Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Rasowy?Rodowodowy?Czyli na co mi papier
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zgadzam z Juliette. Jeśli pies jest chory, to nie z powodu rodowodu, a każdego zaburzonego psa da się leczyć. Płacąc grosze za niby-rodowodowego psa, nie wspieramy w wystarczającym stopniu hodowli, więc pseudohodowcy oszczędają na biednych psiakach. Lepiej wziąć psa ze schroniska niż wspierać karygodny proceder produkcji fałszywych rasowców. To tak jak z podróbkami - nie stać mnie na oryginał, kupuję torebkę "no name", a nie Dolce&Gibbana, żeby nie wspierać oszustów. Albo wte, albo we wte.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette dzięki za odp oczko
Tak jak mówiłam, my szukamy pieska wśród znajomych (z którymi mamy ciągły kontakt i spotykamy się oczko )
Od właściciela niewiadomego pochodzenia bałabym się kupić psiaka, bo zgadzam się z Tobą w 100 % odnośnie traktowania i przechowywania tych biednych zwierzaczków.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie znajomych hodowców, czy chcecie kundelka za darmo, bo znajomi nie upilnowali suczki? Czy też (obawiam się o to zapytać) chcecie znaleźć znajomych, którzy rozmnażają sukę w typie rasy (czyli kundelka podobnego trochę do rasy) i jeszcze chcą za to pieniądze (za koszt utrzymania oczywiście, bo za psa nie wolno - bo to niezgodne z nową ustawą)?

Mój znajomy wet. zwykle tak komentuje szczeniaczki, które ktoś kupił bez papierów.
Ludzie mówią, że właścicielom suki się nie chciało jeździć na wystawy i dlatego szczeniaczki bez papierów.
On na to: Jak głupi musiałby być właściciel suki, żeby nie przejechać się z nią na 3 wystawy (tyle trzeba, żeby zrobić hodowlankę)? Czy z czystego lenistwa woli brać za każde szczenię 500- 800 zł a nie 1500-2500 zł?
Przemęczył by się dla takiej kasy.
Czemu więc tego nie zrobił? Albo dlatego, że jego suka nawet obok psa tej rasy nie stała albo owszem ma papiery, ale ma też jakieś wady czy stwierdzone choroby (o czym oczywiście nie powie).

Ja uważam, że za psy rasowe=rodowodowe się płaci dużo (chyba, że się znajdzie za darmo do adopcji, ale to są zwykle starsze pieski, nie szczeniaki).
Natomiast kundelki (do których zaliczam też psy w typie rasy, bo rasowe przecież nie są) powinny być za darmo.
Dziwię się, że są ludzie, którzy są gotowi zapłacić za takiego mieszańca jakąkolwiek kasę.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie wśród znajomych poszukujemy kogoś kto ma takiego pieska na sprzedaż. Nie ingeruję w to czy rodowodowy czy też nie bo mnie to nie interesuje. Ważne by był od kogoś kogo znamy i wiemy jak opiekuje się psami. Chcemy z rodzicami kupić takiego pieska mojej 6 letniej siostrzyczce która od dawna o takim marzy. A jest odpowiedzialną dziewczynką i przy pomocy rodziców zajmie się nim odpowiednio. Ale na razie idzie ciężko, bo nikt nie ma małych szczeniaczków tej "rasy". Również w schronisku nie mają szczeniaków. A w naszej okolicy jest tylko 1 schronisko.
A ludzi którzy są gotowi zaplacić nawet za pieska który nie ma rodowodu jest dużo. I według mnie to nie świadczy źle o tych ludziach. Bo co jest złego w tym że chcesz zaadoptować pieska nawet za jakąś kwotę a wiesz że możesz poleprzyć jego los?
To ludzi którzy rozmnażają pieski w takich warunkach jak pokazala juliettewcale nie rozumiem. Jak dla mnie powinny być solidnie karani za taką krzywdę wśród zwierząt.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ludzi którzy są gotowi zaplacić nawet za pieska który nie ma rodowodu jest dużo. I według mnie to nie świadczy źle o tych ludziach. Bo co jest złego w tym że chcesz zaadoptować pieska nawet za jakąś kwotę a wiesz że możesz poleprzyć jego los?

