Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

UWAŻAJCIE poszukując Kościoła...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ludzie, ja miałam ślub 250km od miejsca zamieszkania- bo po prostu u P dało się taniej wynająć salę i mniejsze były opłaty na kościół, więc nie było dyskusji. język


I takie podejście do sprawy mi się podoba. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiwendil
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 493

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat z cyklu jestem pokrzywdzona, wierzę, ale nic nie może się ode mnie wymagać. Co więcej nie ugnę nigdy karku w żadnej sytuacji. Dzień jak codzień.
Jak ci nie odpowiada z jakiegoś powodu parafia to zmień ją na inną. Ja z powodu komfortu psychicznego spowiadam się w innej parafii np.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że ktoś ma problem z przestrzeganiem reguł Kościoła, to jedna sprawa, czym innym jest natomiast grubiańskie zachowanie księdza. Nie można mieszać tych dwóch rzeczy i zawsze składać winy na wiernych, tym bardziej że pytanie o wspólne zamieszkanie od niedawna jest dyżurną kwestią w parafiach. Uważam, że nie powinno się przed nikim uginać karku, tym bardziej przed obcą mi osobą. Popieram każdego, kto domaga się dla siebie szacunku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aiwendil, tu nie chodzi o hipokryzje, ale o człowieczeństwo. Ksiądz powinien być osobą dobra, ciepłą i otwartą na ludzi, a nie kimś kto uważa się za władce. To nie jest średniowiecze, gdybyśmy nic nie zmieniali to nadal palilibyśmy na stosie zielarki brane za czarownice oczko
Dobrze to ujęła Marga - grubiaństwo. Ja nie oczekuje, że on pogłaska mnie po główce i powie "tak, moje dziecko rób co uważasz". Chcę szacunku do swojej osoby, bo ani ze mnie morderca, ani człowiek bez sumienia. To ksiądz powinien mnie nauczać, a nie oceniać na co zasługuję a na co nie.. Zwłaszcza, że nie chciałam nic nowego, a tylko coś co już odbyłam.

Kościół widzisz, powinien być równy - to czemu jedni duchowni są tacy do rany przyłóż, a inni (jak mój przypadek) uważający się za władce. Chyba każdy powinien kierować się tą samą moralnością Wink a nie samowolką. Chcę ślub kościelny zgodnie z moją wiarą, mam taką potrzebę i nie potrzebuje rzucania kłód pod nogi, a co gorsza wręcz zniechęcania. Bo to ksiądz mnie wyzywał od ateistek, nic o mnie nie wiedząc.


Co do zmiany parafii, bardzo chętnie i to zrobię. Jeśli chodzi tyko o ceremonie ślubu i wyboru kościoła - rodzice mają zdanie inne, a ja ich szanuje. Chciałabym, żeby uszanowali moją decyzję, ale do tego potrzeba rozmowy - a nie jest to warte jakichkolwiek konfliktów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiwendil
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 493

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stosie paliło się nie tylko zielarki brane za czarownice, ale także kobiety, które były przekonane o tym, że mogą czynić zło za pomocą magii.
Swoją drogą Katolicy bardziej palili heretykwó na stosie. Za czarownicami bardziej uganiali sie protestanci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przekaz o co mi chodzi - zrozumiały Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dekoprint_pl
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 10

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aiwendil napisał:
Na stosie paliło się nie tylko zielarki brane za czarownice, ale także kobiety, które były przekonane o tym, że mogą czynić zło za pomocą magii.
Swoją drogą Katolicy bardziej palili heretykwó na stosie. Za czarownicami bardziej uganiali sie protestanci.

A w Polsce kto palił czarownice? Też protestanci? Nie zapominajmy, że Kościół tworzą też ludzie, wierni. A ci nierzadko sięgali po drewienka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ludzie, ja miałam ślub 250km od miejsca zamieszkania- bo po prostu u P dało się taniej wynająć salę i mniejsze były opłaty na kościół, więc nie było dyskusji. język


Ja prawdopodobnie będę miała ślub ok.1100km od rodzinnego miasta.

Dziewczyny, z żalem się czyta wasze opowieści o księżach, szczególnie sytuacja, z którą musiała się zmierzyć oldziiaa. Masakra!
I między innymi też dlatego już nie chodzę do kościoła.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Pią 25 Paź 2013, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, to były przeżycia. Zapadało jednak na stronę rodziców, zarezerwowaliśmy uroczystość na moją parafię. Przyjmował nas jakiś nowy ksiądz - nie spojrzał w moją "teczkę". Obowiązkowo muszę być na kolędzie, która berdzie z początkiem roku i wtedy może ktoś coś będzie mówił. Heca będzie jak wyjdzie jeszcze jakaś "afera" 3 miesiące przed ślubem heheh i będę musiała zmieniać parafie Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest pikuś z tymi historiami, arogancja poziom zaawansowany:
Batman: "2.100 za wszystko. Cieszcie się liczę jeszcze Wam po starej cenie." Czasem mam wrażenie, że gra warta świeczki i lepiej wziąć pod lupę USC
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group