Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dekoracja samodzielna kościoła
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 21 Paź 2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ann_ napisał:
shadow's wife napisał:
No tak ale jest jeszcze taka sprawa, że jak pomyślę, że w dniu ślubu miałabym jeździć rano na giełdę i robić bukiety to jakoś mi się to nie widzi... Może wyolbrzymiam, ale wolałabym nic już nie załatwiać w dniu ślubu uśmiech


Nawet dekoratorka nie kupuje kwiatów i nie robi kompozycji w dzień ślubu:)
kwiaty kupuje się w piątek i przeważnie wszelkie dekoracje są już zrobione w piątek... później odstawia się do chłodnego miejsca a w sobotę się tylko ustawia, samo ustawienie gotowych kompozycji zajmuje ok pół godz.



Tylko u nie-dekratorki może być problem z tym chłodnym miejscem w lecie;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, myślę że z chłodnym miejscem w sierpniu u mnie w domu, czy gdziekolwiek mógłby być mały problem, miejsca na przetrzymywanie kwiatów nie mam i nie znam żadnego... A ślub mam w piątek, w długi weekend jak już pisałam wcześniej, nie wiem jak wtedy funkcjonują giełdy kwiatowe czy coś w tym stylu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja koleżanka florystka powiedziała mi ze na giełdach kwiatowych (mówimy o tej w broniszach i wawie) świeże kwiaty przywożą we wt i czw, i na przykład pierwszego maja normalnie pracują pomimo święta, więc możliwe ze w twoim terminie też będą otwarte. jak kupisz w czwartek to będziesz miała świeżutkie prosto sprowadzone, jeśli je w odpowiednich warunkach przetrzymasz to będą idealne na pt ( nie wiem jak u ciebie ale u mnie w kościele jest wystarczająco chłodno nawet w środku lata)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm a może można byłoby trzymać je w piwnicy? Very Happy Tam zawsze jest chłodno uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florma_dekoracje
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd: Osiecz Mały

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
No tak, jakby to cena rządziła jakością Exclamation
A jaka jest różnica pomiędzy jakimś ciamajdą, któremu za usługę zapłaci się 1000 zł, a tym samym ciamajdą za 5000? Żadnej, oprócz ceny oczywiście uśmiech

Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, zwłaszcza w takiej profesji, ale ile tak realnie może kosztować ozdobienie Kościoła?
Kilka wstążek z organzy, świeczniki i świece (bo taka mi się marzy) to jest? parędziesiąt złotych. To dlaczego niektórzy chcą setki procent więcej i życzą sobie za to 500 zł? Shocked

Szkoda mi takich pieniędzy, ale, że dekorować sama nie bardzo potrafię, będę starała się porozumieć z tymi parami, które mają w ten sam dzień, co my ślub i zapłacić tę kasę jednorazowo.


Powiem, jak to wygląda z punktu widzenia firmy dekoratorskiej - oprócz kosztu kilku wstążek i organzy taka firma (jak wszystkie inne firmy z branży ślubno-weselnej) musi opłacić ZUS, podatki, ewentualnie pracowników i dojazd do kościoła. Jeśli w dekoracji używane są kwiaty, to dodatkowo trzeba uwzględnić ich koszt (a to już są niemałe kwoty - jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam na giełdy) oraz koszt dojazdu na giełdę. Dlatego faktycznie z punktu widzenia zarówno dekoratorów jak i pary młodej najkorzystniejsza jest opcja dogadania się kilku par w kwestii dekoracji. Wtedy młodzi mogą pozwolić sobie na opcję "na bogato" bez dużych kosztów, a dekoratorzy otrzymują godziwą zapłatę za swoją pracę i nie muszą kombinować "jak to zrobić, żeby to jakoś wyglądało za 300 zł".
_________________
www.florma.pl - dekoracje okolicznościowe
www.plakato.pl - wydruki wielkoformatowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florma_dekoracje
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd: Osiecz Mały

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ann_ napisał:
co do tych pogrzebów, to ksiądz wie wcześniej kiedy i o której godzinie odbędzie się pogrzeb, takich rzeczy nie dowiaduje sie na 3 godz przed faktem!! wiec zawsze może poinformować młodych o takiej sytuacji.
poza tym... pracowałam kiedyś w kwiaciarni, gdzie dekorowaliśmy tez sale weselne , samochody i kościoły itp i uwierzcie, że szefowa trzepała na tym niezła kasę....Very Happy dlatego bardzo dobrze rozumiem opinie pani dekoratorki...każdy chce mieć prace....i nieźle zarabiać :d
ale prawda jest taka, ze wesele to droga impreza, nawet bukiet kosztuje więcej jeżeli powie się , ze ma być na ślub:p a na kwiatach na prawdę można sporo zaoszczędzić.
Ja nie zamierzam zatrudniać dekoratorki. Sama kupie kwiaty na giełdzie kwiatowej i poproszę moje przyjaciółki które pomogą mi z dekoracją.
I polecam takie rozwiązanie osobom które tną koszty:)
pozdrawiam


Bukiety ślubne robi się w większości zupełnie inaczej, niż zwykłe. Jeśli bukiet ma być robiony we florecie lub na drutach, to siłą rzeczy musi kosztować więcej, bo wymaga więcej pracy, dodatkowych materiałów. Jeśli bukiet jest robiony na żywych łodygach, to nie widzę powodu, aby kosztował drożej niż "nieślubny" Very Happy A jeśli chodzi o ceny kwiatów, to na giełdzie można przeżyć niemiłe zaskoczenie.
_________________
www.florma.pl - dekoracje okolicznościowe
www.plakato.pl - wydruki wielkoformatowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze, więc na wszelki wypadek zaopatrzę się w jakieś balony, gdyby się okazało że nie będę miała kasy na kwiaty do dekoracji....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florma_dekoracje
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 16
Skąd: Osiecz Mały

PostWysłany: Wto 25 Paź 2011, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, zawsze można coś pokombinować. Jeśli chodzi o dekoracje stołów można np. wykonać dekoracje w wodzie (wąskie wazony, koraliki/kryształki, kilka kwiatów, kostki do drinków) - to wersja bardziej ekonomiczna niż tradycyjne bukiety. Można zyskać również na doborze kwiatów, wybierając to, co w danej chwili jest najtańsze, sezonowe oraz dodawać dużo zieleni, bo zawsze jest ona tańsza niż kwiaty. Z tym, że w przypadku kościoła trzeba uważać, bo tu niestety naprawdę potrzeba dużo kwiatów. Jeśli chodzi np. o wykonanie dużego bukietu pod ołtarz, to koszt samych kwiatów i zieleni to ok. 120 zł w wersji najtańszej, sezonowej (wrzucę zdjęcie tego bukietu, jak będę miała je obrobione).
_________________
www.florma.pl - dekoracje okolicznościowe
www.plakato.pl - wydruki wielkoformatowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Wto 25 Paź 2011, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi z kolei koleżanka florystka mówiła ze koleś u którego robiła kurs na taki bukiet pod ołtarzem wydaje 1/5tego co zgarnia do własnej kieszeni i że ogólnie zazwyczaj marża wynosi grubo ponad 300% włożonych kosztów i czasu (bo wbrew temu co się mówi wcale nie poświęca się na to dużo czasu jak już sie ma wprawe)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group