Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Błędy w zaproszeniach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja ostatnio
_________________



Ostatnio zmieniony przez nimfa dnia Sob 22 Lis 2014, 16:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miewam problem jak kobieta ma podwójne nazwisko. Przypuścmy facet Kowalski i kobieta Nowak-Kowalska. Jak wtedy? Podać tylko ich wspolne nazwisko? Państwo Jan i Anna KOwalscy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefcia napisał:
Nas z kolei spotkało coś innego, tu taka uwaga nie jeśli chodzi o kwestie formy. Otóż moja siostra cioteczna zaprosiła moich rodziców, pomijając mnie, mimo że z nimi mieszkałam, a w dodatku część innych kuzynów zaprosiła. Mnie tak na tym nie zależało, ale rodzice poczuli się urażeni, że tak trochę dziwnie zapraszać częśc ludzi mieszkających pod jednym dachem, a część ominąć. Zrobiło się trochę nieprzyjemnie i potem dosłano nowe zaproszenie- wszyscy troje na jednym zaproszeniu. Choć miałam 23 lata i od 2 lat miałam faceta (0becnego narzeczonego) zostałam potraktowana jak 13latka Very Happy. Szczerze mówiąc zatkało mnie wtedy

mnie 3lata temu spotkało coś podobnego. 19lat, od prawie roku w związku, nie zaręczona, ale co z tego Rolling Eyes chrześnica mojego ojczyma brała ślub i przysłała zaproszenie "Nowaków z dziećmi" Shocked Evil or Very Mad nie poszłam.

co do podwójnych nazwisk.... ja bym zastosowała formę "A. i i B. Kowalskich", no bo na w końcu też Kowalska jednak, nie?? nikt nie powinien się za to obrazić. chyba, że to całkiem obcy ludzie to A. Kowalskiego i B Nowak-Kowalską".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektore kobiety zaciekle bronią swojego terytorium i sa obburzone kiedy podaje sie tylko jedno z ich nazwisk... szczerze moweiac, nie mam pojecia jak wtedy jest poprawnie.

Nimfo - Jarkiewiczow brzmi jak nabardziej poprawnie, mi nawet nie dzwoni w uszach ze cos nie halo oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba się za bardzo przyzwyczaiłam do mojego pięknego pańieńkiego nazwiska kończącego się na ska lol i nie było nigdy problemów z odmianą język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfo masz piękne imię uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:
Nimfo masz piękne imię uśmiech


eeeee...jakoś nie jestem nim zchwycona. Aczkolewiek możecie czuć się zaszczycone bo nigdy na żadnym forum się z nim nie zdradziłam język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed wypisywanie swoich zaproszeń byłam się radzić nauczycielki języka polskiego jak pisac te nazwiska bo nie wiedziałam?
Powiedział że teraz jest tak jak sie odmieni nazwisko i brzmi głupio to się nie odmienia uśmiech
tylko teraz kwestia co dla kogo jest głupie Rolling Eyes
mam nadzieję że oprócz wiadomej mi wpadki z jednym zaproszeniem ,nie popełniłam więcej Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie podwójne nazwisko trochę sprawia, że dwoje ludzie wcale nie są jakby jednością, tylko trochę odrębni. Cóz, wiadomo, że każdy zostaje soba, nawet po ślubie, nie mam na myśli, iż nie jest się po ślubie jednostką.
Ale właśnie wydaje mi się, ze jak kobieta zachowuje swoje nazwisko, to chce pozostać trochę niezależna i odrębna od męża. Mam właśnie kuzynkę, co ma podwójne nazwisko, troszkę dziwną i właśnie nie wiem, jak ją mam wpisać. Oczywiście jest jeszcze czas , ale tak ten temat mi przypomniał właśnie tę kwestię
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
a ja ostatnio miałam taki problem, szliśmy na wesele i na kartce trzeba było się podpisac i nie wiedziałam jak:
od
Urszuli i Piotra Jarkiewiczów czy Urszuli i Piotra Jarkiewicz

niby powinno być odmienione ale jakoś dziwnie mi to brzmi język

A mnie właśnie nieodmieniona wersja strasznie kłuje w uszy Wink Ogólnie bardzo subiektywne jest odczucie, czy coś brzmi dziwnie czy nie. Dlatego ja bym postawiła na to co jest obiektywne, czyli zasady języka polskiego Smile

Stefcia napisał:
Ja miewam problem jak kobieta ma podwójne nazwisko. Przypuścmy facet Kowalski i kobieta Nowak-Kowalska. Jak wtedy? Podać tylko ich wspolne nazwisko? Państwo Jan i Anna KOwalscy?

Ja miałam taką sytuację i wpisałam, że zapraszam "Kolawskich", bo w końcu to jest nazwisko rodziny, ale na winietce pozostawiłam nazwisko dwuczłonowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group