Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

UWAŻAJCIE poszukując Kościoła...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bajka1988
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 9:55    Temat postu: UWAŻAJCIE poszukując Kościoła... Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich:) Mieliśmy z partnerem małą przygodę podczas poszukiwań Kościoła. Kościół w pewnej małej miejscowości w Wielkopolsce (nie chcę pisać z nazwy bo nie o Kościół tu chodzi). Chcieliśmy porozmawiać z proboszczem, ale okazało się, że jest msza ślubna... postanowiliśmy więc na nią pójść i dorwać proboszcza po ceremonii. Odnieśliśmy wrażenie, że organista jest chyba niedosłyszący:/ a siostra zakonna (ok. 70-letnia) po prostu wyła. Czasem zgrywali się z organistą, choć nie zawsze. Jak żyje nie widzieliśmy tak zepsutej i fatalnej ceremonii zaślubin. I nie wiem czy to dla wszystkich oczywiste czy nie... ale i tak to napiszę: nim zaklepiecie sobie termin w Kościele idźcie w sobotę na 16, 17 czy 18 na mszę ślubną i zobaczcie jak to wszystko wygląda. Nie wspomnę o tym, że proboszcz na końcu "zażartował", żeby nie rzucać miedziakami w młodych, tylko czymś po co warto się schylać, najlepiej euro i to w papierkach. Dla Nas to było niesmaczne i tyle. Nim para młoda wraz z gośćmi zdążyli wyjść, już przed wejściem Kościoła kotłowała się nowa ekipa i wszyscy się zmieszali. Masakra:/ Nie wiem co nas pokusiło (po tym co widzieliśmy), że i tak poszliśmy porozmawiać z proboszczem, spytał nas czy mieszkamy razem, głupio Nam było kłamać w Kościele! więc powiedzieliśmy prawdę (że tak), no i się zaczęło... że nie dostaniemy rozgrzeszenia, że nie dopuści nas do spowiedzi przedślubnej, ale ostatecznie ślubu nam udzieli. Nie chcieliśmy kontynuować w takiej atmosferze ustaleń dot. tak pięknego wydarzenia jak ślub i znaleźliśmy inny Kościół - nawet Nam się nie marzyło, że znajdziemy takie miejsce...uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Bajka1988 dnia Nie 16 Wrz 2012, 15:53, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż w wypadku kościoła myślę, że nikt nie ma na celu oczerniania "konkurencji" toteż bardzo współczuję takich księży.
Szukajcie dalej swojego miejsca uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka w kościele nie jest taka ważna. U nas też jest organistka, której w życiu nie chciałabym słyszeć na swoim slubie, więc poprosiłam zespół o oprawę muzyczną mszy. Ale ten ksiądz... Musiało Wam być przykro, po tym, co usłyszeliście.
_________________




zapraszam na mojego bloga http://krakowskadzierlatka.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 28 Sie 2012, 14:18    Temat postu: Re: Poszukujemy ładnego Kościoła w ok. Piła/Złotów (PRZESTRO Odpowiedz z cytatem

Ja odnoszę wrażenie, że z tym proboszczem, to ciut wyolbrzymiona sprawa Rolling Eyes

W każdym razie, powodzenia w poszukiwaniach uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 30 Sie 2012, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorka Kasztorna tam gdzie ja proponuje uśmiech zobacz na mapie, kolo Łobżenicy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę niczego dziwnego w zachowaniu proboszcza. Takie jego zadanie- złamaliście przykazania, musiał udzielić wam reprymendy. Nie spełniłby swojego zadania, gdyby ten fakt przemilczał...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:29    Temat postu: Re: UWAŻAJCIE poszukując Kościoła... Odpowiedz z cytatem

Bajka1988 napisał:
nim zaklepiecie sobie termin w Kościele idźcie w sobotę na 16, 17 czy 18 na mszę ślubną i zobaczcie jak to wszystko wygląda.


Chciałabyś na swoim ślubie widzieć nieznanych Ci kompletnie gapiów, którzy przyszli "sprawdzić", czy Twój ślub jest ok i mogą się na nim wzorować? Dla mnie żenada.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenka1312 napisał:
Nie widzę niczego dziwnego w zachowaniu proboszcza. Takie jego zadanie- złamaliście przykazania, musiał udzielić wam reprymendy. Nie spełniłby swojego zadania, gdyby ten fakt przemilczał...


A konkretnie które przykazanie złamali MIESZKAJĄC razem? Wink

filifionko, u mnie na ślubie podobno był jakiś człowiek, który potem wypytywał o nas, ale my go nawet nie zauważyliśmy uśmiech
Są tacy, którzy lubią śluby i na nie chodzą oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o szóste. No chyba, że nie śpią razem, mieszkając w jednym mieszkaniu, ale w takim wypadku, chyba nie dostaliby aż takiej bury od księdza...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 5 Lut 2013, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się domyślałam, ale szóste mówi o sypianiu ze sobą, nie mieszkaniu samym sobie Wink
Znam dwie pary, które zamieszkały ze sobą, spały w jednym łóżku i aż do ślubu nic z tych rzeczy. Jak dla mnie trochę patologiczne, ale zdarza się, więc nie ma co tak łatwo wniosków wyciągać.
A ksiądz, który grozi, że do spowiedzi nie dopuści to dla mnie pomyłka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group