Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

zupa krem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas będą dwie do wyboru: rosół i krem. Chciałam coś innego niż oklepany rosół, który mogę sobie zjeść w domu. Menu wybieraliśmy tak, żeby było w nim to, co my lubimy. Głupio by wyglądało jakbyśmy nie jedli tego co sami wybieramy tylko grzebali w talerzu. Także wybieraj Dzierlatka to co lubicie Wy, i tak nie dogodzisz wszystkim Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Justyna uśmiech jak już przyjdzie czas to zapytam czy jest opcja dwóch zup. I zgadzam się w zupełności, że wszystkim nie dogodzi i tak uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Dzierlatka dnia Sro 12 Wrz 2012, 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

często jest też tak, że na drugi dzień jest np. żurek. można by więc podać w poprawiny i grzybową! oczko
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delikatna, nie robimy poprawin uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas bedzie właśnie zupa grzybowa,rosół jest zawsze i według mnie to taka nudna zupa i na dodatek trzeba uważać żeby się makaronem nie ochlapać (swoją drogą to nie wiem czemu zawsze dają tyle tego makaronu że aż łyżka stoi) Wink .My grzybową bardzo lubimy a poza tym mamy wesele w karczmie więc sądzę że to będzie pasować.
Wychodze z założenia że jak ktoś nie lubi grzybowej to będzie miał mnóstwo innych potraw do jedzenia, głodny nie wyjdzie Wink
Właściciel powiedział nam że jestesmy jego pierwszą parą która zamówiła inną zupę niż rosół Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak w temacie zupy ale tak nie do końca... Zwróćcie uwagę przy ustalaniu menu czy zupa, którą chcecie w razie czego łatwo się spierze... Ja na weselu u znajomej przy obiedzie na samym początku zostałam oblana zupą przez panią siedzącą obok... Dobrze, że to nie był barszcz... Ale na każdym weselu, na jakim byłam, wybierany jest rosół... Według mnie popularny ale faktycznie bardzo oklepany...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ani ja, ani D rosołu jako tako nie lubimy. Owszem, z grzeczności zjemy, ale często trzeba się do tego zmuszać. D nie cierpi szczególnie pływającej pietruszki i "maminego" posklejanego makaronu w rosole. Wyjątkiem jest klarowny bulion, który jest zupą na chorobę.

U nas batalia się bardziej toczy, czy w ogóle serwować zupę, czy dać sobie z nią spokój. Wiem, że w niektórych miejscach zupa liczona jest jako jedno z dań, więc musimy dopytać jak to wygląda u nas. Bo mówiąc szczerzę to wolałabym jakąś pyszną roladę, albo rybkę (np, jesiotra albo szczupaka) zamiast odrobiny wody z warzywami.
Myśleliśmy nad zupą kremem - z borowików albo kurek jeśli już zupa będzie wchodziła w pakiet pt. "obiad".
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
U nas batalia się bardziej toczy, czy w ogóle serwować zupę, czy dać sobie z nią spokój. Wiem, że w niektórych miejscach zupa liczona jest jako jedno z dań, więc musimy dopytać jak to wygląda u nas. Bo mówiąc szczerzę to wolałabym jakąś pyszną roladę, albo rybkę (np, jesiotra albo szczupaka) zamiast odrobiny wody z warzywami.

Nie rezygnowałabym w zupy w żadnym wypadku! Myślę, że to ważne danie, wiele osób nie wyobraża sobie odświętnego obiadu bez zupy, szczególnie rosołu język Liczone jest raczej jako obiad, a później ileś ciepłych dań, więc wątpię, żeby się dało zupę zamienić na coś innego.

Co do dwóch waz - pomysł dobry, ale ryzykowny. Głupio by było, jakby komuś zabrakło tej zupy, którą chce. A tak wszyscy dostaną rosół i grzecznie jedzą język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas dla nikogo nie zabrakło zupki, a potem wszyscy narzekali, że jedzenie było pyszne, tylko za dużo uśmiech. Też uważam, że uroczysty obiad nie może się odbyć bez zupy, po prostu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rezygnowałabym z zupy

u nas będzie chyba żurek (taka nasza pierwsza myśl ) , albo lepiej pomidorowa uśmiech - byłam na przyjęciu gdzie zaserwowali pomidorową lol wszyscy byli zadowoleni

Rosołek do nas nie przemawia uśmiech połowa gości będzie raczej nie alkoholizująca się chyba się nie obrażą jak rosołku nie będzie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group