Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki narzeczeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jak chłop bez obrączki srebnej to nie zaręczony ?

zaraz mój przyjedzie to mu powiem,że po zaręczynach, bo obrączki nie nosi język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Ale że głównie spotykasz się że osoby niedojrzałe takie obrączki noszą to nie znaczy że wszyscy co je noszą są nie dojrzali.


z tego co piszesz nie można wywnioskowac że z Tobą jest inaczej Confused

są pewne rzeczy, symbole zarezerwowane dla małżeństwa i tak już jest od dawna taka jest tradycja, i nie ma powodu by to kwestionować.
Cytat:
Srebrne obrączki symbol narzeczeństwa tak jak złote(czy inne np. tytanowe) są symbolem małżeństwa.

widzę że Ty ustalasz symbole które mają obowiązywać? Rolling Eyes

porównujesz to do pierścionka zaręczynowego, i dlatego jest to dziecinne - bo idąc twoim tokiem rozumowania, oznacza to że dawanie pierścionka jest nie w porządku bo tylko narzeczona dostaje coś a Ty już nie. Rolling Eyes poza tym są różni ludzie, jeszcze rozumiem że ewentualnie takie "obrączki" można zacząć nosić odkąd zaczynacie być narzeczeństwem ale w Twoim przypadku to całkiem bez sensu bo narzeczeństwem już jesteście.

Pisałam już że nie rozumiem po co założyłeś ten wątek, nasze opinie na nic Ci się nie przydają , tylko po co na siłę chcesz przekonac Nas do kolejnego Twojego dziwnego pomysłupytajnik Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Zaręczony jak najbardziej. Ale tak samo są osoby które są małżonkiem ale nie noszą obrączki ślubnej. Co wtedy nie są małżeństwem? Są nadal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
czyli jak chłop bez obrączki srebnej to nie zaręczony ?

zaraz mój przyjedzie to mu powiem,że po zaręczynach, bo obrączki nie nosi język


taak Very Happy a jak nie nosi "obrączki" to znaczy że zaręczyn nie było, a jak nie było to i pierścionek traci nazwę zaręczynowy, w takim razie zaznacz koniecznie że nowy musi ci kupić no chyba że też chcesz zaręczynową obrączkę srebrną Shocked Twisted Evil
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Nie. Zaręczony jak najbardziej. Ale tak samo są osoby które są małżonkiem ale nie noszą obrączki ślubnej. Co wtedy nie są małżeństwem? Są nadal.


to absolutnie nie jest to samo!!

a wiesz że są osoby które kupują obrączki srebrne bo ich nie stać na inne, i Ty w tym momencie podważasz ich małżeństwo bo przecież noszą obrączki srebrne a to przecież "są obrączki narzeczeńskie" Rolling Eyes faktycznie Ty nic nie rozumiesz. Na jakim Ty świecie żyjesz?? Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annn napisał:

Cytat:
Srebrne obrączki symbol narzeczeństwa tak jak złote(czy inne np. tytanowe) są symbolem małżeństwa.

widzę że Ty ustalasz symbole które mają obowiązywać? Rolling Eyes


Myślałam, że tylko dla mnie okrzyknięcie czegoś symbolem jest śmieszne. Szczególnie przez osobę, dla której miesiąc temu srebrne obrączki miały byś ślubnymi. A teraz są symbolem narzeczeństwa.

Cytat:
Nie. Zaręczony jak najbardziej. Ale tak samo są osoby które są małżonkiem ale nie noszą obrączki ślubnej. Co wtedy nie są małżeństwem? Są nadal.


Obrączka jest symbolem. Nie konstytuującym ją warunkiem. Widzisz różnicę?

Cytat:
faktycznie Ty nic nie rozumiesz. Na jakim Ty świecie żyjesz??


No właśnie.. ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obrączka jest symbolem. Nie konstytuującym ją warunkiem. Widzisz różnicę?


właśnie to miałam na myśli, ale czasami jak czytam posty Krzysztofa to aż mi słów brak jak widzę co on czasami wypisuje.. Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wy znowu piszecie że ja kogoś chcę do czegoś przekonywać. Ja tylko i wyłącznie dyskutuję. Confused


Edit

No cóż sopocianka i ja jesteśmy infantylni. No cóż mogę powiedzieć. Trudno.

Ale oczywiście zachęcam do dalszej dyskusji. Ja będę rzadziej się wypowiadał. Bo i tak zostanę skrytykowany. Chyba z założenia że jak ja pisze to tylko bzdury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty czytasz dokładnie nasze posty? bo odnoszę inne wrażenie.. Rolling Eyes Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a wiesz że są osoby które kupują obrączki srebrne bo ich nie stać na inne, i Ty w tym momencie podważasz ich małżeństwo bo przecież noszą obrączki srebrne a to przecież "są obrączki narzeczeńskie"

Ale chyba najważniejsze że co im symbolizuje srebrna obrączka a nie innym.

Ale nie można zaprzeczyć że owszem zdarzają się srebrne obrączki(i ja mam taką w opcji) ale są one w mniejszości.

Cytat:
Myślałam, że tylko dla mnie okrzyknięcie czegoś symbolem jest śmieszne. Szczególnie przez osobę, dla której miesiąc temu srebrne obrączki miały byś ślubnymi. A teraz są symbolem narzeczeństwa.

Dla mnie obrączka srebrna to symbol. Teraz symbolizuje mi narzeczeństwo, a po ślubie mogą symbolizować małżeństwo. Jak bym miał chęć to bym kupił sobie złotą i też by symbolizowała mi narzeczeństwo.

Nadal mamy opcję żeby srebrne były też ślubne.

Zresztą i tak mnie nie zrozumiecie. Ale nie o to mi w tym temacie chodzi żebyście mnie zrozumieli.

Ja tak podchodzę do symboliki w inaczej i każdy jest zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group