Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Sztuczne dzieci- lalki
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, ludzka psychika ma w sobie wiele tajemnic i najwidoczniej jest w człowieku coś, co pcha nas do takiego a nie innego zachowania.

Krytykować nie będę, bo nie wiem, co tak na prawdę pcha tych ludzi do tego. Nie wiem, co czują, myślą i jak postrzegają sami siebie w takiej sytuacji. Najwyraźniej nie widzą w tym nic złego, ale dlaczego... niech się wypowie psycholog.

Czy ja bym zrobiła coś podobnego? Mogłabym się wypowiedzieć, gdybym straciła dziecko. Chociaż na dzień dzisiejszy pomysł wydaje mi się co najmniej dziwny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agrafka
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 305
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczenie? Przymus leczenia? No dajcie spokój. Skoro przymus leczenia to u psychiatry, skoro psychiatra to musiałaby być zdiagnozowana jakaś konkretna choroba. Można zachęcać do pójścia do psychologa. Ale skoro takie lalki są w sprzedaży to dlaczego kupno takiej miałoby być objawem choroby psychicznej. I czy żeby zakwalifikować się do przymusowego leczenia wystarczy tylko ją kupić czy osiągnąć jakiś level w opiece nad lalką? I kto będzie odpowiedzialny za obserwowanie zachowania takiegoż osobnika i stwierdzanie czy już się nadaje do leczenia?

No trochę pomyślunku, dziewczyny, bo niektóre komentarze to czysta paplanina bez zastanowienia.
_________________


http://wiesz-wiecej.pl/wesele.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 19 Maj 2011, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te osoby, które posiadają takie lalki mają jakieś problemy emocjonalne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 19 Maj 2011, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam obejrzenie tego reportażu i wtedy sama stwierdziłabyś,że bez pomocy psychologa czy psychiatry po prostu się nie obejdzie.. Lalki nie są dostępne w sklepach na półkach, są robione na zamówienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 20 Maj 2011, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, są robione na zamówienie, robione na podobieństwo wnuka, dziecka swojego itd. Tu nie chodzi o sam fakt kupowaia lalki- bo wtedy każdgo możnaby podejrzewać o problemy oczko tu chodzi o to, że ta lalką która wygląda identyczenie jak wnuk np. ( mają też dodatkowe"opcje- mogą byc ciepłe, mają puls itd) zastępuje prawdziwego wnuka, kobieta zaczyna gubić się w tym co jest fikcją a co rzeczywistością!jak juz te kobiety wożą je w wózku i w fotelikach to niedługo zaczną chodzić z nimi do lekarza, więc przepraszam, ale dla mnie te kobiety potrzebują opieki psychologa bądź psychiatry...
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzytwa
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią 3 Cze 2011, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że takie osoby mają poważne problemy emocjonalne, które powinny być przepracowane z psychologiem to oczywiste. Jednak moja pierwsza konkluzja po zobaczeniu tych lalek dotyczyła czegoś zupełnie innego: dla mnie te lalki wyglądają przerażająco! Jak martwe niemowlaki! Nie mogłabym takiego tworu wziąć do ręki. Jak by nie było podobne... to nie jest prawdziwe dziecko. W dodatku wygląda jak mały trupek... Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group