Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy podjąc starania o dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 36, 37, 38  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kiedy planujecie podjąc starania?
Przed 30tką kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
49%
 49%  [ 65 ]
Po 30-tce kiedy sytuacja materialna i zawodowa bedzie stabilna
6%
 6%  [ 8 ]
Przed 30-tka niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
39%
 39%  [ 52 ]
Po 30-tce niezaleznie od sytuacji zawodowej i materialnej
0%
 0%  [ 0 ]
Nie chcemy miec dzieci
2%
 2%  [ 3 ]
Inna odpowiedz
2%
 2%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 131

Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że sobie świetnie radzicie Smile Super Smile Aż zazdroszczę takiego optymistycznego podejścia do życia i macierzyństwa. Ja demonizuję wszystko, wyolbrzymiam, sama się w niepewność wpędzam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusi myśle, że w pewnym momencie przestaniesz tak wszystko postrzegać uśmiech Tak jak my - wiemy, że tego chcemy i nie ma żadnego odkładania "na później". Chyba, że los zdecyduje inaczej uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że sobie radzimy. To że mamy po 23lata i mamy dziecko to nie znaczy że to była szczeniacka nieprzemyślana decyzja. I jak się chce to naprawdę można wyżyć gdy tylko jedno z rodziców pracuje (i to nie na stałe). Mam kasę na to żeby zagwarantować Dianie to co potrzeba, to co nie wydajemy obecnie na opłaty związane z mieszkaniem, to odkładamy. W tym roku nawet mogliśmy sobie pozwolić na wspólne wakacje nad morzem. Ale my nie należymy do ludzi rozrzutnych, nie wydajemy na rzeczy zbędne, tylko te potrzebne i naprawdę niezbędne.

Naprawdę można.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie - nie macie wydatków na mieszkanie, więc odkładacie. W przypadku (odpukać), gdyby coś się stało macie pieniądze, albo ewentualnie teście pomogą. Przepraszam, ale i tak jesteście w znakomitej sytuacji, nie każdy tak może. I wiek na prawdę nie ma tu znaczenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaczniemy starania najszybciej jak się da. Ale najpierw muszę mieć pewność, że możemy żyć spokojnie z jednej pensji i mieć swoje mieszkanie. Byłoby super gdybyśmy wyrobili się do 30 z trójeczką, albo chociaż z dwójką Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulala.. Juliette, powazne plany uśmiech Rzadko ktore pary teraz planują 3 dzieci - 2 to juz komplet zdaniem niektorych. Ja tez mysle o 2, jakos tak to sie wpasowalo w moje marzenia - moze dlatego ze u nas w rodzinie same 2? oczko Rodziny wielodzietne zas podziwiam uśmiech I mam wrazenie ze dzialaja na zupelnie innych zasadach niz 2+2. Jest w nich wiecej takiej atmosfery rodzinnej jak sprzed 100 lat, na wsi - tolerancja, wzajemna pomoc itp.. I inni ludzie wtedy wyrastają, naprawde ciepli i otwarci.

Natalia_w faktycznie macie duzy komfort. U nas tez jest jedna pensja ale miesieczne opłaty to około 900zł... Wiec gdyby doszla druga, nawet taki 1000zł to juz jest na rachunki i stowka do kieszeni.. Z jednej nam ciezko cokolwiek odlozyc bo a to na samochod potrzeba (oplaty, naprawy) a to wesele sie trafi... Niemniej to wymaga wiekszych kwot. A jak wydatki wpasująsie w codzienne koszty to jakos tak latwiej..mam wrazenie.

Ja chcialabym miec dzieci w odstepie 2-3 lat miedzy jednym a drugim. M ma juz 28 lat i sam zaczyna cos przebakiwac o zblizajacej sie trzydziestce - choc iwadomo ze wiek matki jest wazniejszy w przypadku ciazy, to tez po co dzieci maja miec starego ojca, skoro moga miec mlodszego? oczko Akurat pojda do gimnazjum jak tata bedzie przezywac kryzys wieku sredniego język (ale mam czarny humor Mr. Green )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i tata będzie miał cięzki okres i gimnazjaliści Wink Jak mamuśka to zniesie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My najbardziej chcielibyśmy mieć czwórkę dzieci, a trójka to minimum Smile Ale jak zwykle życie zweryfikuje te plany Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciała zacząć się starać rok po ślubie...tak żeby dziecko było jesienne raczej. Miło by było jakbym miała unormowaną sytuację z pracą. Ale dziecka nie będę odkładać ze względu na pracę lub jej brak... Mam taki komfort, że mój Narzeczony zarabia nieźle (choć w zimie nie pracuje i wydaje to co uda mu się zarobić, a jakoś się go pieniądze nie trzymają. Ale to dopiero początki jego firmy więc na razie tylko inwestuje) z mieszkaniem może uda nam się "zaopiekować" mieszkaniem mojej przyjaciółki, które od roku stoi puste, za opłaty i ewentualnie mały dodatek dla nich.
a dzieci chciałabym 3...Jak się uda to dwóch starszych chłopaczków i córcię... w odstępach 4 lata lata, więc na córcię mogę liczyć grubo po 30...uśmiech A o wielodzietnej rodzinie ma wiele do powiedzenia mój Narzeczony bo u nich naprawdę można mówić dużej ilości dzieci....u teściowej było ich 5, u teścia 7. i większość z rodzeństwa teściów też ma model 2+ponad 3...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas było w domu 3 dzieci, u mojego narzeczonego 6.
Chcielibyśmy mieć 3. Mi się marzą bliźniaki, a jak nie to 2 dzieci jedno zaraz po drugim. Wiem, że to straszne obciążenie (znam takie rodziny), ale serio wiek mnie przeraża i chcę zrobić wszystko, by mieć więcej niż 1-2 dzieci. Rozważam też adopcję. Wink
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 36, 37, 38  Następny
Strona 4 z 38

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group