Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy ustalić datę ślubu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, wiem Smużko uśmiech
każda z nas, jak widać, ma inne spojrzenie i podejście do tego tematu. I z jednymi osobami się zgadzamy, a z drugimi już nie. Ja również nie muszę rozumieć pewnych spraw, postaw i zgadzać się z nimi ale toleruję. Już to pisałam w innym wątku i na tym zakończę swoją dyskusję w tym temacie uśmiech

Powiedz mi, jak to jest z tym welonem? Bo z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że tylko dziewice (teoretycznie) powinny go zakładać? Przyznam, że nic mi w tym temacie nie wiadomo, więc pytam z ciekawości uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
Mecia, nie złość się, nikt nie chciał, żebyś się zdenerwowała kotek


ruda, nie jestem zdenerwowana, no coś Ty uśmiech może z lekka mi rączki opadły, ale szybko się podniosły i zaraz lecimy na zakupy Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to udanych zakupów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczęta - cii Very Happy prosi

tak jak mówiłyście wszystko jest do obgadania, a ja powtarzam, że ja tylko zapytałam "czy byśmy nie mogli w wakacje porozglądać się za salą", czyli nie ciągnę go np.dziś za włosy do knajpki, bo chcę już i tyle język

nic mi o tym nie wiadomo, żeby oświadczał się z przymusu, raczej sam chciał wejść na ten 'kolejny etap' (a wcześniej o tym rozmawialiśmy kilka razy, bo początkowo przyznał się, że chciał to zrobić w rocznicę, a nie zrobił to przy jakimś zgrzycie powiedziałam "a ty obiecujesz i nie robisz"język ale to nie miało z tym nic wspólnego Very Happy).
Moim rodzicom powiedział, że za dwa lata (nie ma daty jeszcze, jak będzie sala to będzie i data, więc te '2 lata' były tylko takim mniej więcej rozmieszczeniem tego wydarzenia w czasie).
Tak, więc wcale nie naciskałam, nie wiem, czemu on tak to odebrał choć zdziwiło mnie to "Komu chcesz zaimponować?" a to samo usłyszałam od mojej mamy .. (mam 2 bliskie znajome, które planują ślub i nie wiem dlaczego, ale myślą, że ja za nimi gonię, czy co..).
Tak więc sytuacja opanowana, oczywiście będziemy o tym rozmawiać, narazie nie poruszam tematu, bo i tak na to czasu nie ma uśmiech
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
z Waszej dyskusji wyszło, że nie powinnam była się zaręczać, że zrobiliśmy bardzo głupio z moim Połówkiem, a ja byłam/jestem(?) niedojrzała. Nawet nie chce mi się tego komentować.

Chyba wiesz, że ludzie są różni i mają różne opinie. Przede wszystkim nikt tutaj nie mówił o Tobie tylko o SOBIE, co celowo pogrubiałam. Nie bardzo rozumiem Twojego poruszenia. To że nie ktoś nie popiera długich zaręczyn to nie znaczy, że ich nie toleruje, bo pod adresem takich par nie padały tutaj obraźliwe słowa.

Cytat:
Mademoiselle zaręczyła się całkiem niedawno i już panuje tu gorączkowa atmosfera, bo jak to tak może być, że pierścionek jest, a data nie ustalona albo sala nie jest jeszcze szukana.

Nikt tutaj nic takiego nie napisał. Myślałam, że to oczywiste, iż rozmowa trochę odbiegła od autorki tematu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mademoiselle,

Super, daj mu ochłonąć, a gdy się oswoi z nowa sytuacją, delikatnie podpytaj, co i jak. uśmiech
Myślę, że będzie dobrze, tylko facet musi sobie trochę w głowie poukładać zanim ruszy dalej.

metka napisał:
Powiedz mi, jak to jest z tym welonem? Bo z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że tylko dziewice (teoretycznie) powinny go zakładać? Przyznam, że nic mi w tym temacie nie wiadomo, więc pytam z ciekawości uśmiech


