Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Piękne kotyliony dla gości
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 14 Lip 2010, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie uważam tego za coś koniecznego. Może dlatego, że bardzo cenię sobie prostotę i takie dodatkowe zbędne ozdobniki nie pasują mi do wizji wesela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BlankaB
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 167

PostWysłany: Nie 19 Wrz 2010, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kotyliony będą mieli świadkowie uśmiech Najlepiej gdyby to były kwiaty takie jak w moim bukiecie.
_________________


Miłość odkrywa się kochając…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 2 Lis 2010, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas zawsze goście panny młodej maja inne a pana młodego inne kotylioniki..wszyscy..no i oczywiści świadkowie i rodzice tez inne wieksze
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Lis 2010, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w jakichś okolicach praktykuje się takie ozdoby w postaci kotylionów, to jak najbardziej będzie to fajny pomysł, u nas niestety coś takiego chyba się nie przyjmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wszystkich weselach na jakich byłam, zawsze były kotyliony i w sumie jestem zdziwiona, że na forum większość osób tak negatywnie się do tego odnosi. Co prawda ciężko znaleźć ładne kotyliony, ale ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby zamiast kotylionów zrobić dla gości przypinki z naszymi imionami i datą ślubu, np coś w tym stylu:


Co myślicie? Może być, czy nadal kicz i beznadzieja? oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne lol mnie się podoba....

a jak u was tradycja z kotylionami to czemu nie miałyby być...
u nas się kotylionów nie robi (nie daje) to i uważam za zbędny wydatek, choć z drugiej strony my wódkę na odchodne gościom dawaliśmy język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm... po co oznaczać gości? Przecież to nie studniówka gdzie każda klasa miała przypisaną różę innego koloru żeby kamerzysta i fotograf wiedzieli potem jak montować materiał. Nie widzę tej koncepcji chyba że ktoś przedstawi racjonalne uzasadnienie. Jeszcze jedno, a co jeśli nie wszyscy goście nie zgodzą się na wpięcie sobie do ubrania czegokolwiek? Jak zamierzacie to załatwić? Przed ślubem wszyscy zapytacie o zgodę? Przyjmijmy, że taki kotylion zniszczy kieckę czy marynarkę za ładnych kilka stów. Kto pokryje zniszczenia?

Przede wszystkim pytanie po co wpina się te kotyliony, bo widzę, że w niektórych regionach jest to praktykowane?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich stronach jest to sposób odróżniania panien i kawalerów od mężatek i żonatych. "Wolnym" przypina się po lewej stronie, tym drugim po prawej. Może chodzi o to, że kiedyś takie wesele było dobrą okazją na poznanie nowych ludzi oczko Nie wiem. Nigdy nie pomyślałam, że to może komuś zniszczyć strój. Po prostu zawsze coś takiego było na weselach, na których byłam, jak kotylion był fajniejszy to się go zachowywało na pamiątkę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:
Przede wszystkim pytanie po co wpina się te kotyliony, bo widzę, że w niektórych regionach jest to praktykowane?

Ja się tylko raz z tym spotkałam oczko
Jeszcze przed mszą, a później chyba na sali druhny przypinały kotyliony z wstążeczkami po prawej osobom wolnym, po lewej zajętym (albo na odwrót język ) Osobiście wydaje mi się to zbędne.

kasiulek215 napisał:
Co prawda ciężko znaleźć ładne kotyliony, ale ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby zamiast kotylionów zrobić dla gości przypinki z naszymi imionami i datą ślubu
...
Co myślicie? Może być, czy nadal kicz i beznadzieja? oczko

Szczerze mówiąc dla mnie trochę kicz język Trochę będzie kosztowało, a po weselu (albo jeszcze w trakcie) wyląduje w koszu... Na pamiątkę raczej mało kto zachowa, bo i po co oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w rejonie nawet jak były kotyliony to z tej samej strony się wieszało.. Po prostu dla 'oznaczenia' gości, co jak dla mnie nie ma najmniejszego sensu. Może kiedyś były jakieś inne przyczyny, jak ta z pokazaniem kto jest wolny, ale widocznie już się zatarło. A z drugiej strony przecież ludzie mają języki, rozmawiać potrafią? Jak ktoś komuś w oko wpadnie, to brak kotylionu przeszkodą chyba nie będzie.

Stroju raczej nie zniszczą, ale jak dla mnie czy to broszki, czy wstążeczki nawet elegancko wyglądające to i tak jest to dość tandetne i trochę śmiesznie będzie wyglądać z eleganckim, wieczorowym strojem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group