Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol? Nie.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niki
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 20

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 16:45    Temat postu: Alkohol? Nie. Odpowiedz z cytatem

Mój narzeczony, ja i jego rodzice jesteśmy abstynentami.
Niestety moi przyjaciele, świadkowie piją, z umiarem, ale piją.
Lepiej zrobić wesele bezalkoholowe, czy alkoholowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie,że alkoholowe.Dlaczego niby nie alkoholowe?Tylko dlatego,że wy nie pijecie inni też mają nie pić??Przecież wy możecie nie pić,ale inni jak lubią niech sobie piją,wesele robi się też dla gości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli wynikaloby to z Waszych przekonan, tj chcecie miec bezalkoholowe wesele bo ma to jakies glebze uzasadnienie to czemu nie? Zawsze mozna podac drinki + wino, troche wódki w barku a na stołach nie musi stac ani szeger butelek ani kieliszkow.
Natomiast jesli tu chodzi tylko o to ze Wy nie pijecie %% to nie widze powodu czemu mielisbycie rezygnowac z alkoholu na weselu. Niektorym kilka glebszych rozluznia jezyki i nogi i dopiero maja odwage potanczyc na parkiecie oczko U nas sie tak przyjelo i moi rodzice nie wyobrazają sobie bezalkoholowego wesela, ja chyba tez nie. ale mnie osobiscie to wcale nie przeszkadza uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram, alkohol może być, nie dużo skoro miało by dużo zostać, ale co nieco powinno się na stołach znaleźć.
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 22 Mar 2010, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam bym chętnie zrobiła bezalkoholowe wesele, z różnych względów, m. in. dlatego że religijnej uroczystości jaką jest sakrament małżeństwa nie powinno się świętować alkoholem. Ale głową muru nie przebijesz. Społeczeństwa mamy jakie mamy. Dla miażdżącej przewagi ludzi bez alkoholu nie ma zabawy Rolling Eyes Duża część jak się dowie wcześniej to może nie przyjść, albo przynieść swój alkohol, a jak dowie się dopiero na sali to może narzekać, albo latać do monopolowego. Dlatego dla świętego spokoju alkohol u mnie będzie Evil or Very Mad Ale gorąco wspieram ludzi odważnych którzy potrafią w niektórych kwestiach przełamywać szkodliwe schematy Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ja tam bym chętnie zrobiła bezalkoholowe wesele, z różnych względów, m. in. dlatego że religijnej uroczystości jaką jest sakrament małżeństwa nie powinno się świętować alkoholem.

mnie się zdaje, że jedno z drugim w opozycji nie stoi. nie żeby pić na umór, jak niektórzy to robią, ale alkohol sam w sobie niczym złym/niemoralnym/niestosownym do sytuacji nie jest. poza tym to jest religijna, formalna, rodzinna, ale przede wszystkim uroczystość Państwa Młodych. oraz: na weselu w Kanie Galilejskiej lało się wino strumieniami, aż zabrakło, i co zrobił Pan Jezus?? Cool

idea wesela bezalkoholowego jest piękna, ale w rzeczywiśtości to różnie z tym bywa. rozumiem jak ktoś w rodzinie ma problem alkoholowy - wtedy jak najbardziej wesele bezalkoholowe. ale w przeciwnym razie trzeba się liczyć z tym, że jak nie bedzie alkoholu to ludzie dłużej będą spięci i mniej będą się bawić na parkiecie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie bezalkoholowe też by nie przeszło. Poza tym myślę, że nie tylko ja będę trochę spięta a kielonek czy dwa na pewno pozwoli się bardziej gościom wyluzować. Nie mówię, że jest to jakiś cudowny lek, ale jak się z umiarem korzysta z wszelkich dobrodziejstw tego świata to chyba jest jak najbardziej na miejscu i tak jak być powinno oczko Poza tym, jesli ktoś nie ma ochoty pić na weselu, to przecież nikt mu strzelby do głowy przez to nie przykłada i może sam podjąć decyzję język


Udzielenie Sakramentu Małżeństwa odbywa się w kościele, gdzie zresztą podczas liturgii też używa się wina mszalnego więc nie widzę z tego względu żadnej niestosowności. Po ślubie jest impreza, cieszymy się, bawimy... a jeśli tak, to jest miejsce na alkohol między innymi Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 27 Mar 2010, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie twierdzę, że alkohol ze swojej natury jest złem i dziełem szatana Twisted Evil Ale tak się składa, że nie słyszałam o weselu, na którym wszyscy kulturalnie sączyli by alkohol i nie byłoby osoby spitej na umór Confused To oczywiście byłby ideał, ale trudny do osiągnięcia, więc gdybym miała do wyboru spitych wujków, albo wesele bezalkoholowe to wolałabym to drugie. Ale tak jak mówiłam: głową muru nie przebiję, a ludzka mentalność zmienia się bardzo powoli Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Sob 27 Mar 2010, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest chyba za bardzo w tradycji naszej że na weselu trzeba pić i to dużo pić...
jak sie popatrzy na jakieś stare fimy nawet w stylu wyjście awaryjne itp alebo i nawet książka 'wesele' no to jednak widac ze to cześć tradycji ejst i raczej sie z tym nie wygra uśmiech
alkohol jest ok. można zawsze dać wino i drinki ale mysle ze wódka nawet z małej ilości i tak musi sie pojawić uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Mar 2010, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba troszkę przesadzacie. w tamtym roku byłam na 2 weselach, na obu było pod dostatkiem alkoholu i nikt nie spił się na umór. a goście to nie osoby, które wylewają za kołnierz. moja rodzina jest pijąca, alkohol jest na każdej rodzinnej imprezie i też nigdy nie było takich afer. jak ktoś nie potrafi pić to trudno, ale wydaje mi się, że upijanie się odchodzi już do przeszłości. chyba, że mówimy o osobach, które mają problem alkoholowy albo o młodych ludziach, którzy jeszcze nie bardzo wiedzą jak się z alkoholem obchodzić. nie mówię, że wesele MUSI być z alkoholem, ale nie można mieć ciasto i zjeść ciastko. będzie alkohol - ktoś może przegiąć i robić problemy. nie będzie - ludzie bedą spięci i nie w nastroju do zabawy. jak się zastanowić to chyba znamy naszych gosci i wiemy czego się spodziewać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group