Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zabawa za pieniadze;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 23 Sie 2009, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba zalezy od gosci. W mojej rodzinie praktycznie na kazdym weselu jest taki taniec i nikt się nigdy nie burzył ani nie buntował. Owszem, do koszyczka trafiały zarówno banknoty 100zł (zwykle rodzice młodych mieli gest ;D) ale też i 5zł (zwlaszcza jak rotacja parnerów panstwa mlodych była błyskawiczna - jeszcze nie zdazylo sie ując pana młodego za fraki a juz nastepna ciotka w kolejce "bo rzuciłam 10 złwykrzyknik" język ).
ALE - ja nie umiem tanczyc wiec oszczedze moich gosci Very Happy I mojego męza Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_zuzka_
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 31

PostWysłany: Czw 17 Wrz 2009, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w miescie, a takze w okolicach istnieje takie cos jak zbieranie na wozek.Goscie wrzucaja pieniazki do przygotowanych waz lub koszykow ktore trzymaja swiadkowie. Chcac tanczyc z panna mloda mezczyzna wrzuca do koszka swiadkowej, natomiast z panem mlodym do swiadka. Ta zabawa trwa np 3 minutki, jest smiesznie jak przewaznie faceci sie wkreca i co chwile odbijaja mlodą. Nie uwazam tego jako wyludzanie pieniazkow lecz jako wesola zabawe. w naszym regionie to sie przyjelo. uśmiech i tym sposobem mlodzi zbieraja na tzw. wózek uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Pią 16 Paź 2009, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas to napewno bedzie bo w sumie u nas to tradycja... ale przeciez jest tak ze nikogo sie nie zmusza i ten kto chce to wrzuci pare groszy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 16 Lut 2010, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie... Nasz ślub będzie w Radomiu a tam podobno praktycznie na każdym weselu jest zbieranie na tzw. "wózek" - każdy kto chce zatańczyć z młodymi musi zapłacić. Podobno często podczas takiej zabawy zbiera się ok. 1000 zł. Ale ja pochodzę z zupełnie innej części Polski. U nas nie ma takiego zwyczaju. Dawno temu był praktykowany na wsiach ale jest już dawno zapomniany. Ale oczywiście teściowie i narzeczony są tego wielkimi zwolennikami. Ja nie Confused
1. Dla mnie jest to wyłudzanie pieniędzy, przecież dostajemy od gości koperty
2. Moi goście nie będą do takiej zabawy przygotowani i mogą nie mieć przy sobie żadnych pieniędzy i może być im głupio (a przecież nie powiem przy zapraszaniu, żeby wzięli ze sobą na salę drobne bo będziemy od nich wyciągać Rolling Eyes)
3. Średnio mi się uśmiecha być ciągle odbijaną przez podpitych wujków
4. Przy małym weselu jak nasze może szybko skończyć się kolejka chętnych i byłby mi przykro oraz głupio by to wyglądało.

Co wy o tym myślicie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 16 Lut 2010, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o pkt nr 4 to kwestia dogadania sie z orkiestrą - dobry zespol wie kiedy nalezy przestac grac uśmiech I niestety tak - w Radomiu to jest tradycja, ale jak mowilam, my ją łamiemy Very Happy tez jestem zdania ze to ciągniecie pieniedzy - choc przeciez to nie jest obowiązek podejmowac sie tego tanca. Z mlodą parą mozna zatanczyc w kazdym innym momencie wesela, dluzej niz 15s oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owocowamamba
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 208

PostWysłany: Wto 16 Lut 2010, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w zupełności z Juliettą.... Aczkolwiek już po raz kolejny byłam na weselu, gdzie była taka zabawy w której tworzyło się dwa kółka(jedne składające się z panów, drugie z pań), gdzie w środku była pani młoda(w kole panów) a w drugim pan młody:) Każdy miał wtedy okazję zatańczyć z parą młodych, bez żadnego płacenia pieniędzy, tak poprostu... Wiadomo, ze nie zawsze jest okazja, albo czas, by móc zatańczyć z Młodymi, a w tej zabawie każdy miał na to szansęmruga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pestka0520
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: UK

PostWysłany: Nie 14 Lis 2010, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim regionie taki taniec nie jest niczym niezwykłym. Każdy kto się szykuje na wesele mówi: tyle do koperty i tyle na oczepiny. Ja nie widzę problemu, bo sama też tak robię jak idę do kogoś na ślub uśmiech Siostra mojego narzeczonego tańczyła za całusy i też było dobrze.
Jak dla mnie super sprawa, ale czy jestem materialistką? Hymm... Raczej chcę żeby wesele się zwróciło...
_________________
Gdy powstała kobieta, diabeł stał się niepotrzebny...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Weroniczka3101
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 67
Skąd: Dobczyce

PostWysłany: Pon 22 Lis 2010, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nazywa się to zbieraniem na "pieluchy" ale ja jeszcze nie wiem czy się na to zdecydujemy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc pierwszy raz się spotykam z taką "zabawą" Na prawde ciekawa sprawa. Ale jak na to reagują goście? Wiadomo, że nie każdemu spasuje takie cuś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jakoś nie jestem za taką zabawą. nie podoba mi się to i na szczęście u mnie czegoś takiego nie będzie. jak ktoś będzie chciał z nami zatańczyć to bardzo proszę, po to jesteśmy na weselu Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group