Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dekoracja samodzielna kościoła
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też właściwie nie wiem, jak to u mnie wygląda, zapomniałam zapytać..
Mam nadzieję, że wspólnie z parami, które w ten dzień się chajtają w tym Kościele dojdziemy do jakiegoś porozumienia i złożymy się na dekoracje..

A usługodawcy, cóż... Traktują Pary Młode, jak wielkie, dojne krowy i wydaje im się, że mogą dać najwyższe ceny tylko dlatego, że "nie będziemy oszczędzać na najpiękniejszym dniu życia" Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owykrzyknik Dokładnie- ale przecież to musi tyle kosztować, bo to najważniejszy dzień pani życia, nie można żałować na (tu podaj dowolną usługę). A jak "żałujesz" to patrzą na ciebie tak dziwnie.
Nie żałowac to ja moge na fortepian, nuty, płyty, lekcję fortepianu u znanego profesora. A na wiechciu kwiatów jak mogę zaoszczędzić- to jak najbardziej!wykrzyknik I nie muszę mieć zrobionych paznokci, profesjonalnie dekorowanej sali i butów za 300zł.
Co ważniejsze- nie chcęwykrzyknik Bo za cene np dekoracji sali i kościoła ja moge potem spędzić pięknie tydzień w Zakopcu. A to jest dla mnie cenniejsze!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie ale ja Wam powiem, że mam fotografa i kam w jednym za 1100zł i każdy mówi, że za takie pieniądze to na pewno tandeta - gdzie ja uważam, że są na tym samym poziomie jak ci z mojego miasta ( u mnie w mieście to koszt ok 3 tyś) nawiązując do tematu jeśli jest ktoś kto oferuje tańsze usługi w danym zakresie to i tak będziemy bać się ryzykować bo może to być jakaś lipa ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, jakby to cena rządziła jakością Exclamation
A jaka jest różnica pomiędzy jakimś ciamajdą, któremu za usługę zapłaci się 1000 zł, a tym samym ciamajdą za 5000? Żadnej, oprócz ceny oczywiście uśmiech

Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, zwłaszcza w takiej profesji, ale ile tak realnie może kosztować ozdobienie Kościoła?
Kilka wstążek z organzy, świeczniki i świece (bo taka mi się marzy) to jest? parędziesiąt złotych. To dlaczego niektórzy chcą setki procent więcej i życzą sobie za to 500 zł? Shocked

Szkoda mi takich pieniędzy, ale, że dekorować sama nie bardzo potrafię, będę starała się porozumieć z tymi parami, które mają w ten sam dzień, co my ślub i zapłacić tę kasę jednorazowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że niepotrzebnie wyolbrzymiamy tutaj problem. prawda jest taka,że nie pamiętam na żadnym ze ślubów, na którym byłam, czy kościół w ogóle był udekorowany.

Jeśli samo wnętrze kościoła jest ładne- to już jest dobrze!! A tak jak u nas- kościół był tragicznie zarządzany przez ostatnie lata, totalne bezguście typu- wnęki okienne malowane przez przysłowiowego pana Heńka, który coś umie namalować, tanio weźmie i jest pobożny, dziesiątki bardzo źle wykonanych obrazów świętych, kościół malutki a ma kilka zaimprowizowanych w najgorszym postkomunistycznym stylu "ołtarzyków"_ Papież , Maryja i te klimaty- tego wnętrza nie uratuje sie dekoracjami. Bo wszystko jest naćkane, wszystkiego za dużo i źle dobrane. Także nie mam zamiaru się napinać język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz Kościół jest bardzo ładny- można zresztą zobaczyć w odpowiednim wątku oczko

Ee, ja się nie napinam, nie spędza mi to snu z oczu. Nad dekoracjami będę się na dobrą sprawę zastanawiać wiosną, ale chyba warto poznać zawczasu ceny i przemyśleć wszystkie "za" i "przeciw" uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym najchętniej wyrzuciła 70% rzeczy z naszego kościoła- jest to kościół przerobiony z protestanckiego- a tam, jak wiadomo, króluje minimalizm. A- jak również wiadomo- polski gust prowincjonalny nie znosi minimalizmu- i ten pęd do "zapełniania" do granic możliwości wnetrza, które było pierwotnie pomyślane, jako ascetyczne- uczynił z naszej świątyni potworka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię, jak w Kościołach jest pełno pobocznych ołtarzyków, sztucznych kwiatów. Tam św. Antoni, tu Magdalena, a tam św. Jacek. Poza tym, zazwyczaj ozdoby w takich Kościołach to albo właśnie sztuczne chabazie, albo plastikowe świeczniki język

Ale to też zależy od czasu, w jakim Kościół był budowany język

Kościół przerobiony z protestanckiego? A to taki typowy? W kształcie prostokątnej bryły itd? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 19 Paź 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, z balkonami na górze, prosty kształt. Taka łatwa architektura,żeby z pomocą bieli i czerwonej cegły zrobić coś pięknego. A jest barwna pstrokacizna.

To z tego co sie orientuję, chyba poniemiecki kościół.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ann_
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Pią 21 Paź 2011, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
No tak ale jest jeszcze taka sprawa, że jak pomyślę, że w dniu ślubu miałabym jeździć rano na giełdę i robić bukiety to jakoś mi się to nie widzi... Może wyolbrzymiam, ale wolałabym nic już nie załatwiać w dniu ślubu uśmiech


Nawet dekoratorka nie kupuje kwiatów i nie robi kompozycji w dzień ślubu:)
kwiaty kupuje się w piątek i przeważnie wszelkie dekoracje są już zrobione w piątek... później odstawia się do chłodnego miejsca a w sobotę się tylko ustawia, samo ustawienie gotowych kompozycji zajmuje ok pół godz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group