Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc ślub kościelny?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
khoelia
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 19:00    Temat postu: Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc ślub kościelny? Odpowiedz z cytatem

Witam. W tym roku chcemy z narzeczonym wziąc slub. Niestety z pewnych powodów ja nie mam bierzmowania. Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc slub koscielny? Ja niestety nie mogę liczyc na bierzmowanie w mojej parafi. Slyszałam że w Częstochowie bierzmują za drobną opłata. Czy ktos wie, na czym to polega, jak to załatwic i gdzie to dokładnie się odbywa? Przepraszam jesli temat się powtarza, nie widziałam nigdzie takiego dlatego załozyłam nowy. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś katoliczką to tak, potrzebujesz bierzmowania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierzmowanie jest niezbędne (poza tym jak ktoś jest połową niewierzącą lub innego wyznania). Bierzmowanie można załatwić w każdej parafii (może takiej trochę większej, tylko musisz się szybko orientować bo zaczynają się już od Wielkanocy). Jak jest z Częstochową to nie wiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*Chocolate*
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 40

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierzmowanie do ślubu jest obowiązkowe. A co do parafii to w większości parafii są organizowane bierzmowania dla dorosłych. Bywa, że nawet są w przyspieszonym czasie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez bierzmowania mozna natomiast ubiegac się o slub mieszany, tj katolika z innowiercą/ateistą. Wiem ze niekoniecznie tak musi byc, ale jesli ktos nie chce/nie ma czasu/sily lub ma inne powody by bierzmowania nie robic, to mozna w ten sposob. Wtedy strona mająca wszystkie niezbedne do malzenstwa sakramenty, uzyska slub koscielny, natomiast druga, jesli slub bedzie konkordatowy, tylko slub w znaczeniu prawnym (cywilny).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem, tylko u mnie Narzeczony nie ma bierzmowania lol ... bo rozwiązali Jego grupę w liceum z powodu rozrabiania i potem już nikt o tym nie myślał aż do tej pory lol

miejmy nadzieję, że załatwi to szybko i bezboleśnie język Kraków to duże miasto z wieloma kościołami, ufam że wiele biegania i wysiłku przy tym nie będzie.... Jak tylko zaopatrzymy się w samochód (będzie więcej czasu) to obiecał się w tej kwestii rozejrzeć ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneta25
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 0:50    Temat postu: Re: Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc ślub kościelny Odpowiedz z cytatem

khoelia napisał:
Witam. W tym roku chcemy z narzeczonym wziąc slub. Niestety z pewnych powodów ja nie mam bierzmowania. Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc slub koscielny? Ja niestety nie mogę liczyc na bierzmowanie w mojej parafi. Slyszałam że w Częstochowie bierzmują za drobną opłata. Czy ktos wie, na czym to polega, jak to załatwic i gdzie to dokładnie się odbywa? Przepraszam jesli temat się powtarza, nie widziałam nigdzie takiego dlatego załozyłam nowy. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
bierzmowanie nie jest potrzebne do slubu koscielnego jestesmy w trakcie nauk przedmalzenskich i bylo wyraznie powiedziane ze nie jest potrzebne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może najlepiej będzie jak zapytacie waszego proboszcza uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 13:22    Temat postu: Re: Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc ślub kościelny Odpowiedz z cytatem

aneta25 napisał:
khoelia napisał:
Witam. W tym roku chcemy z narzeczonym wziąc slub. Niestety z pewnych powodów ja nie mam bierzmowania. Czy bierzmowanie potrzebne jest aby wziąc slub koscielny? Ja niestety nie mogę liczyc na bierzmowanie w mojej parafi. Slyszałam że w Częstochowie bierzmują za drobną opłata. Czy ktos wie, na czym to polega, jak to załatwic i gdzie to dokładnie się odbywa? Przepraszam jesli temat się powtarza, nie widziałam nigdzie takiego dlatego załozyłam nowy. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
bierzmowanie nie jest potrzebne do slubu koscielnego jestesmy w trakcie nauk przedmalzenskich i bylo wyraznie powiedziane ze nie jest potrzebne


to ja nie wiem kto udziela takich dziwnych informacji...
Aby uzyskac sakrament malzenstwa nalezy miec poprzednie sakramenty - chrzest, komunie sw. i bierzmowanie.
bez tego nie mozna isc dalej. chyba ze slub jest mieszany.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 22 Lut 2010, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiadywaliśmy się o dokumenty potrzebne do kościoła i musi być albo odpis aktu bierzmowania (coś w tym sensie) albo adnotacja na odpisie aktu chrztu o nim. Bez tego nie ma szans na ślub kościelny dwóch wierzących osób.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group