Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie bukiety dla druhen?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że bukiet druhny powinien być mniejszy od bukietu młodej i utrzymany w podobnym stylu (tzn te same kwiaty). Najlepszym rozwiązaniem wg mnie jest rozmowa z florystką, opis sukni druhny i PM i wybranie jednego typu bukietów dla wszystkich. To bukiet PM jest najważniejszy w tym dniu. Wg mnie różne bukiety PM i druhny nie wyglądają dobrze (moja bratowa miała kalie, a jej druhna różyczki i nie podobał mi się efekt końcowy). Mniejsza i uboższa wersja bukietu PM wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście kolor nie musi być ten sam, powinien być dobrany do sukienek.
Co do kwiatków na nadgarstek (tak jak na balu w amerykańskim filmie język ) to moja znajoma miała coś takiego jako druhna i mówiła, że czuła się jak mamut w kościele bo nie wiedziała jak ręce trzymać przez calą mszę oczko Jednak coś w tym jest - trzymając bukiet (nawet najmniejszy) mamy ręce zajęte uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 30 Lip 2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to oczywiste,głupio byłoby gdyby bukiet druhen był większy niż bukiet panny młodej,jeszcze nie miałam okazji spotkać się z czymś takim. Kwiaty na nadgarstku: fajna sprawa,ale rzadko spotykana na ślubie w Polsce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 30 Lip 2011, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałabym żeby moja świadkowa miała albo bransoletkę z kwiatów, albo bukiet taki jak ja, tylko, że mniejszy. Ona już sobie wybierze co będzie chciała...
Swoją drogą, może to pytanie jest głupie, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale PM płaci za bukiet świadkowej prawda uśmiech pytajnik
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 1 Sie 2011, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zorientuj jak się robi w Twoim regionie/rodzinie, bo ta kwestia może się różnić. Wiem, że w niektórych okolicach kultywowana jest tradycja, w myśl której bukiet dla Panny Młodej kupuje Pan Młody, ale dla świadkowej świadek. Czasami to Pan Młody kupuje kwiaty i dla przyszłej żony i dla świadkowej. U nas ja płaciłam za kwiaty dla siebie i świadkowej. Na pewno samej druhny nie obciążałby tym wydatkiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 2 Sie 2011, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blablabla edit

Ostatnio zmieniony przez Karolina1984 dnia Wto 4 Gru 2012, 1:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszko
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 26

PostWysłany: Czw 11 Sie 2011, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bukiet świadkowej nie musi być mniejszą kopią bukietu panny młodej. Ważne by pasował kolorystycznie do Twojego bukietu. Przy wyborze bukietu dla świadkowej można również zwrócić uwagę na kolorystykę dekoracji kościoła a jeśli będą druhny lub druhenki to też na kolorystykę ich strojów i bukiecików. Możesz też pomyśleć o zamówieniu przypinki dla świadka, która może być kopią przypinki Pana Młodego. A kto za to zapłaci to już sprawa dogadania się między jedną a drugą rodziną organizującą ślub i wesele. oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja świadkowej kupię pomniejszoną kopię mojego bukietu.
uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
ja jako świadkowa sama sobie kupowałam bukiet, ale też prawda, że nie bawiłam się w jakieś dobieranie czy współgranie z bukietem PM, tylko wzięłam za 35zł mały bukiecik w ercu i było pozamiatane,


U mnie będzie tak samo - moja świadkowa na pewno kupi coś odpowiedniego, bo ma dziewczyna gust uśmiech, a zajmowanie się takimi detalami, jak rodzaj kwiatków, wielkość bukietu, to już trochę za dużo jak na moją głowę uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nigdy nie widziałam świadkowej z bukietem :d
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka55
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 662
Skąd: PL

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja świdkowa miała bukiet z różowych róż pasujący do jej sukienki, a ja z bordowych płatków ( kameliowa)
Bukiet świadkowej zostawiliśmy w kosciele po mszy
_________________
Eleganckie zaproszenia ślubne winietki, zawieszki, dyplomy, etui, menu, tablice inne na ślub i wesele
---- GALERIA ----

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group