Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Błędy w zaproszeniach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamierzam wpisać osobiście i wolę jak jest wpisane ręcznie, a nie wydrukowane.
Nazwiska nieodmienione też mi się nie podobają , choć jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć problem.
Nie pomyślałabym, ze ktos nie otworzy i nie obejrzy zaproszenia.
Co do adresu kościoła i sali- rzeczywiście powinno się raczej podawać, jeśli jest kilka, u mnie w mieście są 2 i nie ma problemu z rozróżnianiem, nie zdecydowałam jeszcze czy podam adres, pewnie tak.
Zapraszanie takie anonimowe z osobą towarzyszącą jest dla mnie do zaakceptowania jeśli chodzi np o dalszą rodzinę, kogoś z kim nie ma się kontaktu i nie wie się, czy ta osoba jest z kimś na stale związana. Jeśli sie wie o tym to sprawa inna.

Nas z kolei spotkało coś innego, tu taka uwaga nie jeśli chodzi o kwestie formy. Otóż moja siostra cioteczna zaprosiła moich rodziców, pomijając mnie, mimo że z nimi mieszkałam, a w dodatku część innych kuzynów zaprosiła. Mnie tak na tym nie zależało, ale rodzice poczuli się urażeni, że tak trochę dziwnie zapraszać częśc ludzi mieszkających pod jednym dachem, a część ominąć. Zrobiło się trochę nieprzyjemnie i potem dosłano nowe zaproszenie- wszyscy troje na jednym zaproszeniu. Choć miałam 23 lata i od 2 lat miałam faceta (0becnego narzeczonego) zostałam potraktowana jak 13latka Very Happy. Szczerze mówiąc zatkało mnie wtedy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 6:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Stefcia trzeba przyznać, że dziwne - ja bym raczej nie poszła zwłaszcze, że zostałaś zaproszona bez partnera i tak trochę na odwal się. Ale gdzie Ci młodszi mieli głowe jak to wymyślali (wględnie ich rodzice).

a wracając do tematu wpusywania z imienia i nazwiska osoby towarzyszące to My robiliśmy tak jeśli dane osoby były już zaręczone lub w wieloletni związku, inaczej pisałam osoba towarzysząca; dopiero przy robieniu winietek się dopytywałam.

A co w sytuacji gdy w między czasie taka kuzynka zmieni chłoopaka. Na zaproszeniu jak wół widnieje, że zaproszona jest z Panem XY a on chce prszyjść z ZV - głupio trochę język [/b]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 7:19    Temat postu: Re: Błędy w zaproszeniach Odpowiedz z cytatem

My podaliśmy numery oba telefonów...a że to na zaganice..więc jeszcze e-mail,żeby nie było finansowego problemu( choć to niedrogo) z kontaktem ... a i tak często dzwonili do domów Ściana

co do kościoła to podaliśmy nazwę ... i nie pamiętam czy ulicę , ale na salę podaliśmy cały adres. goście nie mieli problemów uśmiech zresztą droga tak bliska i łatwa,że jak ktoś wcześniej spytał,to potem już zupełnie bez problemu trafił
a co do odmian...ile się nakombinowaliśmy...ehh... skończywszy na tym że do dziś niewiem czy moje nazwisko nowe się odmienia czy nie... bo i rodzina robi to albo wogóle nie..( przekopaliśmy jakieś listy i zaproszenia w D domu) i na internecie też to tak nieklarownie jakoś..
chyba do Miodka zadzwonię ha ha ha
a swoją drogą w takim przypadku zostawiałam nieodmienione.. bo mi się wydawało,że to jednak lepiej niż z błędną odmianą

co do osób towarzyszących ... jak znaliśmy to pisaliśmy oba imiona i nazwiska.. a jak nie albo coś pewne nie było.. to z osobą towarzyszącą...

i nazwiska były wpisywane ręcznie..wszelkie inne rzeczy wydrukowane wcześniej.. bałam się że coś się pozmienia i zostaniemy z nieużytecznymi zaproszeniami a dobrych braknie..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justii
maniak
maniak