Myślisz, że gdyby nie popyt, jaki nakręcają ci właśnie ludzie, to pseudohodowle nadal by istniały?
Uratujesz jednego szczeniaczka, a przez Ciebie będą cierpieć dziesiątki suk rodzących te szczeniaczki w ciemnych piwnicach czy boksach w oborach.
Właścicieli rozmnażających suczkę w domu jest stosunkowo mało, a pseudohodowcy rozmnażają na większą skalę. Sprzedając na allegro czy na bazarkach, z samochodów, na ulicy.
Nie zobaczysz cierpienia suk, a uratujesz szczeniaczka.
Wg mnie to ogromne zło i branie udziału w nieszczęściu zwierząt!

Pieska można znaleźć na forach internetowych.
Często są też szczeniaczki właśnie z pseudohodowli, ale uratowane naprawdę (po zlikwidowaniu takiej rozmnażalni), a nie kupione.
Wystarczy poszukać.
I nie zawsze to będzie szczeniak (choć i szczeniaków sporo na facebooku w tym roku widziałam).
Odległość w dzisiejszych czasach to nie problem.

Ja znalazłam kota na miau.pl.
My mieszkamy w W-wie. Kot był z Przemyśla.
Kilka ogłoszeń, kilka maili i na gumtree znalazłam chłopaka, który za symboliczne kilka zł przywiózł mi kota, bo akurat jechał na tej trasie. oczko
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się ze Smużką. Ludzie nie rozumieją związku przyczynowo-skutkowego, że sami nakręcają koniunkturę, "polepszając" los jednego zwierzaka.
Moim teściom ktoś podrzucił kiedyś kwilącego kundelka do ogrodu. Jest brzydki, ale najbardziej przez wszystkich kochany uśmiech. Mąż się śmieje, że jego mama prędzej jego by oddała niż psiaka uśmiech.
Poza tym, małe dziecko pokocha każdego pieska, dlaczego spełniać jego zachciankę i kupować pseudorasowca?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja powiedziałam że chcem pieska z pseudo hodowli pytajnik
Nie. I to pisałam już kilka razy. Wink
Więc w czym problem pytajnik
Szukamy pieska w odpowiednich miejscach. A czemu taki ? Bo taki się nam podoba, a o gustach nie ma co dyskutować oczko
Bo każdy ma inny.
_________________



Ostatnio zmieniony przez Asiulaaa019 dnia Pią 19 Paź 2012, 11:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie nawiązuję do Ciebie, tylko do osób, które nie są w stanie kupić rasowca, a kupują kundla z "hodowli" - tym samym napędzając ten szkodliwy rynek.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli dziecko marzy o takim piesku, to może warto mu na takiego pieska odłożyć kasę?
Nauczyć go, że to odpowiedzialność, że piesek kosztuje, ale warto zapłacić.
I każdego miesiąca przelewać na konto oszczędnościowe pewną sumę.
Za jakiś czas się uzbiera.
A jeśli dziecko jest niecierpliwe i mu się znudzi czekanie, to może lepiej, że nie dostało wcześniej żywego psa, który żyje jakieś 10-15 lat?
Ta dziewczynka może mieć tego psa jeszcze jako 20-latka, czym więc jest poczekanie trochę dłużej? Wg mnie warto, jeśli nam zależy naprawdę na konkretnej rasie.

Ja na swojego pierwszego psa wydałam oszczędności z kilku lat (byłam wtedy na pierwszym roku studiów).
Drugiego psa kupiłam za odkładane przez cały rok stypendium naukowe.
Zależało mi na PONie. Nie na psie w typie, z którego nie wiadomo, co potem wyrośnie. Cool
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Marguś oczko
To była odp na wiadomość smużki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group