Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Biała suknia zarezerwowana dla PM...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba jestem jakas staroswiecka, bo nie chce zeby ktos inny mial jeszcze biala sukienke język Sama zawsze sie deklarowalam ze nie zrobilabym tego Pannie Mlodej, bo moglaby sie czuc niekomfortowo i jak do tej pory slowa dotrzymuje uśmiech Ne chodzi o to ze jakas inna kobieta moglaby odebrac to uwage zarezerwowana dla PM tylko o to ze nie wiadomo jak mozebyc taki zamiar odebrany. Jedna PM nie zwroci na to uwagi a druga odbierze to jako ''atak''- chec zwrocenia na siebie uwagi. Ja tam dla ostroznosci powiem mojej mamie i tesciowej zeby wspomnialy ze biala suknia= Panna Mloda uśmiech
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
biala suknia= Panna Mloda uśmiech
Jakbyśmy tak chciały być zgodne z tradycją, to 90% PM nie powinny zakładać ani białej sukni, ani welonu język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że większości z was to nie przeszkadzałoby. Myślałam, że będzie odwrotnie oczko Sama się nad tym nie zastanawiałam, jak ja bym zareagowała w takiej sytuacji. Ale myślę, że Asia ma prawo czuć się niekomfortowo wiedząc, że będzie inna biała sukienka. Może jakby na weselu pojawiła się niespodziewanie jakaś biała sukienka, nawet nie zwróciłaby uwagi. Ale w tej sytuacji jak wie, że tak będzie, to po co ma się denerwować przez kolejne miesiące i tym zamartwiać?
Poza tym nie chodzi o taką sytuację: "nie lubię różowego, więc zabraniam dziewczynom przychodzić w takiej sukience, bo takie mam widzi mi się". Chodzi raczej o pewną tradycję albo coś, co jeszcze do niedawna taką tradycją było i dla niektórych może to być ważne.
Tak więc, Asia, myślę, że jeśli rzeczywiście Ci to doskwiera, to powinnaś z tą kobietą pogadać. Możesz zasugerować, że ma tylko jedną sukienkę, skoro zawsze w białej przychodzi Wink Pewnie ją znasz, więc lepiej będziesz wiedziała, jak ją podejść. Choć myślę, że raczej załatwianie sprawy przez facebooka nie jest dobrym pomysłem, bo po co wszyscy inni mają to widzieć? Lepiej załatwić to między sobą.

A jeśli chodzi o przyćmiewanie panny młodej, raz byłam na weselu, gdzie pewna kobieta (nawet nie wiem, czy to była koleżanka, czy osoba towarzysząca któregoś z gości) miała na sobie tak specyficzną sukienkę... Taką wymyślną i... "zdzirowatą", bardzo dużo odsłaniającą, naprawdę rzucała się w oczy. I niestety wszyscy goście gadali o tej sukience. Gadali w stylu "nie powinna się tak ubierać na czyjś ślub", ale jednak gadali o niej, a nie o PM. A ta sukienka wcale nie była biała, więc jak widać, chyba bardziej chodzi o krój i charakter niż o kolor.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agata.m napisał:
Chodzi raczej o pewną tradycję albo coś, co jeszcze do niedawna taką tradycją było i dla niektórych może to być ważne.
Powtórzę, gdybyśmy były takie wierne tradycji, to która z nas na swoim ślubie mogłaby założyć białą suknię i welon? Rolling Eyes

Poza tym dziewczyna, o którą się autorce tematu rozchodzi może zmienić koncepcję i na najblizsze 10 wesel zakładać zieloną sukienkę i nie ma co tego tak zawczasu roztrząsać uśmiech Równie dobrze można załatwić, żeby ta konkretna nie przyszła w bieli, a w dniu ślubu i tak inne dwie białe sukienki się zobaczy język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
oli_a napisał:
biala suknia= Panna Mloda uśmiech
Jakbyśmy tak chciały być zgodne z tradycją, to 90% PM nie powinny zakładać ani białej sukni, ani welonu język

ale to juz z innych powodow, na ktore np goscie nie maja wplywu uśmiech
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koteczek2211
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 3670

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się jakiś czas temu nad tym zastanawiałam i wtedy mi to trochę przeszkadzało, ale doszłam do wniosku, że ubiór innych nie będzie w stanie popsuć mi humoru w dniu ślubu uśmiech Przecież to My będziemy w centrum uwagi, bo to Nasz dzień uśmiech Zawsze jak szukałam sukienki na czyjś ślub to Mama mówiła żebym się nie wysilała, bo i tak PM będzie najważniejsza i na moją sukienkę nikt nie będzie zwracał uwagi Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koteczek2211 napisał:
Zawsze jak szukałam sukienki na czyjś ślub to Mama mówiła żebym się nie wysilała, bo i tak PM będzie najważniejsza i na moją sukienkę nikt nie będzie zwracał uwagi Very Happy
Lubię to!`

Rzuciłam jeszcze raz okiem na moje zdjęcia ze ślubu i białych/ecru sukienek miałam bardzo dużo! Biel jest znowu bardzo modna i skromne koktailowe sukienki w bieli wyglądają ślicznie i wielu osobom pasują. Nie mam z tym najmniejszego problemu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koteczek2211
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 3670

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka jest prawda uśmiech Nie potrafię sobie wyobrazić jak inna kobieta może skupić na sobie większą uwagę niż PM. Nawet w przypadku specyficznej sukienki. Jak siedzę przy stole na weselu to znalezienie Młodej jest niezwykle proste, bo się wyróżnia wśród innych osób, nawet jeśli ma krótką suknię ślubną (to tak dla Delikatnej język )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak siedzę przy stole na weselu to znalezienie Młodej jest niezwykle proste, bo się wyróżnia wśród innych osób, nawet jeśli ma krótką suknię ślubną (to tak dla Delikatnej )


Dzięki;) Widzę, że pamiętacie o mnie na każdym kroku;P Ja już tam nie pozwolę na to, żeby poświęcono mi za mało uwagi tego dnia Twisted Evil język

(żartuję oczywiście uśmiech )
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 26 Lis 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agata.m napisał:

Poza tym nie chodzi o taką sytuację: "nie lubię różowego, więc zabraniam dziewczynom przychodzić w takiej sukience, bo takie mam widzi mi się". Chodzi raczej o pewną tradycję albo coś, co jeszcze do niedawna taką tradycją było i dla niektórych może to być ważne.


Powiedziałabym nawet, że chodzi o znajomość zasad dobrego wychowania i savoir-vivre'u Wink Z czystej gerzczności żadna inna pani, poza młoą nie powinna ubierać koloru zarezerwowanego tylko dla niej. Tak samo nie wypada zakładać sukienki w kolorze czarnym - w naszej kulturze to kolor żałobny.
Na moim weselu nie było żadnej innej białej sukienki poza moją. Czarnych też nie. I tak powinno być na każdym weselu Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group