Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wiek - złożenie wniosku przez osobę niepełnoletnią
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do pierwotnego pytanie to chyba najlepiej będzie jak do Urzędu się przejdziesz, bo jeżeli chcesz ślub barać zaraz po skończeniu 18 lat to w teorii nie powinno byc probemów, aleto tylko teoria. Z praktyką w Polskich Urzędach bywa różnie.

A wtrącając swoje trzy grosze do sporu to ja popieram natalie może troszko kpiąco sie wypowiada, ale sory... wyjście za mąż to założenie rodziny, rodziny, którą trzeba utrzymać. Jeżeli pomysł na utrzymanie jest jeden czyli rodzice + jakieś dorobienie na korepetycjach, to nie jest to myślenie osoby, która dojrzała do małżeństwa. Ja rozumiem z ważnych powodów (ciąża itd.), ale dla kaprysu, bo tak rozumiem słowa, że lubisz wszystko wcześnie.

Może zbyt generalizuje, ale ja w wieku 18 lat też myślałam,że jestem z tym jedynym i skończyło się to prędzej niż myślałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
wracając do pierwotnego pytanie to chyba najlepiej będzie jak do Urzędu się przejdziesz, bo jeżeli chcesz ślub barać zaraz po skończeniu 18 lat to w teorii nie powinno byc probemów, aleto tylko teoria. Z praktyką w Polskich Urzędach bywa różnie.

Żeby podpisać wszystkie dokumenty związane z chęcią zawarcia związku małżeńskiego to trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych, a ją zdobywa się wraz z 18 urodzinami. Więc zacząć starać się o ślub można dopiero w dniu urodzin.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga.g
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 637
Skąd: Rzeszów / Uk'a

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niki napisał:
Powód jest taki, że po prostu kochamy się najbardziej na świecie...
Wiem, że to ten jedyny a poza tym mam takiego świra, że zawsze chcę wszystko wcześnie Wink
Niki napisał:
Chcesz wiedzieć dlaczego?
Bo wie, że jestem z nim szczęśliwa.
Niki napisał:
A kto powiedział, że nie chcemy razem zamieszkać? Bardzo chcemy... Papierek zmieni tyle, że niektóre osoby dadzą nam spokój!

Sama sobie zaprzeczasz Niki, ja widzę trzy różne odpowiedzi z jakich powodów chesz tego ślubu... według mnie nie dojrzałaś jeszcze do tej decyzji, a potwierdzasz to sama w poniższych odpowiedziach...

Niki napisał:
A na dodatek myślałam, że to porządny portal, no ale cóż, zawiodłam się.

Pieniądze nie trudno nam zarabiać nasi rodzice mają kasę, żeby wyprawić nam HERBACIANE wesele w domu. Mieszkanie owszem mamy, dom mojego narzeczonego ma 17 pokoi, trudno się nie pomieścić. Moja mama kocha mojego Maćka i jest całym sercem za moim ślubem.
Na dodatek może i jestem młoda, ale poznałam życie i to nie są wygłupy. wiem czego mi trzeba i po prostu kieruję się głosem serca.

wybacz ale nie uważam, żeby osoba w wieku 17 lat poznała życie, jestem dużo starsza od Ciebie i powiem Ci otwarcie, że życie wciąż mnie zaskakuje, je się poznaje cały czas...

Niki napisał:
No ok, szkoły nie skończyliśmy a pieniądze zarabiamy w uczciwy sposób, właściwie dorabiamy ale nam wystarcza.
Ja opiekuje się dziećmi a on daje korepetycje.

nie widzę tego na dłuższą metę, jak utrzymywanie się z pracy dorywczej, a co jeśli nie ukończysz szkoły bo dojdą Ci obowiązki małżeńskie i rodziców w pewnym momencie zabraknie, pomyślałaś o tym...

wracając do Twojego uczucia, jesteś naprwadę młodziutką osobą nie odbierz tego źle, ale skąd wiesz że to ten jedyny, sprawdziłaś Go w różnych sytuacjach życiowych, nigdy Cię nie zawiódł... bo wiesz miłość to nie tylko 'motylki w brzuchu' to coś głębszego to przede wszystkim bezpieczeństwo, troska i dojrzałość, której Wam jeszcze brakuje... jeśli tak bardzo się kochacie, dajcie sobie jeszcze czas na poznanie głębiej tego uczucia, które Was łączy... jak to w przysłowiu jest "jeśli kocha to poczeka" żebyś potem nie żałowała, bo to różnie bywa z tą nastoletnią miłością, wydaje nam się, że to już to, a potem nagle wielkie rozczarowanie... nie życzę Ci tutaj źle... oby się Wam udało, ale dacje sobie dojrzeć do tej Waszej miłości...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 23 Mar 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znów o wieku Very Happy Ja, stara baba powiem Ci tylko jedno - sama przejechałam się ostro na nieprzemyślanych życiowych decyzjach, a moją miłość z czasów kiedy miałam 18 lat omijam szerokim łukiem. Owszem, wtedy też było na całe życie, nawet ślub po kryjomu chcieliśmy brać. Nikt tu Cię nie chce krytykować, ale posłuchaj dziewczyn, mają rację w tym co mówią.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna damo - święte słowa. Byłam w podobnej sytuacji i w życiu też bym sobie nie dała przetłumaczyć, że może jednak ewentualnie się mylę Rolling Eyes Tak to już jest, szczególnie w tak młodym wieku, że ciężko się przyjmuje krytykę więc wcale się nie dziwię, że Nowa Koleżanka się oburza język

