Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Weekendowe nauki przedslubne w Paczynie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 13:01    Temat postu: Weekendowe nauki przedslubne w Paczynie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ;wybieram się z P na nauki przedmałżeńskie w Paczynie ,czy któraś z Was tam była, lub się wybiera? .Jestem ciekawa jak to się wszystko odbywa .W prawdzie dowiem się już za niedługo ,bo jedziemy tam pod koniec czerwca ... jednak dziwnie mi się jedzie w miejsce gdzie tak na prawdę nie wiem co będę dokładnie robiła uoeee bo nie lubię niewiadomych.
Sana jak już będę wiedziała co i jak to zdam pełną relacje.
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiem gdzie jest Paczyn,ale w ten weekend zrobiliśmy takie nauki z moim K w Trzebini (u Salwatorianów) i wyglądało to w ten sposób,że w sobotę od godziny 8.30 do godziny 18.30 siedzieliśmy i słuchaliśmy wykładów,które prowadziło młode bardzo fajne małżeństwo,w tym czasie było kilka przerw na kawę/papierosa, 1,5godz na obiad. Na samym wstępie mieliśmy katechezę o sakramencie pokuty,potem była spowiedź(nieobowiązkowa,ale wszyscy poszli) i msza. Swoją drogą spowiedź była dość nietypowa bo wchodziliśmy do pokoi gdzie czekali na nas księża i nie było klękania przed nim,tylko siedziało się na fotelu i gadało. Na katechezach mieliśmy kilka fajnych zabaw,a właściwie to ćwiczeń uśmiech Baaardzo przyjemnych uśmiech W niedzielę natomiast byliśmy od 8.30 do 13.30 i były 3 katechezy, przerwa na kawkę/papierosa. O 12 była msza i po skończonej mszy dostaliśmy świadectwa zakończenia nauk. Ogólnie było bardzo miło i przyjemnie uśmiech A przede wszystkim szybko uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to się cieszę z tak pozytywnej relacji Very Happy .Paczyn to taka wioska koło Toszka na Śląsku
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie negatywnie się nastawiam do tych nauk i samej poradni, aż wstyd smutny Ale jak słyszę - młode małżeństwo, które opowiada o swojej bliskości z Jezusem, dostaję drgawek. U mnie w kościele tak czasem jest - zamiast zwykłego kazania staje małżeństwo, czasem z dziećmi i chrzanią przez pół godziny o tym co mają dzięki wierze i kościołowi, wrr. My co prawda też tylko weekend i już, ale ciężko jak o tym pomyślę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja mam nadzieje ,ze nie będzie musiała opowiadać o swej bliskości z Jezusem ... nie lubię się tak publicznie obnażać z wewnętrznych odczuć ,jak widzę twarze obcych mi osób. Trochę się właśnie obawiam ,że będziemy tak opowiadać o więzi z Bogiem ... ech...
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od prowadzących, słyszałam różne opinie - czasem totalne nudy i właśnie tego typu rozmowy, albo ciekawe i pouczające warsztaty, gdzie na przykład narzeczeni rozmawiają o różnych, często "trudnych" sprawach. Sęk w tym, że taka stara baba jak ja to wszystko doskonale wiem, nie mam z ukochanym tematów tabu, rozmawiamy i ustalamy nawet bardzo ważne sprawy i nie widzę powodu, żeby dwoje ludzi, młodszych jeszcze ode mnie truło przez pół dnia na temat prawidłowego pożycia małżeńskiego Confused Poradni - choć to nie miejsce na temat - boję się tym bardziej, że jakieś wredne babsko zarzuci mi, że jestem za stara na rodzenie dzieci (nie mówiąc o przyszłym małżonku). I im bliżej godziny zero, tym bardziej wyobraźnia pracuje.

Do tego w sobotę mam ślub i wesele kuzyna, a z racji, że chorobliwie nie znoszę tego typu imprez, cała podminowana chodzę, ech...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie ,czy oni tam tylko o seksie i śluzie będą gadać? Czy tylko z tego się składa małżeństwo? ,echh ,na prawdę chciała bym to mieć już za sobą
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seks i śluz to poradnia, tu chyba raczej będzie szerzej o powinnościach rodzinnych. Lubię słuchać mądrych księży, którzy potrafią w interesujący sposób opowiedzieć o miłości, o obowiązkach rodzinnych, o kłótni i wybaczaniu, bez zbytniego zagłębiania się w rolę Jezusa w tym wszystkim. Ale jeśli o tym samym mam słuchać od dwojga 26-latków to przepraszam, ale od razu się jeżę.
Helgha, przeżyć trzeba - damy radę, kto jak kto, ale my napewno uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Helgha, przeżyć trzeba - damy radę, kto jak kto, ale my napewno uśmiech


Stale to sobie powtarzam:)
Kiedyś zdarzyło mi się prowadzić zajęcia z przygotowana do życia w rodzinie w pewnym liceum i od tego czasu żenujące pytania chyba nie są mnie w stanie zaskoczyć,al e to tylko chyba...

... a na tych rekolekcjach tą "Poradnie" też się częściowo zalicza Very Happy
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O proszę - koleżanka "po fachu" oczko Też miałam przyjemność uczenia WDŻ-tu, niezapomniane wrażenia oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group