Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjazdowe nauki przedmałżeńskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgha napisał:
http://www.dorodzin.pl/
pod tym linkiem znajdziesz informacje na temat weekendowych nauk na Górnym Śląsku uśmiech
bardzo dziękuję za ten link uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 9 Sie 2010, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ nie ma za co Embarassed Embarassed Embarassed ,moje nauki właśnie z tamtąd wspominam jako miłe przeżycie ,a nie katorgę i na prawdę mogę je polecić każdemu.
Tutaj link z relacją
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5246&highlight=
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria
gaduła
gaduła


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 407
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 10 Sie 2010, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariana napisał:
Ja też się nad tym zastanawiam, więc jakby ktoś mógł podać więcej szczegółów, gdzie można znaleźć takie wyjazdowe nauki?


Moim znajomi też wyjechali na takie weekendowe nauki. Wrócili zadowoleni,ale moim zdaniem to jak już tu ktoś pisał jednak strata kasy. Normalnie jest to za darmo i - oczywiście w zależności od Kościoła- też bradzo fajnie prowadzone. My bylismy na miejscu i też było spoko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a powiedzcie mi, bo jestem zielona w tej kwestii: czy idąc na nauki muszę mieć jakieś skierowanie od proboszcza? Bo mi w pracy powiedziano, że muszę (tak w luźnej rozmowie). A na pierwszym spotkaniu kursowym nic ojciec prowadzący nie wspominał. Totalnie nie mam pojęcia.
Co prawda musieliśmy odpuścić te nauki (, ale już jak znajdziemy inne to warto wiedzieć Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nic nie musieliśmy, ale byli u nas na kursie tacy, co dostali jakiś świstek od swoich proboszczów.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dostaliśmy od proboszcza taką karteczkę, na której było miejsce na wpisanie dat spotkań, na pieczątkę i podpis prowadzącego. Każda parafia ma jakieś swoje zwyczaje. Ale nawet jak dostalibyście zaświadczenie o odbyciu nauk w innej formie to nie powinno być problemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 12 Paź 2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każda parafia takie karteczki ma. Jak poszliśmy na nauki to prowadzący chcieli taką karteczkę, a ksiądz z parafii gdzie był ślub powiedizał, że nie ma takiego czegoś u nich. Proboszcz też nie wiedział o co chodzi i stwierdził, że co kraj to obyczaj. Karteczkę dali nam na naukach, bo nie mogli zrozumieć jak można bez karteczki z miejscem na podpisy oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hania83
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 24
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 22 Lis 2010, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właściwie, to chyba wystarczy zwykła kartka A4 z potwierdzeniem przez księdza, że uczestniczyliście... uśmiech tak mi się wydaje uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doniczka
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 26
Skąd: Esbjerg / Dania

PostWysłany: Sro 24 Sie 2011, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy ktoś z Was moi drodzy małżonkowie był na takich skondensowanych naukach przedmałżeńskim w parafii św. Krzysztofa w Szczecinie? Jest to dla nas jedyna szansa na odbycie nauk bo nie mieszkamy w Polsce, a w naszej duńskiej parafii polski ksiądz jest tylko raz na 2 tygodnie...
Z góry dzięki za opinie! uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 24 Sie 2011, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doniczko- nie musisz iść koniecznie tam (nawet jesli jest to parafia Twoja lub Pana mlodego) My wybieramy sie do kościoła p. w. MB Jasnogórskiej na ulicy Orawskiej. Ponoc sa tam super nauki uśmiech A odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca i trwają 5dni
W parafi Przemienienia Pańskiego na św. Kingi na Gumieńcach nauki trwają 3dni jednak kiedy sie odbywaja musialabys sie dowiedziec

a u Sw Krzysztofa to chyba weekendowe spotkanie?
Co do weekendowych
w Domu Pielgrzyma przy tutejszym Sanktuarium (na Słonecznym) - bliższe informacje: p. Grażyna Miltyk tel. 513030683 i Monika Guzicka tel. 505523943 (m.guzicka@wp.pl).
koszt to około 250zł za parę (w cenie noclegi oraz wyżywienie). Bez noclegów cena ok 150zł.


Mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam:)
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group