Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nocnikowanie- czyli kiedy odzwyczajamy dziecko od pieluszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak idzie kupka to widzę oczko
Wtedy sadzam. Czasem się uda czasem nie.
Nie robię tego na gwałt (że musi i koniec).
Będzie to będzie,ma czas aby się nauczyć.
jak idzie kupka to mówię do niego że mamusia posadzi na kibelek bo niuniuś chce kupke.
A tak to sadzam jak mi się chce po zmianie pieluszki aby przyzwyczaił się do nocnika.
Nic na siłę.
Ksawi lubi chwilkę posiedzieć, rozgląda się patrzy na psa (który wtedy siedzi obok niego) jak uda się coś zrobić bijemy brawo (ja jemu a on sobie.oczko ).
Teraz traktuję to bardziej jako przyzwyczajenie małego że jest takie coś jak nocnik i tam powinien robić kupkę.
Wierzę że nauczy się a jak zacznie mówić to będzie wołać. oczko
Nie boi się nocnika a to też ważne .
Szczególnie podoba mu się jak coś uda się zrobić że zaczyna grać muzyczka a mama bije brawo uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woow Asiu, wcześnie zaczeliście. Mi Kuba wydaje się jeszcze taki mały język
A poza tym nie siedzi jeszcze stabilnie, więc nawet o tym nie myślę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę ostudzić wasz entuzjazm. Filipo dostał nocnik jak miał ok 7 miesięcy. Początkowo służył jako mebel, ew. jako korona dla tatusia język Jak miał ok 9 miesięcy to tak jak wy "łapałam" kupę. Siedział, robił co miał zrobić. Jak tylko zaczął dobrze chodzić, to nie miał czasu na siedzenie.... I do tej pory nie ma Rolling Eyes Ja go nie chcę zmuszać, żeby się nie zraził, może za jakiś czas nakładkę na sedes kupię.

Z resztą widzę, że jeszcze za wcześnie na odpieluchowanie. Często w lato Filipo biegał w samych majteczkach. Jak się zesikał to ni chu chu mu nie przeszkadzało, albo nie miał czasu zwrócić uwagi, że m mokro Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Muszę ostudzić wasz entuzjazm. Filipo dostał nocnik jak miał ok 7 miesięcy. Początkowo służył jako mebel, ew. jako korona dla tatusia język Jak miał ok 9 miesięcy to tak jak wy "łapałam" kupę. Siedział, robił co miał zrobić. Jak tylko zaczął dobrze chodzić, to nie miał czasu na siedzenie.... I do tej pory nie ma Rolling Eyes Ja go nie chcę zmuszać, żeby się nie zraził, może za jakiś czas nakładkę na sedes kupię.

Z resztą widzę, że jeszcze za wcześnie na odpieluchowanie. Często w lato Filipo biegał w samych majteczkach. Jak się zesikał to ni chu chu mu nie przeszkadzało, albo nie miał czasu zwrócić uwagi, że m mokro Rolling Eyes


no dokładnie jak Docia
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zaczęłam Dianę sadzać bardzo wcześnie, jak miała chyba 6 miesięcy. Ale potem nie chciała siadać, był płacz, sikanie po kątach, więc odpuściłam. Jak skończyła roczek to spróbowałam znowu i jak miała 1 i 3 miesiące to już całkowicie pieluszkę pożegnaliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Ja też zaczęłam Dianę sadzać bardzo wcześnie, jak miała chyba 6 miesięcy. Ale potem nie chciała siadać, był płacz, sikanie po kątach, więc odpuściłam. Jak skończyła roczek to spróbowałam znowu i jak miała 1 i 3 miesiące to już całkowicie pieluszkę pożegnaliśmy.


natalio jak Ty to zrobilaśpytajnikpytajnikpytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa, ja już nie pamiętam kiedy to było język
I już się boję kolejnego dziecka i tego całego uczenia.
Ale najważniejsze, to konsekwencja i systematyczność. Czyli jak to przy dziecku.

Nimfa, ale nie licz, że od razu odstawicie pieluchę. Diana jak miała 1,3 to po domu chodziła bez pieluchy i sikała na nocnik. Jak gdzieś wychodziliśmy to nadal w pieluszce bo zdarzało jej się popuścić.

Poza tym niestety w nocy Diana cały czas popuszcza i z pieluchą rozstać się nie chce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że to nie takie proste nauczyc dziecko ale skoro mnie mama nauczyła i jak miałam 1,5 roku nie nosiłam pieluch to i może mi się uda... Zobaczymy co z tego wyjdzie, będę zdawała relację oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też miałam taką nadzieję....a potem moje dziecko wyrosło z pieluch wielorazowych...i muszę pampery kupowac język a i dywan mam tak niemiłosiernie zasikany, ze nie wiem czy się uda go uratować Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto 24 Wrz 2013, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ studzicie mój entuzjazm... A ja mimo wszystko postaram się, żeby młody poszedł w moje ślady język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group