Biały welon jest często kojarzony z symbolem czystości.
Dlatego mnie by on raził. Nie chcę się kreować na niewinną panienkę.
Biel sukni jakoś zniosę (bo kolorowe mi się wyjątkowo nie podobają - Gdyby mi się podobały, to wolałabym nie mieć z bielą nic wspólnego).
Ale to już OT. Sorrki.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 21 Maj 2010, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muszę Wam opisać, jak sprawy śłub załatwia mój szwagier, skoro jesteśmy przy tym temacie... uśmiejecie się. są szczęśliwymi 40latkami ze stałą pracą, własnymi mieszkaniami (mieszkają w jej mieszkaniu, jego kawalerkę wynajmujemy my z Jackiem), 2 samochodami i od kilku miesięcy uroczą córeczką. są zaręczeni... 4lata?? coś jak to. do niedawna wszelkie rozmowy o ślubie były zaraz ucinane, a my z Jackiem usłyszeliśmy, że ze swoim mamy się wstrzymać i 'poczekać na nich', bo 'jak to wygląda', co kiedyś barwie opisałam tu na forum. inaczej nie będziemy mogli mieszkac w mieszkaniu szwagra. dobra... ostatnio (czyli jakieś 2 miechy temu) było mówione, że pod koniec czerwca wezmą równocześnie ślub i ochrzczą córkę. fajne. wszyscy się ucieszyli. a teraz się okazuje co?? że co do ślubu nie załatwili nic. kompletnie. nawet daty. więc na bank ślubu w najbliższym czasie nie bedzie. chrzest być może, jak im się uda to ustalić... to tyle jeśli chodzi o ustalanie daty ślubu Cool

z tego co zauważyłam mężczyźni i ustalanie daty ślubu to marne połączenie. skoro facet się oświadczył, mamy dowód w postaci pięknego pierścionka zaręczynowego, że chce się z nami ożenić to nie ma niczego złego z rozmowach o ślubie. jak dla mnieto naturalne. tak więc, mademoiselle, kiedy będziesz go chciała zapyać o ślub, o datę to jak najbardziej możesz i nie powinno to być źle odebrane. w końcu po to się zaręczyliście. mnie też dziwi, że ktoś to może odebrać jako pospiech. pośpiech może być wtedy jak jeszcze pierścionka nie ma, a facet sie nie oświadczył, ale nie teraz. jak ktoś nie jest gotowy na rozmowę o ślubie to nie powinien się zaręczać. nie mówie nawet o załatwianiu, ale o zwykłej rozmowie, przy której żadna ze stron się nie zjeży. Ty nie zrobiłaś niczego złego Smile porozmawiajcie. ustalcie co i jak. razem.

ale to, że on powiedział komuś, że ślub za 2lata nie powinno mieć miejsca, jeśli jeszcze nic takiego nie ustalaliście. takie łagodzenie i podanie terminu w przybliżeniu może komuś wyjść bokiem. ludzie mają dobrą pamięć. potem będzie tak, ze jak za 2lata tego ślubu nie będzie to będą dziwne komentarze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob 22 Maj 2010, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczko dokładnie,popieram Miss,dla mnie oświdczyny zdecydowanie uprawniają do tego aby zyc w swiadomosci GDZIE i KIEDY uśmiech a jakies dalekie i trochę ogolnikowe ZA DWA LATA ,jakos nie satysfakcjonuje mnie ale oczywiście ile ludzi tyle charakterow i opinii,zreszta w kazdym zwiazku jest inaczej,kazdy funkcjonuje na innych zasadach,.u nas np. bylo odwrotnie,najpierw data a pozniej zareczyny lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Pon 24 Maj 2010, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś dostałam już ten właściwy pierścionek oczko
do rozmów podejdziemy pod sesji mojej na uczelni - myślę, że tak będzie ok uśmiech
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Wto 25 Maj 2010, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mademoiselle a czemu te dwa pierścionki?bo zapomniałam Embarassed
Mam nadzieje,że już się pochwaliłaś jednym i drugim? Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group