Niestety życie to nie bajka, korepetycje i pilnowanie dzieci to są raczej prace dorywcze a z czasem trzeba będzie jeszcze znaleść coś stałego, może zacząć studia.... a przy chronicznym braku kasy i czasu wiecznie rodzą się konflikty, smutki. Nawet w najlepszym związku zdarzają się zgrzyty, jak się nie ma stabilnej sytuacji życiowej Rolling Eyes Gdyby było inaczej, to większośc ludzi by nie patrzyło na nic tylko na ślepo zakładało rodziny. Czasem lepiej jest poczekać, zdobyć troche doświadczenia i życiowego i emocjonalnego a potem cieszyć długo wyczekiwanym ale za to spokojnym ślubem i początkiem nowego życia Cool Nie wierzę, że kogoś kręci mieszkanie u teściów i branie od nich kasy.....

Ja w każdym razie życzę powodzenia ale i przy tym troche rozwagi oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niki
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Po pierwsze, to porządny portal i tymbardziej, że ktoś jest z Tobą szczery i uczciwy, powinnaś to docenić, a nie stroić dąsy jak nastolatka.

Po drugie, życie to nie tylko kochani rodzice i 17 pokoi. Nie na darmo sąd rodzinny rozstrzyga sprawy ślubu nieletnich, analizuje własnie stosunki z rodzicami, sytuacje finansowe itp. Dziewczyno, każda z nas mając 17 lat marzyła o wspolnym życiu ze swoim chłopakiem, ale na wszystko przychodzi pora. Skoro Twoja mama akceptuje Twojego Maćka, a Ciebie jego mama, dlaczego nie pozwolą Wam mieszkać razem, skoro za miesiąc czy pół roku i tak się pobierzecie?

A po trzecie, czy Ty sobie czasem nie robisz z nas żartów?

Nie, nie stroję... No skoro tak się upieracie no to poczekam z tym ślubem, problemu nie ma...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niki
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
tylko nie mowcie ze sie czepiam ale co z matura? Niki masz mature? Tak z ciekawosci. W koncu to "egzamn dojrzalosci" no nie? Z korepetycji i opieki nad dziecmi utrzymujecie 17 pokoi?
Juliette nie mow ze jestem zlosliwa czy cos al ja sie naprawde zastanawiam jak takie cos jest mozliwe w polskiej rzeczywistosci? 17 pokoi to dosc duzy dom. Posiadlosc wrecz. Skad sa na to pieniadze? Nie trzeba mi odpowiadac na to pytanie ale warto sie zastanowic nad tym.
Jak dla mnie skoro to takie pewne to czemu nie poczekac i po maturze na spokojnie wszystko zalatwic? Skoro wszyscy sie na taki uklad zgadzaja to nie powinien byc problem, no nie?

17 pokoi jest dlatego, że mieszkają w starym odremontowanym poniemieckim hotelu. Jego tato to szycha w medycynie więc pieniądze mamy... Spokojnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie, nie stroję... No skoro tak się upieracie no to poczekam z tym ślubem, problemu nie ma...


Zmienianie zdania pod wpływem obcych osób nie jest oznaką dojrzałości..

Cytat:

17 pokoi jest dlatego, że mieszkają w starym odremontowanym poniemieckim hotelu. Jego tato to szycha w medycynie więc pieniądze mamy... Spokojnie.



chyba raczej pieniądze mają jego rodzice.. a nie Wy.. liczyć na to, że ktoś będzie Was utrzymywał moim zdaniem jest bez sensu..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ja myśle,że Niki jednak stroi sobie z nas żart,albo fantazja,albo nudy....A jeśli to jednak na poważnie to naprawde widać tu jeszcze bardzo dziecinne postrzeganie świata.
Chociaż ja nie wątpie,że miłość w tym wieku może być tą na zawsze,bo ze swoim narzeczonym zaczełam być właśnie jak miałam 17 lat i co?niedługo bede jego żonką uśmiech ale od razu ślub to chyba przesada,trzeba zachować resztki racjonalnego myślenia,miłość to niestety nie wszystko ,najpierw matura-przede wszystkim a facet nie zając nie ucieknie,masz całe życie,młodziutka jesteś Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam wrażenie, że to jakiś żart.. może się dziewczynie nudzi..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group