Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kto udziela Wam ślubu kościelnego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mila021
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 165
Skąd: Mysłakowice/Dania

PostWysłany: Czw 14 Lip 2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam ślubu będzie udzielał ksiądz wikary ponieważ ksiądz dziekan za ślubami nie przepada oczko Ogólnie to jak do tej pory wszystkie rozmowy to właśnie z dziekanem mieliśmy i to ona nas przygotowuje do ślubu ale w ten dzień nie da rady bo jest bardzo uczuciowy i mówi że mógłby jeszcze zaniemówić z przejęcia Wink Ale nie mam powodu do narzekania bo wikary też bardzo oki Very Happy
_________________
MIŁOŚĆ-powiedzieć to sekundy, całe życie aby udowadniać.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to proboszcz rozdziela kto odprawia mszę. choć zawsze można poprosić księdza jak sie ma jakiegoś znajomego.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 22 Lip 2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My poprosiliśmy dwóch naszych przyjaciół- księży, żeby udzielili nam ślubu. Chętnie się zgodzili. Fajnie, bo znają nas długo (Narzeczonego jeden z nich od "podwórka" wesoły, my bawiliśmy się u nich na prymicjach, teraz oni u Nas:)

Mam nadzieję, że równie chętnie któryś z nich (może nawet znów w duecie) udzieli też chrztu naszym dzieciom... uśmiech
Fajnie mieć takiego księdza, który zna rodzinę od hmmm "początków".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore to faktycznie macie fajną sytuację z księżmi - zawsze to łatwiej pozbyć się stresu przed ołtarzem jak ma się przed oczami znajome, przyjazne twarze uśmiech my poprosimy konkretnego księdza z naszej parafii, żeby udzielił nam ślubu - wiem, że się zgadza, a jest chyba najsympatyczniejszy z naszych księży (oczywiście nie ujmując pozostałym oczko ).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 24 Lip 2011, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantazjo, masz rację z tym stresem. Jednego z nich widziałam ostatnio na ślubie w akcji oczko Tuż przed przysięgą coś powiedział do Młodych tak, że zaczęli się chichrać język
Dawno temu, jeszcze zanim był wyświęcony, a my nawet nie myśleliśmy o ślubie, a już na pewno był od oddalony w przyszłości powiedział mi: "Jak ja wam na ślubie kazanie powiem, to do końca życia zapamiętacie ten śmiech"

uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 24 Lip 2011, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niunia32, dopiero teraz zauważyłam, że masz wpisane jako miejscowość Tychy- my tam się pobieramy, bo to moje rodzinne strony uśmiech
Jeśli możesz powiedzieć- w którym Kościele bierzecie ślub?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też prawdopodobnie są jakieś grafiki, ale ja już przy zamawianiu terminu zapytałam, czy ślubu może nam udzielić ktoś z innej parafii/ z innego miasta i ksiądz (nie był to proboszcz) powiedział, że nie ma problemu, tylko, żeby ten dany ksiądz był powiadomiony (dziwne, żeby nie;)) i żeby się skontaktował z parafią.
Zawsze mi się marzyło, żeby był to ksiądz, który uczył mnie w liceum, udzielał też ślubu mojemu bratu w zeszłym roku (też jeszcze w innym mieście). Chociaż, gdyby nie mógł - wówczas poprosimy od mojego P. z rodziny (to chyba jego wujek), ostatnio go poznaliśmy, tzn. ja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 11 Wrz 2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brat mojego taty, mój stryjek uśmiech, powiedział, że to dla niego zaszczyt. Będzie pewnie tym bardziej wzruszająco, więc pewnie się spłaczę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 11 Wrz 2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooo zazdroszczę uśmiech

Ja chyba muszę poznać bliżej księży z mojej parafii, bo jak trafi mi się ten sam ksiądz, który odprawiał wczoraj u mojej znajomej to swoim czytaniem wszystkiego z kartki i słabą dykcją zepsuje atmosferę uroczystości... smutny
Choć może przesadzam... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 11 Wrz 2011, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Ooooo zazdroszczę uśmiech

Ja chyba muszę poznać bliżej księży z mojej parafii, bo jak trafi mi się ten sam ksiądz, który odprawiał wczoraj u mojej znajomej to swoim czytaniem wszystkiego z kartki i słabą dykcją zepsuje atmosferę uroczystości... smutny
Choć może przesadzam... uśmiech



Gorzej, jak ksiądz jest nadgorliwy.. Jakiś czas temu byłam na radosnej uroczystości, a ksiądz cały czas trajkotał o żałobie, o tym jak powinniśmy wspominać - obcych - umarłych, jak powinniśmy pokutować za ich śmierć.. I tak przez całą diabelsko przeciągającą się mszę. Chyba nic gorszego zdarzyć się nie może.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group