Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Strach, obawy, rozmyślenia - ciąża
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
A jak czytam forum i tyle osób od razu po ślubie, czy rok dwa po bardzo chce to nie wiem czy normalna jestem Confused

Nie jesteś sama. Jeśli jesteśmy nienormalne, to przynajmniej we dwie Wink
A tak serio - ja też dziwię się, kiedy czytam, że od razu, natychmiast po ślubie dziecko albo najlepiej żeby było już w drodze w trakcie ślubu - i to mówią dziewczyny młodsze ode mnie.
Ja mam 24 i myślę, że za jakieś 5 lat włączy mi się lampka po tytułem "dziecko". Póki co - fajne, słodkie, bardzo lubię, ale do własnego mi się absolutnie nie spieszy, a myśl, że coś miałoby rosnąć i ruszać się w moim brzuchu po prostu mnie przeraża Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Ja to się obawiam czy mój instynkt macierzyński się kiedykolwiek obudzi
Rolling Eyes
Mamy warunki ale ja nie czuję jeszcze takiej potrzeby Confused A jak czytam forum i tyle osób od razu po ślubie, czy rok dwa po bardzo chce to nie wiem czy normalna jestem Confused


Spoko, spoko, jesteś normalna, ja też tak mam Wink
Obawiam się o to, czy zajdę w ciążę, czy dziecko będzie zdrowe, o to jak przeżyję poród, o to czy będę dobrą mamą. Potem w kolejności to chyba o wygląd, czy dam radę zrzucić te nadprogramowe kg ze swoim szalonym zapałem do ćwiczeń Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
ewelajn napisał:
Ja to się obawiam czy mój instynkt macierzyński się kiedykolwiek obudzi
Rolling Eyes
Mamy warunki ale ja nie czuję jeszcze takiej potrzeby Confused A jak czytam forum i tyle osób od razu po ślubie, czy rok dwa po bardzo chce to nie wiem czy normalna jestem Confused


Spoko, spoko, jesteś normalna, ja też tak mam Wink
Obawiam się o to, czy zajdę w ciążę, czy dziecko będzie zdrowe, o to jak przeżyję poród, o to czy będę dobrą mamą. Potem w kolejności to chyba o wygląd, czy dam radę zrzucić te nadprogramowe kg ze swoim szalonym zapałem do ćwiczeń Rolling Eyes


O to to , też tak mam
Dokładnie taka kolejność moich obaw :
1. gdzie ten instynkt
2. jak minie ciąża i czy nie umrę w trakcie porodu ( wiem ,że przesada ale jednak)
3. czy pokocham dziecko i nie będe miała depresji po porodzie..
4. czy dam radę wychować dzieciątko w tym konsumpcyjnym szalonym i niebezpiecznym świecie tak żeby było porządnym człowiekiem i żeby sobie poradziło w życiu
5. i na koniec ten wygląd

Zaraz mi powiecie ,że wszystko w swoim czasie , ale 18 nastu już nie mam uśmiech a póki co nie czuję,że nadchodzi jakiś przełom i że instynkt się budzi...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przed zajściem w ciążę bałam się czy nam się uda, potem ten strach się troszkę spotęgował jak jak od razu się nie udało. Jak już była w ciązy to oczywiście obawy czy wszystko w porządku , czy dziecię rozwija się prawidłowo , potem przyszedł dla mnie krytyczny moment strach przed porodem ,który był paniczny, dziś mogę powiedzieć że bałam się niepotrzebnie ,dla mnie ból zęba jest gorszy ,od razu dodam że masochistką nie jestem język
Teraz jak już mam dziecko to są największe obawy o zdrowie , żeby tylko było zawsze to będzię wszystko dobrze. Pojawia się też we mnie obawa czy będę w stanie wychować moją córcię na dobrego człowieka ,którego nie chciałabym nigdy zawieść.
A wygląd no cóż u mnie doszło do jakiegoś paradoksu , bo mam roztępy, kilogramy też są ,ale jakoś bardziej akceptuje siebie. A kilogramy stracę prędzej czy później uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:

2. jak minie ciąża i czy nie umrę w trakcie porodu ( wiem ,że przesada ale jednak)

Oj tam od razu przesada język Z tym czy przeżyję poród, to jedyna moja obawa wiążąca się z ciążą, która dotyczy mnie, a nie dzieciątka. Także tu Cię rozumiem. uśmiech

