Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiana nazwiska, problem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miesiace chyba jesli sie bierze konkordatowy - jak juz asik napisala uśmiech Nie interesowalam sie, bo nie dotyczy mnie uśmiech

Przy cywilnym mozna max 6 miesiecy w przod zlozyc, my chcemy zlozyc najwczesniej jak tylko jest mozliwe, zebysmy mogli wybrac sobie godzine slubu najpozniejsza oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PaulaKrS
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 85
Skąd: Kraśnik/ Włodawa

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:

no szczerze to dla mnie bez sensu...skoro i tam masz zamiar przyjąć nazwisko męża to czemu nie od razu po ślubie tylko jakieś takie dziwne szarady. Teraz zostajesz przy swoim a później zmienisz...


To, iż wychodzę za mąż nie sprawia, iż wszystko musi być już "takie same", pełne zlepienie się z drugim człowiekiem np znajomość haseł do skrzynki mailowej, itp... dzieci niech się nazywają jak chcą, mogą mieć nazwisko męża.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, w przypadku cywilnego nie ma terminu, ale żeby "uniknąć zmian etc." zazwyczaj nie pozwalają załatwiać formalności więcej niż 6 miesięcy przed. My też równo 6 miesięcy przed, rano poszliśmy i byliśmy już 3 parą na nasz dzień.. A jakoś 10 rano była. W przypadku konkordatowego w USC wydawane jest zaświadczenie o braku przeciwwskazań i to ono jest ważne 3 miesiące, dlatego trzeba je wziąć później. Ale i tak termin zaklepuje się w kościele dużo wcześniej, a w USC data złożenia zapewnień, oraz pobrania zaświadczenia nic nie zmienia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PaulaKrS napisał:
nimfa napisał:

no szczerze to dla mnie bez sensu...skoro i tam masz zamiar przyjąć nazwisko męża to czemu nie od razu po ślubie tylko jakieś takie dziwne szarady. Teraz zostajesz przy swoim a później zmienisz...


To, iż wychodzę za mąż nie sprawia, iż wszystko musi być już "takie same", pełne zlepienie się z drugim człowiekiem np znajomość haseł do skrzynki mailowej, itp... dzieci niech się nazywają jak chcą, mogą mieć nazwisko męża.


No chyba nie bardzo - to rodzice narzucają nazwisko dzieciom, a to Ty możesz się nazywać jak chcesz po ślubie. Tylko co to za sens chodzić tyle razy po urzędach, płacić podwójnie jak i tak już teraz wiesz, że będziesz chciała zmienić nazwisko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 nie strasz mnie smutny

My bierzemy slub w piatek, mam nadzieje, ze nie bedzie az tak popularny jak sobota...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My braliśmy w czerwcu i też przyszliśmy pierwszego możliwego dnia żeby zaklepać datę - prócz nas nikogo nie było, a strony czerwcowe w kalendarzu pani miała praktyczne puste uśmiech Różnie bywa Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PaulaKrS
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 85
Skąd: Kraśnik/ Włodawa

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:

No chyba nie bardzo - to rodzice narzucają nazwisko dzieciom, a to Ty możesz się nazywać jak chcesz po ślubie. Tylko co to za sens chodzić tyle razy po urzędach, płacić podwójnie jak i tak już teraz wiesz, że będziesz chciała zmienić nazwisko.


Tak wiem, bo teraz mam studia, musiałabym wszystko wszędzie zmieniać, a że zostało mi tylko 1,5 roku wyszłam z założenia,że nie opłaca się. A może w między czasie weźmiemy kościelny więc wtedy nie będzie problemu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noir napisał:
ewelinka89 nie strasz mnie smutny

My bierzemy slub w piatek, mam nadzieje, ze nie bedzie az tak popularny jak sobota...


Pewnie nie.. Ale lepiej idźcie niedługo, jak będzie te pół roku. Zawsze to spokojniej się wszystko rezerwuje wiedząc, że najważniejsze jest załatwione. My od tego zaczęliśmy. Rozglądaliśmy się po restauracjach, jakiś ogólny rekonesans zrobiliśmy, ale umowy podpisywaliśmy po załatwieniu spraw urzędowych. W USC byliśmy już jakoś we wrześniu bo liczyliśmy, że wcześniej to załatwimy, ale kazali wrócić w styczniu..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PaulaKrS napisał:
asik napisał:

No chyba nie bardzo - to rodzice narzucają nazwisko dzieciom, a to Ty możesz się nazywać jak chcesz po ślubie. Tylko co to za sens chodzić tyle razy po urzędach, płacić podwójnie jak i tak już teraz wiesz, że będziesz chciała zmienić nazwisko.


Tak wiem, bo teraz mam studia, musiałabym wszystko wszędzie zmieniać, a że zostało mi tylko 1,5 roku wyszłam z założenia,że nie opłaca się. A może w między czasie weźmiemy kościelny więc wtedy nie będzie problemu.

Ale ślub kościelny nic w temacie nazwiska nie zmienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 8 Lut 2013, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
PaulaKrS napisał:
asik napisał:

No chyba nie bardzo - to rodzice narzucają nazwisko dzieciom, a to Ty możesz się nazywać jak chcesz po ślubie. Tylko co to za sens chodzić tyle razy po urzędach, płacić podwójnie jak i tak już teraz wiesz, że będziesz chciała zmienić nazwisko.


Tak wiem, bo teraz mam studia, musiałabym wszystko wszędzie zmieniać, a że zostało mi tylko 1,5 roku wyszłam z założenia,że nie opłaca się. A może w między czasie weźmiemy kościelny więc wtedy nie będzie problemu.

Ale ślub kościelny nic w temacie nazwiska nie zmienia.


Dokładnie, do samego kościelnego nie załatwiasz żadnych spraw w urzędzie.
1,5 roku to dużo czasu, ja na studiach miałam wiele dziewczyn, które zmieniały nazwisko, tutaj też jest ich pełno - nie był to żaden problem.
Jeśli uważasz, że będziesz chciała zmienić nazwisko w niedługim czasie to lepiej od razu, później może być różnie, a to też dodatkowy czas i pieniądze.

ewelinka my też zaczęliśmy od usc i w jednym babka mnie wyśmiała, że jak to tak, że ja jakaś dziwna jestem, bo najpierw to salę się rezerwuje - durny babsztyl lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następny
Strona 41 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group