Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

suknia slubna-kiedy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Dokładnie uśmiech. Wygoda - kryterium przyziemne, ale naprawdę niezywkle istotne. Jak przy pierwszym założeniu coś nas pije, drapie i jest jakoś nie tak - nawet jak wyglądza się zjawiskowo, trzeba szukać dalej. Bo nic tak nie psuje samopoczucia, jak dyskomfort fizyczny - radość z pięknej sukni minie szybko, jeśli w niej nie będzie wygodnie.


Akurat to rzadko można sprawdzić.. W salonach są bardzo duże suknie, więc jak na kogoś jest za duża, to tego nie widać.. Ale zwróciłabym uwagę na wagę sukni, zwiewność etc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie i to się tyczy wszystkiego..butów, fryzury też.

Ja na fotelu u fryzjera tak narzekałam, że aż się szef fryzjerki zapytał gdzie ona mi te wsówki wciska lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Marga napisał:
Dokładnie uśmiech. Wygoda - kryterium przyziemne, ale naprawdę niezywkle istotne. Jak przy pierwszym założeniu coś nas pije, drapie i jest jakoś nie tak - nawet jak wyglądza się zjawiskowo, trzeba szukać dalej. Bo nic tak nie psuje samopoczucia, jak dyskomfort fizyczny - radość z pięknej sukni minie szybko, jeśli w niej nie będzie wygodnie.


Akurat to rzadko można sprawdzić.. W salonach są bardzo duże suknie, więc jak na kogoś jest za duża, to tego nie widać.. Ale zwróciłabym uwagę na wagę sukni, zwiewność etc.


To znaczy, sprostowałabym to, że są bardzo duże uśmiech. Zależy od salonu - moja miała rozmiar 38 i pasowała jak szyta na mnie, dlatego mogłam ją w pełni przetestować.

Nimfa, masz rację - buty są też bardzo ważne i warto ich długo szukać, żeby na weselu nie cierpieć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
ewelinka89 napisał:
Marga napisał:
Dokładnie uśmiech. Wygoda - kryterium przyziemne, ale naprawdę niezywkle istotne. Jak przy pierwszym założeniu coś nas pije, drapie i jest jakoś nie tak - nawet jak wyglądza się zjawiskowo, trzeba szukać dalej. Bo nic tak nie psuje samopoczucia, jak dyskomfort fizyczny - radość z pięknej sukni minie szybko, jeśli w niej nie będzie wygodnie.


Akurat to rzadko można sprawdzić.. W salonach są bardzo duże suknie, więc jak na kogoś jest za duża, to tego nie widać.. Ale zwróciłabym uwagę na wagę sukni, zwiewność etc.


To znaczy, sprostowałabym to, że są bardzo duże uśmiech. Zależy od salonu - moja miała rozmiar 38 i pasowała jak szyta na mnie, dlatego mogłam ją w pełni przetestować.

Nimfa, masz rację - buty są też bardzo ważne i warto ich długo szukać, żeby na weselu nie cierpieć.


Ja trafiłam tylko na jeden salon z tak małymi rozmiarami.. Tam gdzie kupiłam mieli tak 38/40, więc po porządnym podpięciu ładnie się prezentowała. Pewnie dlatego tam się zdecydowałam;p A były salony, w których mimo upięcia z kilkadziesiąt cm była ogromna, bo sztywniejszy gorset i przecież sukniowego cyca mi pod pachę nie wsadzą.. A w kilku mimo rozmiarów z xl kobiety nie potrafiły tego spiąć jakoś.. Pamiętam, jak jedna mnie wypuściła z przymierzalni w wielkim worku, w butach z 40 (a mam 36), do tego czarnych.. Jedną ręką trzymałam całkiem luźno wiszącą na mnie suknię, żeby nie spadła, drugą podtrzymywałam dół, bo była duuuuuuużo za długa. Jak w takim czymś ocenić wygodę? Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to rzeczywiście... we wszystkich salonach, które odwiedziłam, było to standardowe 38, w niektórych nieco większe, ale przy dobrym ściśnięciu gorsetu mogłam ocenić w miarę dobrze zarówno wygląd, jak i wygodę... Ale jak ze wszystkim w sklepach - jeśli masz popularny rozmiar, łatwiej dobrać ciuchy. Ja mam średni wzrost (166), rozmiar buta 39 i do tego rozmiar ubrań 38-36, więc ogólnie mi łatwiej trafić na to, co mi odpowiada.

Ale z drugiej strony już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest niefajne - np. ja nie lubię sztywnej tafty, drapiących aplikacji lub takiego sztywnego tiulu, który jest szorstki w dotyku... Chciałam miękki w dotyku materiał, żeby mój mąż się do mnie z przyjemnością przytulił. Mierzyłam te wszystkie sztywne suknie i od razu było źle. Również waga sukienki jest ważna i poziom komplikacji zakładania uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ja mierzyłam to standardem była rozmiarówka angielska, tzn 6, 8, 10. Najwięcej było 10-tek i 8-mek (czyli 36-3Cool. Często bardzo ładną i może odpowiednią dla nas suknię odrzucamy dlatego, że rozmiar mierzonej był nieodpowiedni. Moim zdaniem salony miałyby jeszcze większe zyski, gdyby posiadały po kilka rozmiarów danej sukni (np białą 36 i ecru 40). Wydaje mi się, że włożona kasa zwróciłaby im się w postaci większej ilości zamówien
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Moim zdaniem salony miałyby jeszcze większe zyski, gdyby posiadały po kilka rozmiarów danej sukni (np białą 36 i ecru 40). Wydaje mi się, że włożona kasa zwróciłaby im się w postaci większej ilości zamówien


Dokładnie. Jedna 36, druga np. 42 i to rozwiązywałoby sprawę. Pierwsza dla rozmiarów 34 - 38, jakby dało się wcisnąć, druga od 40 (z podpięciem) na większe rozmiary.. Od razu inaczej, niż dawać 42, na 170+ szpilki dla kogoś, kto ma 34 i 160;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się wcisnęłam w jedną o rozmiarze 34 - a mam duże 38 język Sukienka sięgała mi do kostek, w ogóle nie bylo mowy o jakimkolwiek zapięciu, ale chcialam mieć pogląd jak mniej więcej bym w niej wyglądała. Sukienka bardzo ładna, no i gdybym przymierzyła swój rozmiar to kto wie czy by mnie nie urzekła. Ale w takim maciupeńkim nie moglam nic ocenić, nie mogłam oddychać, więc odpadła w przedbiegach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loselos
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 21

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub to niewątpliwie duże wydarzenie..Sama nie wiem..A chodzicie na poszukiwania sukni w towarzystwie czy raczej preferujecie same? Ja się zastanawiam czy nie wziąć narzeczonego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, chyba wszystkie w towarzystwie chodzimy... A już z kim to kwestia indywidualna, zalezy od tego, z kim się dobrze czujesz, kto ma dobry gust, kto Cię zna na tyle, że wie, co do Ciebie pasuje... Może być to narzeczony, mama, siostra, koleżanka...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group