Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

motywy wyboru sukni ślubnej, czyli: po co tren?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak chcesz się czuć w dniu ślubu?
Jak księżniczka!
30%
 30%  [ 6 ]
Najpiękniejsza na świecie...
15%
 15%  [ 3 ]
Kochająca i kochana (tylko i wyłącznie, nic poza tym).
40%
 40%  [ 8 ]
Dumna z tego, że wszyscy mi zazdroszczą.
0%
 0%  [ 0 ]
Najważniejsza ze wszystkich obecnych osób.
0%
 0%  [ 0 ]
Bogata.
0%
 0%  [ 0 ]
Żadne z powyższych. (opisać w poście poniżej)
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
chrupka
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 47

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DYNASTIA ! ! ! !

Tak, myślę że większość z nas kiedyś to oglądała i tam panie w pięknych sukniach z trenem brylowały na bankietach Very Happy Very Happy Very Happy

Może stąd chęć chociaż raz poczuć się jak gwiazda? wyjątkowo. To taka moja żartobliwa konstatacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale żeście naskrobały. jak będę miała trochę czasu to poczytam Wink pewnie ciekawa dyskusja znowu się zrobiła Twisted Evil

Cytat:
Ja także chciałam zrobić tylko obiad, bo głupio zapraszać gości na ślub i ich niczym nie poczęstować. Przerodziło się to w wesele nie z powodu presli slubnej otoczki, tylko rodziny. Napisałam jakie wesele mieli moi rodzice. Chyba nietrudno zrozumieć w jakim byli szoku, gdy się dowiedzieli, że nie chce wesela. I oczywiście kategorycznie stwierdzili że wesele musi być. A ja nie mam juz nic w tym temacie do gadania... bo moja mama uległa już presji ślubnej otoczki.

troszkę to przykre, bo to Twój ślub jakby nie było, więc to właśnie Ty powinnaś mieć najwięcej do gadania w tej kwestii. nie wyobrażam sobie, by ktoś miał za mnie decydować o otoczce mojego ślubu, sukni, czy będzie wesele, czy nie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goodnight akurat tym ze slub nie jest koscielny nie powinnas sie przejmowac. To jest bardzo subiektywna sprawa i nikomu nic do tego. goscie niech sobie szemrają, ale mysle ze zrobią to dyskretnie. U mnie nikt, procz jakichs bardziej bliskich osob, nie pytal czemu nie zdecydowalismy sie na slub koscielny. Slub to slub - zalozenie rodziny, a nam o to chodziło przeciez..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez sensu ciągnąć dalej dyskusję kiedy każda z nas ma inne poglądy i dalsza wymiana zdań prowadziłaby do pewno jeszcze większej kłótni,dlatego ja powstrzymam się od dalszego komentowania ostatniej odpowiedzi. Przepraszam jeżeli moje wypowiedzi Cię w jakiś sposób zraniły,czy oburzyły.

Dlatego,żeby wrócić do pierwotnego postu i nie doszukując się "podtekstów" albo czytania "pomiędzy wierszami" powiem,że w dniu ślubu chcę się czuć WYJĄTKOWO i to nie tylko ze względu na to,że będę mieć na sobie białą sukienkę, piękną fryzurę,makijaż czy inne dodatki związane z całą otoczką ślubu,a ze względu na to,że rozpocznę wspólne,wspaniałe życie z Wyjątkowym mężczyzną którego kocham nad życie i który darzy mnie takim samym uczuciem. Nie mogę się doczekać tej pięknej chwili kiedy będziemy składać sobie słowa przysięgi.

Z kolei odpowiadając na postawione przez Ciebie pytania myślę,że
1) Owszem nie do każdej sukni pasuje tren,bo nieraz całkiem psuje jej urodę,ale czasami do kroju on najzwyczajniej pasuje. Osobiście nie jestem zwolenniczką długich trenów,bo faktycznie mogą być one niewygodne,jednak każda z nas ma inne gusta. No i chyba dlatego większość sukni ślubnych ma tren tylko po to,aby przyszła Panna Młoda musiała za ten kawałek materiału dużo więcej zapłacić (bo aż od 100 zł w górę)
2) Sukienka wcale nie musi być droga i niewygodna,bo dobieramy je zazwyczaj pod swoją wygodę i w miarę naszych możliwości finansowych.

No i nie możesz powiedzieć,że przemysł sukien ślubnych jest nieracjonalny,bo jak widać jest wciąż duży popyta na ten towar, ludzie z tego żyją,mają pieniądze na życie,a przez to że żyjemy w kraju z pewnymi tradycjami to tak się utarło,że Panna Młoda powinna (aczkolwiek nie musi) mieć w dniu ślubu białą sukienkę-symbol czystości (od paru lat jak widać wiele z kobiet wybiera kolor ecru). Może za kilka lat to się zmieni,w co wątpię,bo od dziecięcych lat małe dziewczynki widzą w filmach aktorki w sukniach ślubnych, zdjęcia rodziców ze ślubu gdzie dominuje właśnie biała suknia ślubna i w psychice mimo wszystko to zostaje,a kiedy nadchodzi dzień kiedy ona ma wyjść za mąż to mimo wszystko pierwsze o czym myśli to to,że chce kupić taką a nie inną suknię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katolicyzm- polska tradycja niestety. Nasze pokolenie jest bardziej otwarte na inność w tym temacie, ale pokolenia naszych mam i babć juz mniej. Im się odwrót od kościoła często w głowach nie mieści... Jak goście dostaną zaproszenia to będą wiedzieli co to za ślub Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..................................................................................

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:51, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co mnie denerwuje w takim staroswieckim mysleniu to kategoryzowanie - slub koscielny = biala przepastna kiecka; slub cywilny = skromnie, surowo, co najwyzej kolorowa garsonka.
A ja mialam to w nosie i poszlam do slubu cywilnego w olbrzymiej szerokiej slubnej sukni i zagralam wszystkim na nosie. Bo tak mi sie widziało!

Goodnight nie daj sie! Nie interesuje Was slub koscielny to go nie bierzecie. Lepiej sie poczujesz w skromnej sukience - taką kup. A jesli rodzice zaznaczyli ze z racji finansowania roszcza sobie prawo do podejmowania decyzji i wiesz ze nie ma sensu o to toczyc bojow, to niech zrobią wesele dla gosci. Wy bedziecie mieli siebie, a goscie potancowke i zarełko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goodnight
bywalec
bywalec


Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 136
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie staram się do tego podejsć. Ale powiem szczerze, ze suknia którą mam ząłozyć na ślub sprawia mi największy problem. Żupełnie nie wiem, co założyć. Wiem, że będzie biała lub ecru. Może nawet lepsze ecru poneiważ mam już buty w tym koloerze i szkoda mi kasy na nowe.

Ostatnio zmieniony przez goodnight dnia Wto 1 Lis 2011, 13:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group