Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak sie zwracac do tesciów poślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z założenia miałam mówić mamo/tato przy czym uważałam, że przestawię się od razu i że w dniu wesela teściowie mi to zaproponują. Przy czym okazało się, że, mimo wcześniejszych ustaleń z Mężem, nie planują wychodzić z inicjatywą, ale czekają na to, aż sama zacznę. Podczas jednej z wielu szczerych rozmów z Teściową (po 2-3 miesiącach od ślubu) zdecydowałam się powiedzieć na nią "mamo" i tak już zostało. Przy czym... to nie jest to "mamo", co do mojej mamy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja może do teściowej ze 3 razy powiedziałam 'mamo', a do teścia ani razu język jakoś mi nie chce to wyjść z ust język tak jakoś staram się wypowiadać bezosobowo, albo mówię teściu itp
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co - też myślałam, że to mamo/tato będzie jakieś takie naturalne. I dupa jasiu. Jeszcze do teścia to przez telefon jestem w stanie powiedzieć "tata" ale do teściowej ciężko mi przechodzi. Nie wiem dlaczego, bo to normalna kobieta oczko i jak sama tu pisałam przed ślubem byłam przekonana że to mamo/tato to będzie pikuś.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dziwne wrażenie , że im dalej od ślubu to tak się myśli że mamo/tato to będzie pikuś da się radę a im bliżej tym bardziej staje się to dużo trudniejsze
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w dzień ślubu nawet myśląłam, że to będzie pikuś.
Moi rodzice z moim mężem są na Ty. Teściowie ze mną też chcieli być na Ty, ale ponieważ siostra męża wychodzi za mąż za kolesia, który im nie odpowiada to nie chcą, żeby on też do nich mówił po imieniu. A ponieważ chcą zachować równość w rodzeństwie to jest jak jest. uśmiech Spoko. Za niedługo urodzę i zawsze będzie mogło być babcia i dziadek język
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
Ja w dzień ślubu nawet myśląłam, że to będzie pikuś.
Moi rodzice z moim mężem są na Ty. Teściowie ze mną też chcieli być na Ty, ale ponieważ siostra męża wychodzi za mąż za kolesia, który im nie odpowiada to nie chcą, żeby on też do nich mówił po imieniu. A ponieważ chcą zachować równość w rodzeństwie to jest jak jest. uśmiech Spoko. Za niedługo urodzę i zawsze będzie mogło być babcia i dziadek język


To życzę zdrowia Tobie i Twojemu maleństwu uśmiech
Szybkiego i szczęśliwego rozwiązania:)

Rodzice mojego M są już teściami ( narzeczony jest najmłodszy ) więc do nich mówienie im na mamo / tato nie robi większego wrażenia bo po tylu latach od ślubu rodzeństwa mego M zdążyli się przyzwyczaić. Gorzej jest od mojej strony ponieważ ja jestem jako pierwsza do zaślubin a mam tylko młodszą siostrę więc moi są laikami i nie przyzwyczajeni by ktoś jeszcze mówił do nich mamo , tato język nawet jak chodzi o przygotowania ślubne to też są laikami uśmiech 25 lat temu było inaczej język
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korcia, powiem Ci, że mam dość podobnie oczko Mimo wszystko mega rzadko mówię "mamo" - wciąż mi dziwnie tak, a "tata" zdarzyło mi się powiedzieć raz, ale nie bezpośrednio do teścia, tylko w jego obecności. Ogólnie zwracam się bezosobowo. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezosobowo chyba najłatwiej:) i mniej krępująco:P
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czasem naprawdę ciężko jest wybrnąć uśmiech Są sytuacje, gdy nie da się bezosobowo, a Pan/Pani nie pasuje uśmiech Gdy jeszcze nie mówiłam mamo/tato zdarzało się, że Mąż mnie wybawiał z opresji, gdy zacięłam się w pół zdania i dokończył moją wypowiedź (domyślił się, co chcę powiedzieć) uśmiech Mnie też zdarzało się dokańczać, przy czym Mąż mówi do mnie o moich rodzicach mama/tata, ale już do nich zwraca się bezosobowo oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój M wychodzi z założenia " przywykniesz i dasz radę " i radź se kobitoo..Very Happy
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następny
Strona 96 z 100

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group