Myślę, że jeśli kobieta nie czuje potrzeby bycia mamą, to nic na siłę i nie ma co poddawać się presji otoczenia lub zastanawiać się czy wszystko jest ok. Jasne, że jest. Każdy człowiek i każda kobieta jest inna, jedne czują ten instynkt całymi sobą i jedyne o czym myślą przed snem to kiedy w końcu pojawi się obok ten upragniony berbeć, a inne nie czują potrzeby (jeszcze lub w ogóle) dzielenia się swoim światem, życiem i brzuchem z małą osóbką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ale ten strach jest całkiem normalny. Ja będą c w ciąży też miałam kryzys wyglądowy, bo musiałam nosic większe ciuchy, dyszałam bo mi było ciężko, nogi mi puchły. Ale bardziej bałam się o maleństwo, w momencie jak dowiedziałam się że jestem w ciąży strach o mnie, o wygląd i inne tego typu rzeczy zamienił się w strach o maleństwo i o to jak ja odnajdę się w roli mamy. Też myślałam, że jeszcze mam czas, że skoro tyle okazji było żebym zaszła w ciążę i nic to widocznie jeszcze się nie nadaję do roli mamy, (bo to ogromna odpowiedzialnośc już do końca życia) a jak tylko zobaczyłam fasolkę na usg to nie wyobrażałam sobie innego momentu na to. I teraz codziennie całując mojego synka jestem w niebo wzięta, że jest wykrzyknik
Zgadzam się też z Laurą jeśli kobieta chce to wróci do formy i tym aż tak bym się nie przejmowała. A strach to chyba nieodłączny kompan wszelkich zmian w życiu zwłaszcza tak poważnych bo oddanie połowy siebie i swojego serca drugiej malutkiej osobie. To deklaracja- Będę się Tobą opiekowac i kochac Cię do końca swoich dni. Zapewnię Ci wszystko co najlepsze i ochronię.
Mi teraz doszedł nowy strach i rozmyślania: Czy będę potrafiła tak samo pokochac drugie dziecko i czy Antek nie będzie czuł się odrzucony bo pojawiłoby się drugie dziecko... Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
ewelajn napisał:

2. jak minie ciąża i czy nie umrę w trakcie porodu ( wiem ,że przesada ale jednak)

Oj tam od razu przesada język Z tym czy przeżyję poród, to jedyna moja obawa wiążąca się z ciążą, która dotyczy mnie, a nie dzieciątka. Także tu Cię rozumiem. uśmiech

Myślę, że jeśli kobieta nie czuje potrzeby bycia mamą, to nic na siłę i nie ma co poddawać się presji otoczenia lub zastanawiać się czy wszystko jest ok. Jasne, że jest. Każdy człowiek i każda kobieta jest inna, jedne czują ten instynkt całymi sobą i jedyne o czym myślą przed snem to kiedy w końcu pojawi się obok ten upragniony berbeć, a inne nie czują potrzeby (jeszcze lub w ogóle) dzielenia się swoim światem, życiem i brzuchem z małą osóbką.


To nie jest tak,że wcale nie chcę,czy że nie wyobrażam sobie naszego życia z dzieckiem, właśnie ,że chcielibyśmy mieć dzieci, najlepiej więcej niż jedno. I to nie jest tak,że nie widzę miejsca na dzieci, bo widzę ! jak najbardziej uśmiech

Ale ja nie czuje całą sobą takiego pragnienia jak większość tutaj, takiego wyczekiwania, otwarcia na tą ciążę itd. Mam nadzieję,że to przyjdzie z czasem. Chyba jeszcze nie ten etap w życiu uśmiech

A tak czytam tu i się martwię odrobinę, że ja tego instynktu nie mam język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że skoro planujesz i chcesz posiadac dzieci to instynkt masz tylko na razie uśpiony oczko Co innego jak kobieta w ogóle nie chce posiadac dzieci- wtedy go raczej nie posiada.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Pon 25 Lis 2013, 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz ja skoro założyłam ten temat oczko Też ten instynkt u mnie się tli ale nei na tyle... zawsze chciałam mieć 3 dzieciaków i to najlepiej do 30 oczko wiem, że to już nierealne ale chęć rozpoczęcia "produkcji" oczko jest troszkę odległa ale już chyba nie tak bardzo jak wcześniej. Wiadomo największy problem to pójście na swoje. Wiem, że warunki u teściów są takie, że nie dam rady. Z jednej strony myślę, że zaczniemy jak będziemy na swoim a z drugiej myślę, że może jakbym zaszła teraz to wszystko by się przyspieszyło z mieszkaniem. Sprawa pracy mnie nie hamuje, sprawa wyglądu też w ogóle oczko Panikę mam zawszę jak robimy to bez, albo jestem mega sztywna język Tak sobie myślę, że to może mieć jakieś głębsze zakorzenienie bo jak np zaczęłam brać tabsy i pierwszy raz robiliśmy to bez to się poryczałam Shocked Presji z rodziny też nie ma oczko Także czasem sobie myślę, że chyba wolałabym być w ciąży z wpadki niż takiej planowanej oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 26 Lis 2013, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelajna, ja również nie czułam takiego pragnienia, nadal nie czuję i abstrakcją jest dla mnie takie "chcenie" jak w przypadku niektórych dziewczyn na forum. Ale wiesz... kocham tego mojego Potwora i nie wyobrażam sobie życia bez niego....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group