Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki narzeczeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to po co pytasz?pytajnik chcesz znać nasze zdanie ?
żeby powiedzieć,że masz nas w poważaniu pytajnik

niezbyt to miłe z Twojej strony uśmiech[/quote]
Nie was tylko osoby z moim otoczeniu. A was się pytam jaką macie opinie na ten temat. Z czystej ciekawości nie dla uzyskania opinii do podjęcia decyzji.

I nie było takiego tematu tutaj to postanowiłem założyć dla innych którzy by szukali informacji na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, za OT, ale musiałam..

Cytat:
Ludzie luźno podchodzą do małżeństwa. Biorą ślub, a jak coś im nie pasuje po ślubie to się rozwodzą. Żeby to było sporadyczne, ale jest nagminne. EH:(


A nie uważasz, że zazwyczaj prowadzi do tego szybka decyzja o ślubie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
Osobiście byłoby to dla mnie wielki cios gdybyśmy nosili już "obrączki" narzeczeńskie a powiedzmy ostro - on by odszedł.

A mniejszy cios byłby, gdyby odszedł narzeczony nienoszący obrączki narzeczeńskiej? Bo nie rozumiem tego zdania język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A nie uważasz, że zazwyczaj prowadzi do tego szybka decyzja o ślubie?

By nie robić OT odpowiedź wysłałem na PW.

Cytat:
A mniejszy cios byłby, gdyby odszedł narzeczony nienoszący obrączki narzeczeńskiej? Bo nie rozumiem tego zdania

Tak samo nie rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio napisał:
zamiast obrączki zaręczynowej możesz dostać piękną bransoletę bądź łańcuch uśmiech

Tak się złożyło, że mojemu narzeczonemu kupiłam na urodziny bransoletę, a urodziny zbiegły się z zaręczynami. On nie jest przekonany do noszenia pierścionków/obrączek innych niż ślubne przez mężczyznę. Doskonale go rozumiem. Myślę, ze gdyby na rynku nie było obrączek "narzeczeńskich", nie byłoby i dylematu. A tak - mamy kolejną rzecz, którą można wylansować i sprzedać. Ja tego pomysłu nie kupuję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. Ja tego pomysłu nie kupuję.

I o to tu chodzi. Że jak ktoś nie "kupuje" tego pomysłu to po prostu nie nosi. Ja zaś ten pomysł "kupuje". Bardzo mi się podoba.

Czemu tylko ludzie to uznają za dziecinne? Tego nie rozumie. Moim zdaniem to dziecinne nie jest. Symbol jak każdy inny. Srebrne obrączki symbol narzeczeństwa tak jak złote(czy inne np. tytanowe) są symbolem małżeństwa.

Srebrne obrączki są dziecinne, a złote już nie. Confused


Ostatnio zmieniony przez Krzysztof1988 dnia Nie 10 Cze 2012, 14:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani srebrne, ani złote, ani jakiekolwiek mnie nie przekonują. Materiał nie ma żadnego znaczenia, a już tym bardziej rozróżnianie, że srebrne to narzeczeństwo, a złote małżeństwo jest absurdalne.

Dlaczego dziecinne? Bo kojarzą mi się z takim naśladowaniem małżeństwa. Nastolatki próbują udawać jakie to dorosłe nie są, narzeczeni/ludzie w związkach próbują na siłę 'oznaczać' się jako małżeństwa, a dla mnie pewne symbole są po zarezerwowane dla małżeństwa. Takie dążenie do czegoś na siłę, jak dziewczynki podkradające kosmetyki mamusiom oczko

Druga sprawa, że ktoś wspomniał o tych łańcuszkach z serduszkami.. To mi przypomina czasy podstawówki, kiedy się na wycieczki klasowe/kolonie jeździło to w miejscowościach turystycznych na straganach zawsze takie serduszka sprzedawali i każda 'wielka' miłość musiała być w ten sposób oznaczona.. W sumie porównywalny rytuał do tych obrączek zaręczynowych;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tej logiki ja wnioskuję że to tak samo noszenie złotych obrączek ślubnych to "chełpienie" się że jest się małżeństwem. Jak ktoś jest dorosły to nie nosi obrączki bo nie chcę się "chełpić" że jest małżonkiem. Jest tym małżonkiem to jest nie ma potrzeby wszystkim tego oznajmiać.

Fakt noszenia obrączki nie świadczy że dana osoba jest infantylna. Może być całkiem przeciwnie. Tego nie zaprzeczycie?

Dlatego między innymi ja chętnie taką obrączkę będę nosił.
Cytat:

straganach zawsze takie serduszka sprzedawali i każda 'wielka' miłość musiała być w ten sposób oznaczona.. W sumie porównywalny rytuał do tych obrączek zaręczynowych;p

Nie zgodzę się z tobą. W żadnym stopniu tych dwóch rzeczy nie można porównywać. Obrączkę narzeczeńską porównać można ale do pierścionka zaręczynowego.


Ostatnio zmieniony przez Krzysztof1988 dnia Nie 10 Cze 2012, 15:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Z tej logiki ja wnioskuję że to tak samo noszenie złotych obrączek ślubnych to "chełpienie" się że jest się małżeństwem. Jak ktoś jest dorosły to nie nosi obrączki bo nie chcę się "chełpić" że jest małżonkiem. Jest tym małżonkiem to jest nie ma potrzeby wszystkim tego oznajmiać.



Nastolatki próbują udawać jakie to dorosłe nie są, narzeczeni/ludzie w związkach próbują na siłę 'oznaczać' się jako małżeństwa, a dla mnie pewne symbole są po zarezerwowane dla małżeństwa.


Jak poznam - w rzeczywistości - choć jedną dojrzałą, rozsądną osobę, która taką obrączkę nosi będę w stanie się zgodzić. W tej chwili nie znam i głównie przez osoby noszące je mam taką opinię.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale że głównie spotykasz się że osoby niedojrzałe takie obrączki noszą to nie znaczy że wszyscy co je noszą są nie dojrzali.

Bo jak obrączka narzeczeńska jest dziecinna to w takim razie pierścionek zaręczynowy też jest dziecinny. Jak "A" to czemu nie i "B"

Cytat:
a dla mnie pewne symbole są po zarezerwowane dla małżeństwa.

A dla mnie symbolem że facet jest zaręczony jest srebrna obrączka, zaś że jest małżonkiem złota(lub inny metal).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group