Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nasze Maleństwo ;*
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 13 Lis 2010, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Nie, to nie jest tylko płód. To jest istota ludzka. A określenie "to" stosuje się do rzeczy, a nie do człowieka.

A lekarz oczywiście nie musi przeżywać emocjonalnie przygód każdej pacjentki. Ale nie musi też jej traktować przedmiotowo i być niemiłym.



Juliette istota ludzka wedłóg lekarzy to zarodek od 6 tygodnia ciąży , a do 6 tygodnia to płód.

Juliett nie wszyscy lekarze są tacy, ale lepiej jest im tak traktować pacjentki , a nie emocjonalnie . Tak jak napisała LadyKey dostali by do głowy , albo sami by się rozchorowali
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 13 Lis 2010, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myszka426 napisał:
Juliette istota ludzka wedłóg lekarzy to zarodek od 6 tygodnia ciąży , a do 6 tygodnia to płód.

Po pierwsze, nieprawda. "Płodem" nazywa się zarodek od 6. tygodnia ciąży do rozwiązania.
Po drugie jest istotą ludzką od poczęcia. Ewentualnie można dyskutować na gruncie filozofii od kiedy jest osobą. Natomiast istotą ludzką jest od początku. Istnieje, bo żyje, rusza się, odżywia, rośnie, rozwija się. Jest człowiekiem, bo w momencie połączenia plemnika i komórki jajowej powstał oryginalny genotyp ludzki. Pod względem gatunkowym, czysto biologicznym, w łonie kobiety rozwija się człowiek, a nie koń, pies czy niezidentyfikowane-nie-wiadomo-co. Już w momencie poczęcie powstaje DNA mówiące jakiej "zarodek" jest płci, jakiego koloru będzie włosy, oczy, czy będzie wysoki, czy niski, jakie genetyczne choroby będzie musiał przejść itp. Od początku jest jedyną w swoim rodzaju istotą ludzką i jako taka zasługuje na odrobinę szacunku, a nie być traktowane jak przedmiot Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sob 13 Lis 2010, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O formę nazewnictwa zawsze będzie spór. Z tego co ja czytałam to płodem lekarze mogą nazwać nasze dzieciaczki dopiero od 10 tygodnia ciąży,nie wcześniej. Być może dlatego,że zdarzają się różne przypadki, np. poronienia i dla nich dopóki dziecko nie rozwinie wszystkich podstawowych cech człowieka będzie właśnie "tym",ale uważam,że nie powinni głośno tego mówić przy pacjentkach.

Według naszej religii od momentu poczęcia komórka jajowa i plemnik stają się człowiekiem (dlatego tyle sporów o aborcje),ale niestety z medycznego punktu widzenia w chwili poczęcia płód/zarodek nie możemy nazwać dzieckiem,bo jest to póki co tylko komórka zdolna do podziału, w której mają rozwinąć się wszystkie cechy ludzkie i z której ma powstać maleńki człowieczek.

Nie chcę,żebyśmy się tu kłóciły na temat nazywania naszych ledwo co poczętych maleństw,bo każda z nas ma inne zdanie i do kompromisu ciężko dojść,ale mam nadzieję,że każda z Was nie życzyłaby sobie żeby Wasze ukochane dziecko,które rozwija się w tak szybkim tempie jakiś lekarz nazwał "tym",bo jest to niemiłe.
Jakoś na prywatnej wizycie u ginekologa nie usłyszałam słowa ani płód,ani zarodek, ani "to", wyrażał się ogólnikowo "ciąża" co jest bardziej sympatyczne,bo bierze pod uwagę nas jako kobiety, w której rozwija się nowe życie uśmiech

Tak chciałam się jeszcze pochwalić,że mój ukochany mężuś jest u mnie codziennie i tak sobie spędza ze mną czas od 13 do 18 uśmiech Że też się mu nie nudzi uśmiech Ah podziwiam go.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sob 13 Lis 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to super Lady,że masz teraz takie wsparcie mężowskie uśmiech

a co do lekarza..rzeczywiście słowo ciąża jest chyba najlepszym określeniem w takiej sytuacji...

jednakże popieram Lady Key. sama na codzień jestem w szpitalu... i uwierzcie..gdybym miała podchodzić emocjonalnie do śmierci czy choroby...osiwiałabym albo zwariowała. człowiek z czasem traktuje śmierć "rzeczowo" . kiedy dotyka to członka rodziny -jest to osobista tragedia,którą się przeżywa i przez która się cierpi, kiedy dotyka to pacjenta.. to niestety,ale realia są takie,że w sąsiedniej sali leża następni i trzeba z uśmiechem do tych kolejnych podejść. pamięta się...ale nie rozpamiętuje. czuje..ale nie przeżywa. tak sama z wszelkimi chorobami itp. i kto nie ma do czynienia z tym na codzień..nie zrozumie. ja też nie rozumiałam.
także czasem zwyczajnie popatrzmy,że dla lekarza jesteśmy "kolejnym przypadkiem" a z kulturą..to już jak z ludzmi..jeden ma jej więcej jeden mniej niestety... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nas pod naszym sercem od samego testu rozwija się najkochańsze nasze dziecko, największy skarb i bez wątpienia człowiek, a to jak inni do tego podchodzą to już będzie zawsze dyskusyjne. Lady jak się czujesz?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję się dobrze. Dzisiaj mój K. kupił miśki odpustowe, zjadłam je zaraz po rosole przywiezionym z domu przez mamę, potem napisał się najpierw ciepłej kawy rozpuszczalnej, potem była zimna i tez się napiłam i niestety ale tak mnie zmogło,że musiałam iść wszystko zwrócić. Póki co żołądek się uspokoił. Na szczęście był to jednorazowy wybryk. O czym lekarzowi nie powiem, bo jutro chcę już wracać do domu. Przynajmniej od teraz wiem,że po pierwsze skoro mam dietę to mam dietę, a po drugie mam nie mieszać i po trzecie nie pić kawy pod jakąkolwiek postacią uśmiech Eh dziewczynki trzymajcie kciuki za mnie,żeby już mi się nic nie działo ani tej nocy ani jutro,bo ja chcę już wyjść stąd...
A brzuszek boli coraz mniej uśmiech Tak więc jest coraz to lepiej uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy Lady i wracaj jak najszybciej do domu, bo gdzie Ci będzie lepiej jak nie tam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady oczywiście że trzymamy kciuki... wszystkie... prawda dziewczęta? Very Happy

wracaj szybciutko do zdrowia uśmiechi koniecznie trzymaj dietę kochana Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady....klaps za złamanie diety oczko

dużo zdrówka i 3maj się.obyś już poszła do domku jutro uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymamy kciuki żebyś wróciła już do domku , lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Następny
Strona 3 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group