodać jeszcze do postu wcześniej, że jeśli goście będą czuć się dziwnie i sztywnie (np. przy nieznanej muzyce) to chętniej będą sięgać do kieliszka aby się rozluźnić. Tak mi się przynajmniej wydaje. Skoro boisz się o to że ktoś się spije, pobije itd. to najlepiej zająć gości czymś innym niż piciem, słyszałam kiedyś, że jak jest dobra muzyka to i goście więcej tańczą i się bawią aniżeli piją przy stołach, także muzykę dobierz przede wszystkim pod gości (uwzględniając też oczywiście swoje potrzeby).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group