Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Makijaż ślubny/Fryzura ślubna domowej roboty
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 14:44    Temat postu: Makijaż ślubny/Fryzura ślubna domowej roboty Odpowiedz z cytatem

Chciałabym założyć temat z myślą o Pannach Młodych, które postanowiły same robić swój makijaż ślubny lub fryzurkę bądź oddać się w ręce koleżanek, które nie są jednak profesjonalistkami ale mają "dobrą rękę" do tego typu spraw.

Czy już szczęśliwe mężatki, które malowały się bądź czesały samodzielnie mają rady dla przyszłych PM? Jak to się sprawdziło w Waszym przypadku?

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie samodzielnego malowania/czesania się?

Ja z makijażem zamierzam się oddać w ręce przyjaciółki, która mnie już na niejedno wesele malowała. Mam pytanie: jakie sposoby polecacie na utrwalenie makijażu? Czy dobry podkład powinien załatwić sprawę, czy macie jeszcze jakieś pomysły?
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydawało mi się, że był kiedyś taki temat, ale nie umiem znaleźć, więc chyba mi się coś uroiło język

Ja do samodzielnego wykonania makijażu jestem bardzo, bardzo sceptyczna. Po pierwsze dlatego, że sama po sobie wiem, że kiedy mam czas, nigdzie się nie spieszę, potrafię się świetnie pomalować, a im bardziej mi zależy na fajnym mejkapie, tym gorzej mi wychodzi i tym bardziej się denerwuję...

Koleżanka, która dobrze to robi, to już lepszy pomysł, o ile jej również nie zeżre trema (mnie by zeżarła, gdyby jakaś PM o coś takiego mnie poprosiła oczko ).
Ale wielkim plusem makijażu w salonie wizażu jest fakt, że ich kosmetyki są trwalsze, babki mają ogromną wprawę i mają dobre utrwalacze (tzw fixery uśmiech )

Dobry podkład to absolutna podstawa, ale on jeden nie załatwi sprawy. Makijaż ślubny musi wytrzymać przynajmniej 14-16 godzin, więc baza pod i utrwalacz to chyba must have.
I bibułki matujące do odświeżania makijażu w trakcie imprezy.

A czemu nie chcesz skorzystać w ten dzień z usług makijażystki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specjalnie sprawdzałam, czy nie ma takiego tematu uśmiech Może takie rozmowy przewijały się w temacie o makijażach. Jeśli temat się znajdzie, to ten można zamknąć, żeby nie dublować uśmiech

Ja w sumie nie znam się na tych wszystkich cudach, których używa się do makijażu i na co dzień właściwie się nie maluję. Przyjaciółka wprawę w malowaniu Panien Młodych ma, mnie też już kilka razy malowała i sama zaproponowała, że się tym zajmie.

Ja z kolei nie do końca ufam kosmetyczkom (na wizażystkach się nie znam), byłam co prawda tylko kilka razy ale nie byłam zadowolona z "efektów" pracy. I może to stąd mój sceptycyzm. No i chyba jestem za leniwa, żeby biegać po kosmetyczkach w Gdańsku i szukać takiej, która mi się spodoba język
Jak tak poprzypominam sobie swoje znajome, to praktycznie wszystkie malowały się same a czesane były przez kogoś z rodziny albo przez koleżankę.

Ale opinia innych zawsze w cenie uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Jeśli temat się znajdzie, to ten można zamknąć, żeby nie dublować uśmiech


Jest w porządku Wink

Jeśli przyjaciółka malowała już ileś Panien Młodych, to myślę, że spokojnie możesz jej się oddać w ręce. Pytanie tylko, na jakich kosmetykach bazuje, tj. czy kupuje te zwykłe, czy bardziej profesjonalne?
Ja szczerze mówiąc na wyjścia chodzę do kosmetyczek i fryzjerek tylko z tego względu, że wiem, iż mają lepsze kosmetyki, o lepszej trwałości.
Jeśli koleżanka zajmuje się makijażem, to z pewnością będzie wiedziała co zrobić, żeby Twój makijaż się trzymał uśmiech

Ale takiego typowo samodzielnie wykonanego makijażu na pewno nie polecałabym nikomu. Bo makijaż może wychodzić dwieście razy, a w tym dniu, przez drżące ręce, stres itp. może nie wyjść i wtedy klops i niepotrzebne nerwy...

Fryzura też pewnie zależy od tego, czy jest skomplikowana, czy potrzeba jej dużo pasty/pianki/lakieru, czy wystarczą wsuwki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chciałam żeby mnie pomalowała kuzynka (która już mnie nieraz malowała) ale jak tak sobie myślę to nie ma tych wszystkich "specyfików" do utrwalenia makijażu to chyba jednak zrezygnuję z jej usług.. smutny boję się zarazem że jak pójdę po makijażystki to zrobi mi makijaż w którym wyglądałabym sztucznie... smutny ale wolę zaryzykować makijażystkę niż kuzynkę i po 2 godzinach nie mieć makijażu bo zleci z potem lub rozmazana po całej długości język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
boję się zarazem że jak pójdę po makijażystki to zrobi mi makijaż w którym wyglądałabym sztucznie...


Właśnie też się tego obawiam. Np. na stronie naszego fotografa widziałam zdjęcia z przygotowań Panien Młodych i były zdjęcia, jak dziewczyny były malowane i... owszem, wyglądały bardzo ładnie po, ale jakoś tak... nie do końca naturalnie.
Mnie koleżanka na wesela malowała bez utrwalaczy i makijaż potrafił się trzymać długo, ale make-up Panny Młodej musi przejść wiele więcej, niż taki zwykłego gościa.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie.. mi to się wyć chce jak tylko zdjęcia dziewczyn oglądam a co dopiero na własnym ślubie oczko ale na pewno zaznaczę pani która będzie mnie malowała ze nie chce kilogramowej tapety na twarzy bo też na co dzień maluję tylko oczy i to tylko kredką i tuszem więc pewnie dziwnie bym wyglądała z mocnym makijażem język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się nie brała za samodzielny makijaż na ślub - bo łapy się trzęsą , człowiek w rozsypce , tyle emocji, kreskę to bym poprawiała 20 razy Wink
No chyba,że ktoś faktycznie ma dar do tego oczko make up ma być profesjonalny, nie ma spłynąć ze łzami wzruszenia, z emocjami, ani po wielu godzinach tańców Wink

Z fryzurą prędzej bym się odważyła , zaplotłabym warkocza- ale drugi ślub mi nie grozi język
Prawie się na to zdecydowałam, po tylu próbnych koszmarkach

Ja jestem za oddaniem się w ręce specjalistów, ale na sesję spokojnie można osobiście coś wyczarować, bardziej naturalnie uśmiech

Moją świadkową malowała koleżanka- i moim zdaniem super wyszło, więc może koleżanki to nie taki zły pomysł.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie na plener to już inna sytuacja. ale na ślub to jednak jest taki dzień w którym nie warto chyba ryzykować język trzeba być wyjątkowo "wyszykowaną" oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po to robi się też próbny makijaż, żeby kosmetyczka/wizażystka "poznała" młodą, jej upodobania itd.
A tapety sztucznej raczej nie zrobi, przynajmniej nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem, żeby osoba, która profesjonalnie zajmuje się makijażem stworzyła taką sztuczną maskę. To nieudolność makijażu ją powoduje oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group