Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

suknia slubna-kiedy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak napisała nheledore materiał jest chyba najgorszej jakości... może najgorzej nie wyglądają, ale z tymi sukniami jak z greczynkami pasują tylko na szczupłe osoby .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś byłam w kilku salonach w moim mieście i wszyscy prawie kręcili głowami, że już za późno.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maja_82 napisał:
Ja dziś byłam w kilku salonach w moim mieście i wszyscy prawie kręcili głowami, że już za późno.
No chyba pogłupieli Shocked Shocked Shocked A jakie to były salony? Jakieś "firmowe" i zagraniczne czy takie z różnymi sukniami?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakaś bzdura... Teraz masz jeszcze dużo czasu na zastanawianie się, a co dopiero na wybór i zamówienie sukni. Spokojnie, może to był jakiś "chwyt marketingowy", żebyś nie zamawiała, a wzięła to, co mają w sklepie? Salonom zależy w tym momencie na tym, żeby się pozbyć sukien z ekspozycji, więc uważaj na to.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też byłam teraz w salonach i wszędzie mi mówili, że akurat wybrałam dobry czas na szukanie sukni, żebym się jeszcze spokojnie zastanowiła i przyszła zamówić. W dwóch salonach mówili mi, że mogę zamówić nawet na przełomie styczna/lutego, a ślub biorę w maju.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak trzeba to i miesiąc przed ślubem suknię uszyją, spokojna głowa - zysk to zysk uśmiech

A co do wybierania to chyba najlepszy moment to przełom listopada i grudnia - są jeszcze stare kolekcje, ale są już też nowe, więc wybór większy, nie ma jeszcze wielkich tłumów w salonach jakie będą po nowym roku, a zdarza się, że i ceny są teraz lepsze (np ja dostałam info, że moja suknia i reszta kolekcji po nowym roku, gdy już kolekcja na dobre wejdzie będzie jakies 20 % droższa - nie omieszkam sprawdzić czy mnie nie oszukano Twisted Evil )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to samo usłyszałam, nie wiem czy to taki chwyt reklamowy, żeby suknię szybko zamówić czy faktycznie będą droższe uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak jeszcze do rozmiaru - w 'moim' salonie były rozmiary 38 na manekinach. I tyle. A ja mam 40-42. Czyli psikus. W biodrach ok, bo rozmiar uniwersalny, ale w plecach - musiała mnie kobieta ściskać. No ale nie było innej rady, nie mam drapiących aplikacji pod pachami więc mam nadzieję ze będzie w porządku oczko
A co do terminu - ja zawsze słyszałam że optymalnie jest iść pół roku przed, żeby było całkiem na spokojnie, ale w 3 miesiace też dadzą radę oczko wiadomo - ja swoją zamówiłam na rok przed ślubem żeby mieć gwarancję modelu i ceny, ale mówili mi od razu że szyta będzie w styczniu oczko bo skoro mnie się nie spieszy, to szyją tym PM które mają ślub przede mną oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Maja_82 napisał:
Ja dziś byłam w kilku salonach w moim mieście i wszyscy prawie kręcili głowami, że już za późno.
No chyba pogłupieli Shocked Shocked Shocked A jakie to były salony? Jakieś "firmowe" i zagraniczne czy takie z różnymi sukniami?



Przeważnie w salonach firmowych, gdzie ceny są obłędne.
Dlatego wybrałam salon, a raczej pracownię krawiecką z komisem, żeby potem moja sukienka została sprzedana. Wiadomo, że babki które będą ją szyły, będą miały łatwiej z przeróbkami.

Wszystko zależy również od wielkości miasta i ilości salonów sukien ślubnych. Są takie miejsca gdzie rzeczywiście sukienkę trzeba zamawiać jakieś 7-6 miesięcy przed ślubem. Zależy również od ilości aplikacji.
Te firmowe salony nie szyją sukienek na miejscu, wysyłają i to też czasowo długo schodzi.

Ja należę do osób bardziej obfitych więc i tak musiałabym szyć suknię na miarę, bo w żadnej biust mi się nie mieścił.
Dlatego myślę, że dokonałam właściwego wyboru, będzie szyta na miejscu i będę miała przystępną cenę i częściej będę mogła iść na przymiarkę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maja_82 napisał:

Przeważnie w salonach firmowych, gdzie ceny są obłędne.

A to w takich salonach można spotkać się z taką sytuacją. Bratowa kupowała suknię w salonie z zagranicznymi drogimi sukniami (typu La Sposa, The White One itp), ślub był w czerwcu a w styczniu miała do wyboru już tylko kolekcję jednej z firm. I nie było to przez złośliwość sprzedawczyni, bo salon należał do jej cioci, po prostu suknie są sprowadzane z zagranicy a nie szyte w Polsce. Więc w markowych salonach można spotkać się z tak dużym wyprzedzeniem w zamawianiu sukni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group