Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany w naukach przedmałżeńskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pon 9 Kwi 2012, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęczówka napisał:
Mnie przeraża fakt jak traktuje się bliźniego i gdzie w tym wszystkim jest miłość, szacunek...


Cóż... popieram, że obecnie to czasem siadam i myślę "ten świat oszalał" uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Pon 9 Kwi 2012, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja czasem siadam i myślę "ten świat stanął na %$$^u" heh

przepraszam za wyrażenie, ale jak widzę co się dzieje, to nie mogę inaczej tego skwitować
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami że świat zwariował. Ale akurat rozumiem Papieża (bo to od Niego wyszło) że próbuje jakoś zaradzić rosnącej liczbie wniosków o swierdzenie nieważności małżeństwa. Przecież to jakaś plaga w ciągu ostatnich lat! Nie znam statystyk mówiących o przyczynach rozpadu małżeństw, ale jestem przekonana, że jest ich za dużo i Kosciół powinien coś z tym zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzierlatka napisał:
Ale akurat rozumiem Papieża (bo to od Niego wyszło) że próbuje jakoś zaradzić rosnącej liczbie wniosków o stwierdzenie nieważności małżeństwa.


No tak, ale utrudniając, komplikując wcale nie pomaga uśmiech po prostu ludzie zamiast do kościoła, pójdą do urzędu i tyle, albo będą żyć na kocią łapę.
Według mnie kościół powinien bardziej wyjść do młodych i mimo wszystko - bardziej kształcić i nieść naukę miłości a nie moralizować.

Dzierlatka napisał:
Przecież to jakaś plaga w ciągu ostatnich lat! Nie znam statystyk mówiących o przyczynach rozpadu małżeństw, ale jestem przekonana, że jest ich za dużo i Kosciół powinien coś z tym zrobić.


Racja, ale także popatrz jak spadł wiek Młodych uśmiech Czasem słyszę od znajomych - kuzynka 18 lat i już ślub....
Poza tym często jest tak, że młodzi wpadli i rodzice "wymusili" ślub, wtedy wcale się nie dziwię, że takie małżeństwa nie przetrwały ...
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek, ale dawniej ludzie sie pobierali około 20-stki uśmiech np moi dziadkowie. Mysle że to kwestia zmiany mentalności społeczeństwa: jak się cos zuzyje, podniszczy, znudzi, to ławtiej wymienić na nowe niz ponieść troszke (lub więcej) trudu by to ratować.... Smutne to smutny

Może te nauki powinni prowadzić w wiekszości małżeństwa z wieloletnim stażem, które swoim zyciem moga dać przykład tego, jak walczyć o miłość. Bo cóż księża o tym wiedzą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzierlatko - wiesz, ja już wcześniej pisałam o tym, że dawniej kobieta była w gruncie rzeczy zależna od mężczyzny. Kobieta niezamężna, nawet młoda była już obwieszczana "starą panną" i czasem mam wrażenie, że dawniej ambicją wielu kobiet było właśnie wyjść za mąż.

Poza tym mniej atakowały ludzi z mediów seks, rozwiązłość i beztroska.

Co do tych nauk to w sumie nie byloby to głupie. Bo tak serio, to... cóż może na temat relacji kobieta - mężczyzna - wiedzieć kapłan, który ślubował czystość?...
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek, zgadzam sie - emancypacja poszła troszkę za daleko albo w nieodpowiednim kierunku oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
po prostu ludzie zamiast do kościoła, pójdą do urzędu i tyle, albo będą żyć na kocią łapę.

I takich "katolików" tylko z nazwy Kościół nie potrzebuje.
"Utrudnienia" mają chyba na celu wyeliminować pary, które chcą ślubu kościelnego dla otoczki, a na co dzień mają katolicyzm w nosie. Dla osób prawdziwie wierzących, widzących głębie sakramentu małżeństwa dodatkowe wymagania nie powinny stanowić większego problemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Cinnamonnek napisał:
po prostu ludzie zamiast do kościoła, pójdą do urzędu i tyle, albo będą żyć na kocią łapę.

I takich "katolików" tylko z nazwy Kościół nie potrzebuje.
"Utrudnienia" mają chyba na celu wyeliminować pary, które chcą ślubu kościelnego dla otoczki, a na co dzień mają katolicyzm w nosie. Dla osób prawdziwie wierzących, widzących głębie sakramentu małżeństwa dodatkowe wymagania nie powinny stanowić większego problemu.


I to powinno być clou całego tematu.
Kościół nie powinien "zachęcać" ułatwiając, luzując normy moralne- wręcz przeciwnie.
Powinien tlyko lepiej dobierać ludzi np właśnie do proawdzenia nauk- bo jako związana kiedyś z paroma środowiskami powiedzmy "katolickimi"- mam wrażenie, że pokutuje dalej "mierny, ale wierny".
A ludzie z charakterem, samodzielnie myślący - są źle widziani.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette - nie jestem aż tak bardzo pewna Twoich słów. Kościół nie pragnie tak na prawdę ludzi mocno wierzących a wiernych, łatwych do manipulacji.

Kościół powinien się reformować, a teraz co robi? Zakłada sobie sam pętlę na szyję. Wymyślaniem coraz to bardziej zawiłych procedur, wprowadzaniem utrudnień, które całkowicie zniechęcą, nawet tych wytrwałych i wierzących - oczywiście z czasem.
Jestem osobą wierzącą, ale widząc co księża wyprawiają, serio - odpycha mnie od kościoła (nie od wiary), który chyba zapomniał czym tak na prawdę jest wiara, nadzieja, pomoc w nieszczęściu i skromność.
Inaczej księża musieliby zrezygnować z utrzymanek, gospodyń, samochodów, wystawnych kościołów i strojnych ubrań liturgicznych, bo przecież Jezus nauczał pod gołym niebem i nie wyciągał dłoni po datki, tak jak to robi kościół obecnie?

Mówisz - prawdziwi katolicy - czyli kto? Osoby, które będą w ciemno, z klapkami na oczach co niedzielę biegły do kościółka i biły się w pierś wsłuchując w słowa kapłana i podkładając mu pieniądze na tacę? Osoby łatwe do manipulowania?
Bo dla mnie takie osoby to raczej pseudo katolicy....


Oczywiście nie mówię, ze każda parafia i każdy ksiądz taki jest. Ale na prawdę z całej tej wesołej, Boskiej gromady będziemy w stanie wyłowić jedynie bardzo mizerny odsetek księży, którzy potrafią przekazać słowo Boże bez utrudniania, wyciągania dłoni i obkładania się złotem.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group