Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kingusia_86
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 178

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110128/LUBLIN/243642129

"Zmiany miałaby wprowadzić Komisja ds. Duszpasterstwa Rodzin, a całą sprawę przybliża biskup Antoni Długosz z Częstochowy. Episkopat dementuje te doniesienia."
_________________


=) Szczęśliwa żonka!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tyle w temacie uśmiech

Ale wybaczcie, nie mogę się powstrzymać uśmiech

Sheryl, skoro Tobie ślub kościelny nie jest potrzebny do szczęścia to po co chrzcić dziecko? Dla zasady? Bo co ludzie powiedzą?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 16:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo do własnych poglądów i wiary, ale rzeczywiście zbyt wiele osób chrzci dziecko tylko z powodu własnego widzimisię, pokazu przed rodziną i żeby poszło potem do komuni, bo niby czemu ma odstawać od reszty, stąd tez do tematu chrztu podchodzimy czasem jak do jeża oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W sumie mogłabym odkręcić kota ogonem i zapytać co kobiety myślą o młodych rozwodnikach. W moim środowisku stało się niemal normą, że "wracają do obiegu" ludzie w okolicach 30-kilku lat, spotykają nowych partnerów i układają sobie życie na nowo. Brzmi nieprawdopodobnie, ale wiele z tych nowych par chwali sobie te zmiany - człowiek jest już bardziej ukształtowany, zna życie we dwoje i wie, jakich błędów nie powinno się popełniać. Nie mówię też, że tak jest wszędzie. Może w mniejszych, mniej anonimowych miejscowościach to się tak często nie zdarza, ale wsród moich znajomych i koleżanek to czasem jedyna szansa na szczęśliwe małżeństwo.


W sumie to pierwsze małżeństwo jest dla sprawdzenia, jak to jest, żeby potem w drugim było lepiej
to po co się pobierać po pół roku lub roku bycia ze sobą skoro się ludzie nie znają, z myślą że może się uda; chociaż to w sumie nie jest reguła, bo jedni po szybkim ślubie są razem do końca życia.
Fakt faktem ja pochodzę z małej miejscowości i się z Tobą zgadzam u nas to jest co najmniej dziwne. Bo ludzie się ze sobą pobierają aby spędzić ze sobą resztę życia. Powinni niby być siebie pewni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół, kler itp. to jest już od dawna temat dosyć kontrowersyjny. Jeżeli już weszłyby w życie te zasady, to uważam, ze wiele osób odsunęłoby się od kościoła. I tak ostatnimi laty zauważyłam znacznie mniejszą ilość osób w Kościele. Ja chodzę co niedzielę do kościoła, jestem wierząca, ale jeżeli te zasady miałyby utrudniać życie, to wezmę po prostu cywilny i będę żyła bez kościelnego. Mnie strasznie denerwuje zbyt (moim zdaniem) nadmiernie wtrącanie się księży w nasze zycie. Jeżeli to faktycznie wejdzie w życie, i ktos to podpisze, to będzie to najgłupsze co można było zrobić.
Czasem odnoszę wrażenie, że księża koniecznie chca z nas wyciągnąć kupę szmalu. Nie od dzisiaj słyszy się, że i oni biorą koperty podczas załatwiania czegokolwiek. A niby kościół ma brać co łaska. Chociaż nie ma się co dziwić, tak ich nauczyli ludzie, bo przecież ktoś kiedyś musiał to zapoczątkować. Jak weszłyby takie zasady też pewnie sprawa z załatwianiem ślubu potoczy się zupelnie inaczej kiedy się w "wyjątkowy" sposób za to podziękuje.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie te zmiany też są śmieszne i one dla wielu ludzi utrudnią życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myślę (mam nadzieję), że to bujda na resorach uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Nie 30 Sty 2011, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sama miałam takie przemyślenia... Po co ludzie decydują się na tak ważny i piękny sakrament a opowiadają, że np. spreparowali podpis księdza spowiednika (normalnie nie byli u spowiedzi a jakaś koleżanka czy kolega im podpisał) dla mnie to niedorzeczne, albo biorę ten sakrament na poważnie albo nie...
Albo po co ludzie decydują się na sakrament jak nie znają podstawowych prawd wiary, nauk kościoła...Jak byłam na spotkaniu wszystkich par biorących ślub w danym roku z księdzem a ten zapytał się ile jest grzechów głównych to wszyscy oniemieli...rozumiem część nie chciało się wyłamywać, ale część na prawde nie miało pojęcia ile tych grzechów jest! Shocked
Ile razy odniosłam wrażenie, że dla nowożeńców ważniejsza była biała suknia, pokazanie się na weselu, później dopiero ważna była miłość a na samym końcu Bóg...
Jak przydzielają z marszu to i owszem wezmę ślub, żeby założyć białą suknie, bo tak wypada, bo tego dla nas chcą rodzice? ale jak napotykam jakieś trudności to mam w nosie?

A branie ślubu ze względu na ciąże to już totalna głupota i (przepraszam) zaścianek...ale to jest temat rzeka...
Ja jestem wierząca choć może w specyficzny sposób (nie zgadzam się z pewnymi naukami kościoła, ale je znam!!!chociażby z tym seksem przedślubnym)...Nie chodzę do kościoła po to, żeby pochwalić się nowymi kozaczkami w święta, albo na procesję w boże ciało obejrzeć rewię mody a wielu "wierzących" po to tylko się pojawia w kościele (takie odnoszę wrażenie, ale tu nie o tym) ale ilu znam "katolików", którzy nie znają podstawowych prawd wiary Shocked dla mnie to nie poważne!!
Dla mnie ślub kościelny był poważną decyzją, a nie widzimisię albo nową modąwykrzyknik! Ale powtarzam to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Żeby nie było nie jestem jakąś zagorzałą katoliczką, a wręcz przeciwnie, ale jestem niedługo po ślubie i było to dla mnie przeżycie przeogromne i żadne wesela, białe suknie i wynajmowane limuzyny tego przeżycia by mi nie daływykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 30 Sty 2011, 22:43    Temat postu: Re: Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego. Odpowiedz z cytatem

kiniac napisał:
Dziewczyny ostatnio wyczytałam, że mają nastąpić zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego i nieco się wystraszyłam. my planujemy ślub na lipiec. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie zmieni, ale co będzie, jeśli będę musiała brać ślub na nowych zasadach? Chyba się załamie...
A zmiany są następujące:
1. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński.
2. Należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
3. Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko.
4. Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku.
5. W obawie, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo, należy się liczyć z tym, że księża nie zechcą udzielać ślubów ciężarnym.
Paranoja jakaśwykrzyknik!


Moim zdaniem faktycznie powinni zwrócić uwagę na te ciężarne dziewczyny, które biora ślub z powodu dziecka... ale kurde kursy półroczne?? mam prace, mam szkołe, kiedy niby mam na nie chodzić? A jak zajde w ciąże a juz wcześniej planowałam ślub? to co... Dziwne rzeczy sie wyprawiają ;]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group