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1117

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podobało to, że Mój kuzyn jak chciał nas zaprosić na wesele w zeszłym roku to dzwonił do mnie i pytał o nazwisko mojego S. żeby faktycznie było oficjalnie (byliśmy już wtedy zaręczeni). Natomiast mojego brata się wprost pytał, czy ma zamiar przyjść z kimś i czy ma mu wypisać zaproszenie z osobą towarzyszącą? Mi też się podobają własnoręcznie wypisane nazwiska.A myślicie,że warto zawierać w zaproszeniach informację o tym, że będą poprawiny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefcia napisał:

Nas z kolei spotkało coś innego, tu taka uwaga nie jeśli chodzi o kwestie formy. Otóż moja siostra cioteczna zaprosiła moich rodziców, pomijając mnie, mimo że z nimi mieszkałam, a w dodatku część innych kuzynów zaprosiła. Mnie tak na tym nie zależało, ale rodzice poczuli się urażeni, że tak trochę dziwnie zapraszać częśc ludzi mieszkających pod jednym dachem, a część ominąć. Zrobiło się trochę nieprzyjemnie i potem dosłano nowe zaproszenie- wszyscy troje na jednym zaproszeniu. Choć miałam 23 lata i od 2 lat miałam faceta (0becnego narzeczonego) zostałam potraktowana jak 13latka Very Happy. Szczerze mówiąc zatkało mnie wtedy

Rzeczywiście beznadziejnie...
moja rodzina jest bardzo duża, więc często zdarza się, że kuzynów się nie zaprasza, mimo że mieszkają pod jednym dachem z osobami zaproszonymi, ale zazwyczaj spotkałam się z tym, że proszący grzecznie mówili, że mają ograniczenia sali, albo że nie mają możliwości zaprosić wsystkich i w zwiazku z tym musieli się ograniczyć tylko do tych przykładowo 2 osób.. Często też tych pominiętych- na przykład młodzież- zaprasza się na poprawiny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna dołączyc karteczke w srodku z informacją o poprawinach, choc wiekszosc osob słownie informuje ze takowe sie odbeda.. Dobrze jest miec to na pismie bo o roznych porach mlodzi planują poprawke z wesela, a jak proszą miesiac wczesniej to czlowiek rzadko kiedy spamieta.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa, a kto powiedział, że ja na to wesele poszłam? Very Happy Sesję miałam
No to jest siostra cioteczna i raczej bliska rodzina. Gdyby tak mówili, kazdy by zrozumiał, ale oni robili raczej takie nawet spore wesele, się chwaliła, że suknię sobie z Francji sprowadza i wesele w dworku robi Very Happy
Cóż, ewentualne wyjaśnienie, jakie moi rodzice usłyszeli brzmiało, ze ja jej na swój ślub nie zaprosiłam Very Happy no cóz, moj jest za rok, a jej byl w zeszłym, więc ciężko było ją zapraszać
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my nie byliśmy co do wielu nazwiska pewni jak i czy sie odmieniaja , więc zdecydowaliśmy , że będą nieodmienieni uśmiech natomist Ci o ,,normalnych,, nazwiskach byli pięknie odmienieni uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka55
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 662
Skąd: PL

PostWysłany: Sro 18 Sie 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śmiesznie i wg mnie niestosownie brzmi odmina nazwisk od nazw werząt lub przedmiotów, np.:
Lisa, Gila, Flaka, Kocioł- Kocioła, Wilka, Sagana...
_________________
Eleganckie zaproszenia ślubne winietki, zawieszki, dyplomy, etui, menu, tablice inne na ślub i wesele
---- GALERIA ----

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 19 Sie 2010, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i wydawac sie smieszne i niestosowne ale takie zasady w języku polskim obowiazuja...

To tak jak z ta meska elegancka - Juliette jest konserwatywna w tej kwestii i stosuje sie do zasad panujacych w meskiej modzie wiec krawat + krotki rekaw u niej odpadaja. Nam pasuja zeby sie facet nie grzał..
Tak i tu - nie powinno sie nie odmieniac jesli nazwisko jest odmienne, ale niektorych to razi w oczy i tego nei robią (ciekawe co na to goscie, ktorzy jednak odmieniaja swoje nazwisko...jak oni sie wtedy czuja) Rolling Eyes

My wczoraj dostalismy zaproszenei na wesele - totalnie nie spodziewane.
Oczywiscie "zapraszamy Sz.P. Magdalene i Michała Płachtę" Rolling Eyes
Płachtów! do cholery! Evil or Very Mad
Na logike, to tak jakby zaprosili Panstwa Anne i Jerzego Kowalskiego Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group