Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problem z obrączką
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 0:51    Temat postu: Problem z obrączką Odpowiedz z cytatem

Mam problem z noszeniem obrączki, otóż zgrubiała i wyschła mi skóra na palcu wkoło obrączki (baaa, nawet mam zszarzałą plamę, znak). Smaruję, nawilżam i dalej nic. Dodam, że obrączka jest w dobrym rozmiarze. Schodzi i wchodzi bez kłopotu wiec to nie to. Czy to może być uczulenie? Złoto, które daliśmy do przetopienia miało dobra próbę. Taką jak zaręczynowy, a nic mi od niego nie jest. Obrączka ma 4 mm.

Czy ktoś tak miał? Jakieś rady?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agula85
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 113

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 5:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam identycznie tyle że z pierścionkiem srebrnym. Nie wiem do końca dlaczego tak się działo ale objawy ustąpiły jak go zdejmowałam do każdego mycia rąk lub mycia naczyń i dobrze wycierałam ręce. Podejżewam że to tylko przesuszenie skóry pod ozdobą na palcu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 6:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałam podobnie przy pierścionku z żółtego i białego złota. Zaczęłam ściągać na noc, kremować i polepszyło się uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 6:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam przez pierwsze dwa miesiące noszenia obrączki popękaną a nawet łuszczącą się skórę na palcu. W dodatku zrobił mi się taki jakby odcisk na dłoni przy palcu serdecznym (ale bardzo wiele osób to ma). Wydaje mi się, że palec przyzwyczaja się do obrączki. Od pierścionka nie miałam nic takiego, ale obrączka jest szersza przecież.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vania
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 522

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba dlatego, ze obraczka czy pierscionek ociera sie o naskorek i stad zluszczenia. Tez tak mialam przy noszeniu piescionkow uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój małżonek tak zareagował na obrączkę. Pilnował, żeby bardzo dobrze wycierać palec i obrączkę po myciu i zasypywał te otarcia talkiem dla niemowląt (takim najzwyklejszym rossmannowskim). Przeszło po kilku dniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że szybko mi minie. Poza kiepskim wyglądem to niestety czuje dyskomfort spowodowany sucha skórą i tarciem o te zgrubienia (są nieco ponad normalną skórę)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pią 21 Wrz 2012, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak mam z każdym pierścionkiem, nawet przez zareczynowy cos takiego mi sie zrobilo. wtedy sie wystraszylam, bo wydawalo mi sie, ze moze jakies uczulenie, albo coś... ale minelo szybko i teraz w ogole nawet go nie sciagam, chocby nie wiem co oczko na 100% przejdzie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 4 Paź 2012, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściągam obrączkę do mycia naczyń czy jak idę pod prysznic. Na noc też ściągam (puki co)... poza tym kremuję i wkońcu zaczyna schodzić. Powoli ale jednak.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 4 Paź 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobnie. Wina może leżeć po stronie szerokości obrączki, skoro pierścionek nie powoduje takich reakcji. Ja swoją będę raczej zwężać, bo noszę na jednym palcu w pierścionkiem zaręczynowym i nie podoba mi się, bo jest za dużo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group